Přejít na obsah

jokonr

Doporučené příspěvky

Jojo to jsem si už taky všiml, že se dá na netu sehnat uplne za jiny peniz...Problem je v tom ze uz nejde vratit jinak bych to asi udelal no...Ale priste clovek je pouceny ze se podiva na více cen nez to koupi no :-)

Jinak otestováno v -15,5°C kde to stálo 12 hodin a sipík chytl na první brnknutí jak za mlada :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě to novinka je pred supem sem mel benzinovou 1,3 a ta chytla i v -28°C což bylo obstojne :-) třikrat to protočilo nez pretlačilo olej a bylo to :-)

Ted u Supa mam tu novou baterku a je to nadhera predtim -1°C a trošku ji to asi šlehlo a jen točila a nechytlo to...Jestli to chápu dobře tak to bylo malou rychlosti otáčeni motoru při startování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já tvrdím jednu věc: Nejlepší je klasický akumulátor, který se dá dolévat, čili ten nejlevnější. Má to tu výhodu, že ji před zimou pěkně zkontroluješ, doleješ a máš jistotu. Aku s magickýma okama a podobné věci jsou sice bezúrdžbové (což je sama o sobě blbost-neexistuje bezúdržbový akumulátor), ale při nějaké závadě, když se aku často nabíjí a vybíjí, to není vůbec dobře a nevíš, co se děje uvnitř. Takže kupujte zásadně levné,dolévací aku a máte to s suchu. A ještě jedna věc: Ať si koupíš Bosh nebo Starline, věci uvnitř jsou úplně stejné a většinou i stejného výrobce, což mohu potvrdit s jistotou. Jo a dle ochodního zákoníku je záruka dva roky na jakékoli zboží (až na pár výjimek, které nebudu rozvádět). Jakmile Vám budou nabízet záruku kratší, tak prostě nebrat

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua dneska jsem chtěl nastartovat a neklaplo to. Musím baterku nabit externě, protože jezdím víceméně po městě a navíc krátké trasy. Musím baterku vymontovat a odnést domů na nabíječku. Fakt musím odmontovat stěrače atd. abych to dostal ven?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přes víkend jsem baterku úspěšně dobil i bez vyndavání z auta, ale jak jsem to se to pokoušel v sobotu ještě nastartovat, tak DX si od té doby myslelo, že byla odpojená baterka. Takže dneska ráno do Škodovky a za 200,- mi zjistili kód a už to zase šlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím Páni.

Mám superb 1,9TDi 96kw a teraz čo začalo trocha mrznúť -2 ale aj pri nulových teplotách tak nechce štartovať nedávno som skoro ráno normálne naštartoval, ale prešiel som cca len 9 km a odstavil auto vrátil som som sa po obede a auto už nechcelo chytiť prepojili sme cez štartovacie káble z druhého auta, počkal som asi 20 sekúnd a auto chytilo bez problémov. Batéria je už staršia ťažko povedať aká stará auto mám len 4 mesiace je tam 77ah a všade čítam že je aj odporúčaná pre to auto len sa chcem spýtať nakoľko je auto v plnej výbave elegance, (vyhrievané sedačky aj v zadu) a jazdí sa s ním často krátke trasy, či by som tam mohol dať Vartu 85Ah ? Má 31,5 cm na dĺžku a čo som to tak meral bude to asi o držku ju tam vpratať. Je to miesto pre baterku rovnaké ako u 2,5Tdi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, místo je stejné na všech.

Pro správnou výměnu akumulátoru musíš demontovat stěrače a vycvaknout lištu pod stěračema, pak je tam místa dost

Větší aku tam dát samozřejmě jde-vejde se, ale nebude Ti sedět ten spodní plech, který aku drží. Dás se to ale lehce upravit nějakým šikovným zásahem. Také přemýšlím o větší a kdybych se do toho pustil, hodím to sem

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, problém větší baterky se tady už mnohokrát řešil a má pravdu SUP1, že je nejvhodnější demontovat stěrače a tu lištu - také to tady někde musí být velmi dobře a názorně i s fotodokumentací od "ŽRALOKA" popsáno! Já sám jsem ji před cca 4 roky podle toho měnil. Pokud si vzpomínám, tak jsem tam dával tu nejsilnější Wartu a rozhodně jsem nic neupravoval, prostě usadil a zajistil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ted dával Varta silver dinamic a ta je stavěna na velké množství elektrospotřebičů s vysokým startovacím proudem a velikostně v pohodě,nebo teda byl to boj bez sundání stěračů ale je tam.

http://www.battery-import.cz/varta-silver-dynamic/autobaterie-varta-silver-dynamic-77ah--12v--e44

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem Páni.

Ja som včera špekuloval a špekuloval až nakoniec som sa rozhodol pre tú Vartu Silver Dynamic 77ah čo sem dnes pridal Doktorone

všade odporúčajú pre 1,9Tdi 96kw 70ah až 77ah batériu ja som tam chcel dať tú 85ah aby som mal väčšiu istotu ale kašlem na to snáď bude táto postačujúca.

A dúfam že sa vyrieši môj problém so štartovaním aj keď čaká ma oprava ešte vnútorného osvetlenia včera som čítal tu na fóre že skoro každý superb s tým má problém, a možno to aj súvisí s vybýjaním batérie.

Editováno: , autor: KokiBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já ted dával Varta silver dinamic a ta je stavěna na velké množství elektrospotřebičů s vysokým startovacím proudem a velikostně v pohodě,nebo teda byl to boj bez sundání stěračů ale je tam.

http://www.battery-import.cz/varta-silver-dynamic/autobaterie-varta-silver-dynamic-77ah--12v--e44

Štepán, ako si s baterkou spokojný, štartuje sa lepšie v mrazoch? rozmýšlam nad ňou, ked moja doslúži. Za koľko si ju zohnal? je to táto, že? http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp5piRHYMQVXqweuBrZt3KdfOfBoP1bWn/ECDwuwZM7nICGrJcg1XrWMF4FXyexTYbvzZZmaLBALh+QHgfVX/HfAsOrCnttPH8bRBDt6LA4yqGMwLnyDso/lIQx3ZkNyQG+e0LjxufZtlFXr14KmD4TNB6B3Bw/ZfG3x3AWRRQUrZ

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...