Přejít na obsah

Nepravidelne vibrovanie motora na volnobehu | 1.9 TDI ATD


Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

chcel by som poradit s mojim problemom, kde na fabii 1.9 TDI ATD nepravidelne vibruje na volnobehu.

Trochu syci okolo IC, takze som myslel, ze je to tym, ale napojil som to na diagostiku a neni tam vobec ziadna chyba za posledny polrok/rok. Vstreky maju max 0.2 korekcne davky, vaha vzduchu ukazuje v poho nad 850mg, turbo tlaci tiez v norme, len asi kvoli diere jemne mensi nabeh.

 

Takze mal by som otazky na poruchy, ktore podozrievam.

 

1. ako sa prejavuje diera v IC alebo hadiciach od/do turba ? Mal by som mat chybu nedosiahnuty plniaci tlak, lenze ja som nemal ziadnu chybu.

 

2. ako sa prejavuje pridreta volnobezka alternatora ? je len take suchtanie, alebo aj nejake hlasne piskanie ?

 

3. ako sa prejavuju stare rozvody? moze byt KO napinak rozvodov ? stary typ do 90k km, kedze mal by som menit o 20k km, ale moze mat stocene km.

 

4. ako sa prejavuje KO silentblok motora ? silent prevodovky som uz preventivne vymenil aj reakcnu vzperu

 

5. pripadne ako sa prejavuje KO EGR? alebo velmi znecistene ? pred tyzdnom som ho obmedzil cez VAG max ako sa zdalo, zda sa mi, ze ide trosku lepsie od spodu.

 

6. Ako sa prejavuje zly palivovy filter ? menil som pred 10tis. km | 4 mesiace a predtym to nerobilo.

 

 

Za kazdu fundovanu odpoved vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

3. rozvody sa prejavia iba raz, ked ti padne ventil do valca ... ja som kupoval jazdenku, rozvody som daval robit teda nove, i ked majitel tvrdil, ze vraj boli menene, technikovi sa zdalo, ze nejaky napinak bol asi original... To radsej nechaj vymenit.

K ostatnym sa neviem vyjadrit, ale... ak ti sklbe, mozno nechaj skontrolovat vstrekovace, ak su zanesene. Skus pripadne nejake aditiva na precistenie, pokial nie su fyzicky znicene, cistenie by mohlo pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...