Přejít na obsah

Dotaz na repro a dveře


Doporučené příspěvky

Kluci je lepsi reseni ta pena co ma ROMTA nez to polepit tou hlinikovou folii?

Ta pena je Mirelon, dava se vetsinou pod plovouci podlahy, nesaje vodu, tlumi... myslim, ze idealni material.. hlavne za par Kc... jinak jsem pouzil tl. 5mm... chtel jsem neco co by splnilo ucel a nebylo tak drahy...

Super nápad jedu do stavebnin -_- Pujdu do toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, myslím, že Mirelon není ono.

Sice odtlumí hluk, ale nezabrání rezonanci dveří, protože není přilepen po celé ploše!!!!!!

Když už to rozděláte, tak tam dejte co tam patří....1500,- za oboje dveře a 5. dveře ( na kombi) není tolik a vyšlo mi to na vnější i vnitřní plechy.

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, myslím, že Mirelon není ono.

Sice odtlumí hluk, ale nezabrání rezonanci dveří, protože není přilepen po celé ploše!!!!!!

Když už to rozděláte, tak tam dejte co tam patří....1500,- za oboje dveře a 5. dveře ( na kombi) není tolik a vyšlo mi to na vnější i vnitřní plechy.

:D

Souhlas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, poraďte jaké úpravy provést na předních dveřích, aby to slušně hrálo.

Výměna reproduktorů je mi jasná. Může tam zůstat ta fólie? Uvítám foto. Dík

JJ, je to jen otazka kolik do toho chces investovat... jinak bych osobne zacal u dveri - "trosku" vytlumit, pak nejake jine podlozky pod reproduktor, hlavne ne ty plastovy shity co tam jsou... reknu ti, ze i s origo radiem a origo reprakama tu zmenu podstatne poznas:-))

No a pokud jsou penize, tak bych pokracoval - repro, kabely... treba i nove radio:-))

I za malo penez se par upravicek necha udelat... rozhodne nemusis dvere tlumit materialama v radek stovek Kc/m2... nemusis kupovat podlozky pod repro za 700,-Kc... hodim ti sem foto, jak jsem udelal predni dvere ja:-) investice, kdyz to prezenu, 250,- Kc ... Jinak mam takhle udelany vsechny dvere, vcetne patych a samozrejme komplet kufr... pokud to chces udelat precizne, pocitej, ze to zabere docela dost casu... ja jsem si s celym autem hral skoro cely tyden... delal jsem to predevsim kvuli hluku v aute, odstraneni "pazvuku" ze dveri a take samozrejme kvuli muzice... predni repro jsem zatim nechal origo, ale tu zmenu poznas i tak.. take planuju , ze koupim nove, ale vsechno postupne podle financi... fakt je, ze ta prace za to stala!!

No ty jsi pěkný kutil :smich: takhle si zprznit auto za který jsi dal několik set tisíc :o a nehodláš dát pár stokorun do úpravy?Zapoměň na to, že toto je řešení s kterým v budoucnosti obstojíš.Mirelon ti bude držet vhkost, která se bude držet za ním a co asi bude následovat?Proč asi výrobce těchto tlumících materiálů klade důraz na velmi pečlivé přilepení tak aby bylo zabráněno vniknutí vlhkosti mezi plech dveří a tlumící materiály.

Proč se tak všichni bráníte Dynamatu když plát skoro na celé dveře stojí 850,- no dál to již ponechám bez komentáře...každý dle svého rozumu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romta: co to mas presne za matros ze bych to taky testnul...za ty penize to neni spatna vec ;)

je to určitě mirelon :t včera jsem ho daval pod plovoucí podlahu, dělá se to myslím v tloušťce 3 a 5mm možná víc.. koupit jde v každým baumarktu nebo stavebninách.. taky do toho tlumení půjdu. lol

Zdravím Rtg 61 rozhodně to vytlum. Dělal jsem to tento víkend miralonem 5mm s hliníkovou folíí + podložky a rozdíl mě fakt překvapil. A to tam mám origo repro.

P.S. Tempomat OK v sobotu jedu do Prahy to bude jízda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, poraďte jaké úpravy provést na předních dveřích, aby to slušně hrálo.

