Přejít na obsah

Svítí ESP a kontrolka systému výfukových plynů


petshop

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám Yeti 1.2 TSI DSG, Ambition, 03/2010, najeto cca. 45.000km.

Opět mi to hlásí závadu na ESP.

Začně to hláškou Závada na ESP a po čase (cca. po 3-4 týdnech) se k tomu občas i rozsvítí kontrolka systému kontroly výfukových plynů.

Hláška ohledně závady na ESP se téměř vždy objeví, když s nastartovaným motorem zastavím na delší dobu (obvykle než se otevřou vrata).

Když to chcípnu a znovu nastartuju hláška je pryč, ale při dalším delším zastavení je tam opět.

V servisu mi řekli, že museli vyměnit vzduchový filtr. A ustalo to.

Teď se mi závada objevila opět cca. po 12.000 až 15.000km od výměny filtru.

Je normální, že zanesený vzduchový filtr se projevuje hláškou Závada na ESP?

Převážná část jízd je po městě.

Juknul jsem na filtr a nezdá se mi, že by byl špinavej.

Jo a po první výměně oleje musím po cca. 10.000km dolejt 1 litr oleje. Do první výměny nebylo potřeba dolejvat.

Pohledem nikde žádná netěsnost.

#m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, mam ten isty problem. V servise tiez precistili filter ale vydrzalo to bez kontrolky asi tyzden. Vymenili aj komplet rozvody, v servise im to nespravilo, mne samozrejme naskocila kontrolka na prvej krizovatke. Vyskusajte ale stat na brzde, kontrolka vyskakuje len pri tom ked sa nic s autom nedeje. Pokial na krizovatke stojim neustale na brzdovom pedale tak to nespravi. Mne sa pri tom este aj vypne turbo, auto ide lenivo. Po vypnuti motora je to OK. Na chvilu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo vysvětlit, co má ESP společného se vzduchovým filtrem a např. výměnou rozvodů, jak píšou kolegové nahoře??? Není to náhodu kontrolka EPC? Nedávno totiž kolega v práci na FII 1.2 TSI po pádu motoru do nouzáku a rozsvícení EPC s tím jel do neautorizovaného servisu, kde mu vyměnili vložku vzduchového filtru s tím ,,že je to OK,, což se ovšem ukázalo jako nepravda. Nakonec to spravila akce autorizovaného servisu 24W6 = montáž distanční podložky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Tuhle vadu jsem měl  také. Ujedu cca 30km, zastavím, zahlásí to závadu ESP a motor jede v nouzovém režimu. Což potěší třeba při stání na čevenou  :kol-46:  Stačí  znovu nastartovat a je klid do druhého dne a další jízdy  :kol-44:  Stalo se to několikrát, potom se jednou společně s ESP rozsvítila nějaká oranžová kontrolka motoru, tak jedu do servisu, před servisem konrolka zhasla a od té doby se to neprojevilo. V servisu jsem to nakonec nenechal, musel bych čekat několik dní po objednání a to se mi nechtělo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...