Přejít na obsah

Palubny PC ukazuje zle


Whitefabia

Doporučené příspěvky

Ahojte chlapci prosim vas poradte mi po zmene podsvietenia budikou mi Palubny PC ukazuje somariny ... co sa tika Dojazdu na rezervu a tak... Vcera som mal dojazdt 80 KM a kontrolka rezervy mi nepipala .. po nejakom kilometri asi cca 2-5 km mi kontrolka sa rozsvietila a rucicka mi ukazovala Palivo viac a dojazd 80 km a spotreba zostala rovnaka isiel som rovnakym stylom jazdy... a pritom rucicka by mala byt nastavena na +- 1mm az 2 mm presne .. ale tu o ruciciku neide.. ved ona to na starosti nema ... tak som isiel natankovat za 10 eur a mal by som mat dojazd cca 250 km ale mal som dojazd len 150 km ... a to iste mi robilo aj ked mi ukazoval dojazd 50 km a rezerva stale nesvietila... a potom sa rozsvietila... poradte mi pokazily sa budiky alebo v com je zavada??? je pravda ze som dal ledky z vysou svietivostou ale kvoli nim by to nemalo byt ved ledka si berie len svoj prud a svieti len tak ˇˇako vieˇˇ... Ospravedlnujem sa ze som to napisal tak ako som to napisal ale tazko sa to vysvetluje pretoze ani ja sam nechapem co vlastne tie budiky robia.. dakujem

Editováno: , autor: Whitefabia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojazd počítajú budíky z priemernej spotreby. Aká bola priemerná spotreba, taký vypočítajú dojazd. Treba sa orientovať podľa toho a nie koľko si natankoval a aký bol štýl jazdy. Rezerva sa rozsvieti pri množstve cca 7 litrov paliva v nádrži. Podľa priemernej spotreby vypočíta dojazd. Vtedy by mala ručička palivometra byť presne na začiatku červeného políčka. LED som menil aj ja v budíkoch, nič také sa mi nestalo, samozrejme, že som letoval mikropájkou s regulovateľnou teplotou hrotu a uzemneným hrotom. V budíkoch sú integrované obvody a tranzistory MOSFET, ktoré sú citlivé na indukčný prúd, čo obyčajná trafopájka vyrába.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci bol zaseknuty plavak ... este som nestihol natankovat plnu ... tak som len vcera natankoval za 15 eur chcel som este vypocitat kolko km prejdem podla pocitadla dennych prejdenych km a porovnat to s PP.. no natankoval som a ked som isiel nastartovat auto zapol som kontrolky cerpadlo natiahlo palivo a pozrel som na pristrojovku kolko mi ukaze paliva .. rucicka vyletela ako diva az za polku skoro 4/5 nadrze a zrazu rychlo kleslo na 1/2 nadrze nastartoval som auto a PP pocitac zacal ukazovat uz normalne dojazd... tak ako ma .. sice este to sledujem ale vyzera to ze je to uz OK... takze bolo to asi v plavaku ... teraz ked natankujem napr za 10 eur mal som vzdy dojazd od 230km do 250km... ked bol zaseknuty plavak tak mi ukazalo ledva ledva od 150 km do180 km... proste vzdy vzdy bolo niekde 80 km az 100KM dojazdu prec... Prerabanie pristrojovky nebolo moje prve uz som ich par prerobil a s takym to problemom som sa este nestretol ale skor bola to len nahoda... takze do buducna ... mozno bude mat niekto takyto problem mozno mu to pomoze .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim pánové, nedá se nějakým způsobem zkalibrovat palubní počítač? Jedná se mi o spotřebu, dle palubáku jezdím za cca 6l/100km ale ve skutečnosti mám spotřebu okolo 5,2l/100km. Na volnoběh mi ukazuje při zahřatém motoru 0,6-0,7l. Jedná se motor 1.9 TDI PD 74kw. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...