Přejít na obsah

žárovky OII


celeston

Doporučené příspěvky

Na Octavii mám najeto skoro 70 tisíc a neměnil jsem jedinou žárovku.

Buď jsou originální skutečně tak kvalitní,

nebo spíš je problém v regulaci: každá řídící jednotka v Octavii při běhu motoru "posílá" do žárovek přerušované napětí, tím se napětí snižuje a žárovky vydrží mnohem déle.

Krásně to jde zkontrolovat osciloskopem, ale částečně i voltmetrem: při běhu motoru je na baterii 13,5 i 14V, ale na žárovkách mnohem méně.

Bohužel běžné voltmetry toto přerušované napětí neumí přesně změřit, ale aspoň něco...

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to, že u mnoha aut pořádně nesvítí "céčka" spíš souvisí s tím, že diagnostika hlásí každou vadnou žárovku, ale u těch v "céčkách", které jdou ze společného výstupu, se porucha jediné nepozná, až když jich odejde víc...

Editováno: , autor: milos_s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jeden z důvodů, proč jsem žádné žárovky zatím neměnil, bude asi to, že tam už skoro žádné nemám...

Vpředu xenony a LED v obrysovkách i na denní svícení, dálkovými skoro nesvítím,

osvětelní nástupního prostotu v zrcátkách LED,

vzadu LED na blinkry i couvačky - jen ty v céčkách a brzdové s mlhovkami jsem nechal

a vevnitř i v kufru výhradně LED...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám taktiež v komplet celom aute LEDky, jednak sa mi to páči ale samozrejme to má aj menší odber a väčšiu/krajšiu svietivosť... síce s LED do špztiek som bojoval asi 2 týždne ale nakoniec som našiel správne :) ... ešte musím kúpiť do predných smeroviek a bude to asi fakt komplet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...