Výměna reproduktorů je mi jasná. Může tam zůstat ta fólie? Uvítám foto. Dík

JJ, je to jen otazka kolik do toho chces investovat... jinak bych osobne zacal u dveri - "trosku" vytlumit, pak nejake jine podlozky pod reproduktor, hlavne ne ty plastovy shity co tam jsou... reknu ti, ze i s origo radiem a origo reprakama tu zmenu podstatne poznas:-))

No a pokud jsou penize, tak bych pokracoval - repro, kabely... treba i nove radio:-))

I za malo penez se par upravicek necha udelat... rozhodne nemusis dvere tlumit materialama v radek stovek Kc/m2... nemusis kupovat podlozky pod repro za 700,-Kc... hodim ti sem foto, jak jsem udelal predni dvere ja:-) investice, kdyz to prezenu, 250,- Kc ... Jinak mam takhle udelany vsechny dvere, vcetne patych a samozrejme komplet kufr... pokud to chces udelat precizne, pocitej, ze to zabere docela dost casu... ja jsem si s celym autem hral skoro cely tyden... delal jsem to predevsim kvuli hluku v aute, odstraneni "pazvuku" ze dveri a take samozrejme kvuli muzice... predni repro jsem zatim nechal origo, ale tu zmenu poznas i tak.. take planuju , ze koupim nove, ale vsechno postupne podle financi... fakt je, ze ta prace za to stala!!

No ty jsi pěkný kutil :smich: takhle si zprznit auto za který jsi dal několik set tisíc :o a nehodláš dát pár stokorun do úpravy?Zapoměň na to, že toto je řešení s kterým v budoucnosti obstojíš.Mirelon ti bude držet vhkost, která se bude držet za ním a co asi bude následovat?Proč asi výrobce těchto tlumících materiálů klade důraz na velmi pečlivé přilepení tak aby bylo zabráněno vniknutí vlhkosti mezi plech dveří a tlumící materiály.

Proč se tak všichni bráníte Dynamatu když plát skoro na celé dveře stojí 850,- no dál to již ponechám bez komentáře...každý dle svého rozumu

Zprznit auto?? Blbost... Kdykoliv to co jsem udelal muzu dat pryc a bez problemu... Vlhkost ve dverich je normalni a je tam stale, ta stejne steka i po tvem Dynamatu dolu do dveri, kde jsou otvory a vyteka ven... material neni prilepen celou plochou a nebude drzet vodu... tenhle material take vodu nesaje... a jestli si myslis, ze Dynamat prilepis tak, aby ani za nim nevznikla zadna vlhkost tak je to blbost.... leda, ze bys mel nejakej patent a lepil to vakuove :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, myslím, že Mirelon není ono.

Sice odtlumí hluk, ale nezabrání rezonanci dveří, protože není přilepen po celé ploše!!!!!!

Když už to rozděláte, tak tam dejte co tam patří....1500,- za oboje dveře a 5. dveře ( na kombi) není tolik a vyšlo mi to na vnější i vnitřní plechy.

:D

Mozna Mirelon neni ten "spravny" material, ale svuj ucel splni.. i dvere prestaly rezonovat... a v aute je klidek... ted je hlavne slyset hluk od motoru a prednich kol... udelal jsem i takto cely kufr vcetne podbehu... a vysledek je znat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na materialy Mirelon muzete mrknout tady www.mirelon.com ... samozrejme je nikomu nenutim.. jen pro informaci, delaji se i s AL folii a i samolepici.. na ceny jsem se ale nedival... ja jsem koupil 5mm tl. sire 1,5m za 70,-/m. Stacilo mi 7bm a jeste dost zbylo...

Jinak cele auto (material na 5xdvere + kufr + oboustranna paska + samolepici paska) me vyslo na radove 1.200,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romta: co to mas presne za matros ze bych to taky testnul...za ty penize to neni spatna vec ;)

je to určitě mirelon :t včera jsem ho daval pod plovoucí podlahu, dělá se to myslím v tloušťce 3 a 5mm možná víc.. koupit jde v každým baumarktu nebo stavebninách.. taky do toho tlumení půjdu. lol

Zdravím Rtg 61 rozhodně to vytlum. Dělal jsem to tento víkend miralonem 5mm s hliníkovou folíí + podložky a rozdíl mě fakt překvapil. A to tam mám origo repro.

P.S. Tempomat OK v sobotu jedu do Prahy to bude jízda ;)

jj, Vytlum to at uz to udeles cimkoliv... dle tveho rozhodnuti... zatim i ja mam zatim vepredu origo repro a vysledek je znat! Samozrejme podlozky pod repro jsou nutne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romta: co to mas presne za matros ze bych to taky testnul...za ty penize to neni spatna vec ;)

je to určitě mirelon :t včera jsem ho daval pod plovoucí podlahu, dělá se to myslím v tloušťce 3 a 5mm možná víc.. koupit jde v každým baumarktu nebo stavebninách.. taky do toho tlumení půjdu. lol

Zdravím Rtg 61 rozhodně to vytlum. Dělal jsem to tento víkend miralonem 5mm s hliníkovou folíí + podložky a rozdíl mě fakt překvapil. A to tam mám origo repro.

P.S. Tempomat OK v sobotu jedu do Prahy to bude jízda ;)

jj, Vytlum to at uz to udeles cimkoliv... dle tveho rozhodnuti... zatim i ja mam zatim vepredu origo repro a vysledek je znat! Samozrejme podlozky pod repro jsou nutne...

Nerekl bych, ze by se jednalo az o takovou nutnost, rikam na rovinu: rozdil jsem s podlozkama z plastu a mdf skoro nepoznal... Rekl bych k tomu sugesce! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, myslím, že Mirelon není ono.

Sice odtlumí hluk, ale nezabrání rezonanci dveří, protože není přilepen po celé ploše!!!!!!

Když už to rozděláte, tak tam dejte co tam patří....1500,- za oboje dveře a 5. dveře ( na kombi) není tolik a vyšlo mi to na vnější i vnitřní plechy.

:D

Mozna Mirelon neni ten "spravny" material, ale svuj ucel splni.. i dvere prestaly rezonovat... a v aute je klidek... ted je hlavne slyset hluk od motoru a prednich kol... udelal jsem i takto cely kufr vcetne podbehu... a vysledek je znat...

Tak jsem trochu nepochopil ceho si tim "tlumenim" chtel docilit. Muzes mi napsat co si myslis, ze tim tlumenim mas ziskat? Nechapej to spatne ale podle me si vubec nepochopil proc se to auto tlumi. Jsou ruzny moznosti tlumeni ale mirelon vazne ne :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, myslím, že Mirelon není ono.

Sice odtlumí hluk, ale nezabrání rezonanci dveří, protože není přilepen po celé ploše!!!!!!

Když už to rozděláte, tak tam dejte co tam patří....1500,- za oboje dveře a 5. dveře ( na kombi) není tolik a vyšlo mi to na vnější i vnitřní plechy.

:D

Mozna Mirelon neni ten "spravny" material, ale svuj ucel splni.. i dvere prestaly rezonovat... a v aute je klidek... ted je hlavne slyset hluk od motoru a prednich kol... udelal jsem i takto cely kufr vcetne podbehu... a vysledek je znat...

Tak jsem trochu nepochopil ceho si tim "tlumenim" chtel docilit. Muzes mi napsat co si myslis, ze tim tlumenim mas ziskat? Nechapej to spatne ale podle me si vubec nepochopil proc se to auto tlumi. Jsou ruzny moznosti tlumeni ale mirelon vazne ne :-).

Tak myslim, ze jsem pochopil proc...:-) akorat jsem na "to" sel jinak... co jsem chtel, toho jsem dosahl, tzn. snizeni hluku v aute, lepsi zvuk prednich repro, rezonance a vubec vrzani plastu a plechu ve dverich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romta: co to mas presne za matros ze bych to taky testnul...za ty penize to neni spatna vec ;)

je to určitě mirelon :t včera jsem ho daval pod plovoucí podlahu, dělá se to myslím v tloušťce 3 a 5mm možná víc.. koupit jde v každým baumarktu nebo stavebninách.. taky do toho tlumení půjdu. lol

Zdravím Rtg 61 rozhodně to vytlum. Dělal jsem to tento víkend miralonem 5mm s hliníkovou folíí + podložky a rozdíl mě fakt překvapil. A to tam mám origo repro.

P.S. Tempomat OK v sobotu jedu do Prahy to bude jízda ;)

jj, Vytlum to at uz to udeles cimkoliv... dle tveho rozhodnuti... zatim i ja mam zatim vepredu origo repro a vysledek je znat! Samozrejme podlozky pod repro jsou nutne...

Nerekl bych, ze by se jednalo az o takovou nutnost, rikam na rovinu: rozdil jsem s podlozkama z plastu a mdf skoro nepoznal... Rekl bych k tomu sugesce! ;)

Samozrejme jsem zkousel repro s podlozkou a bez... bohuzel pri nekterych frekvencich ta origo podlozka proste rezonovala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
romta: co to mas presne za matros ze bych to taky testnul...za ty penize to neni spatna vec ;)

je to určitě mirelon :t včera jsem ho daval pod plovoucí podlahu, dělá se to myslím v tloušťce 3 a 5mm možná víc.. koupit jde v každým baumarktu nebo stavebninách.. taky do toho tlumení půjdu. lol

hmm tak to asi testnu ;)

Jeneburg to daval ted nedavno do dveri a rikal ze good.. ted ho sere ze slysi rachot z kufru.. :D

moc ftipne....chce to radio vic nahlas :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Doporucil bych jednu vec. Zabrouzdejte nekdy na forum: www.autohificlub.cz a zeptejte se tam na tlumeni "Mirelon".

a kde to tam máme jako hledati :unsure:<_<:huh: nějako tam toho moc není jen pár keců že je to na prd,ale žádný skutečně podstatný důvod proč to tak je sem tsm nenašel.

Editováno: , autor: Borg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...