Přejít na obsah

Totálka Fabie II Combi


rumczeis

Doporučené příspěvky

Ahoj, že první příspěvek do tohohle fóra bude o tom že už Fábku vlastně nemám bych ani nepomyslel ale stalo se. Dostal jsem na dálnici smyk (asi Aquaplaning) a přeletěl jsem několikrát přes střechu. Jsem v pořádku, ale fabia je podle týpka z odtahovky na odpis. Mám problém s tím, že týpek byl na dálnici hned a sám, asi dostal hlášku od policajtů, protože si s něma v klidu tykal. Teď mi nabízí, že mi zařídí prodej na náhradní díly, ale já v to teda moc nemám důvěru. Bohužel jsem neměl havarijní, takže mi pojišťovna nic nedá (kdo ví kolik by dala kdybych ho měl). Auto je pomačkaný a má prohnutou střechu, takže škoda bude asi větší než je (byla) jeho cena. Máte někdo zkušenosti s prodejem na náhradní díly? Jak se nenechat oškubat? Nechci to řešit sám, ale zase auto v ceně 130 000 před havárkou nechci dát jen k ekolikvidaci. Přeci jen interiér je v pořádku, možná i celý motor. V haji jen kastle, všechny plechy a většina skel. Mám jen fotku čerstvě po něhodě, teď to leží někde u týpka odtahovky v obci u dálnice na parkovišti a naskakuje mi tam stovka za den. Díky za každou radu.

 

Update: přidal jsem fotky z parkoviště

 

 

post-78813-0-87839800-1370343427_thumb.j

post-78813-0-01707200-1370416096_thumb.j

post-78813-0-06771200-1370416097_thumb.j

post-78813-0-06494600-1370416098_thumb.j

post-78813-0-05169200-1370416099_thumb.j

post-78813-0-03552800-1370416100_thumb.j

post-78813-0-05143400-1370416101_thumb.j

post-78813-0-07237300-1370416102_thumb.j

Editováno: , autor: rumczeis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tyjo... Tak hlavně že se nikomu nic nestalo.. Vypadá to celkem strašidelně...

Ale k rozprodeji, co to bylo zač, motor, nějaká lepší výbava?... Kolik ti nabídnul za auto když ho chce prodat na díly? Jinak EKO likvidací bych se ani nebál.. určitě pokud máš v okolí nějaké, tak tam zajeď alespoň s fotkou a poptej kolik by ti za to dali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to cca 43. km D1 směr Brno, byla to 1,4 16V Sport rv 2008 a najeto 135000. Podle svědků sem s tím letěl i trochu vzduchem, ještě že je to tak bezpečný auto, já i spolujezdec jsme vyvázli jen s boulema a modřeninama. Rozhodně teda dost nepříjemnej zážitek.

 

Zatím nenabídl nic, slíbil že se ozve tak čekám (už jsem ho urgoval ať se vyjádří). By mě právě zajímalo jestli se bavíme o ceně v řádu tísíců nebo třeba desítek tisíc. Viděl jsem na netu, že kastle s papírama se prodává za 10tis a třeba jen motor taky za 10. Jestli to někdo ale za tu cenu taky kupuje, to už nevim. Slíbil že mi pošle fotky, tak to pak obešlu vrakoviště asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si osobně, že určitě to bude víc než v řádech řádech tisíc, podle mě by se tam i nějaká ta desítka objevit mohla... Záleží na tom jak si dá ten někdo s prodejem dílů záležet... Já bych si asi osobně nechal auto odtáhnout kdybych měl někam k baráku do garáže a rozebral a prodal na díly sám... Máš jistotu, že za co prodáš to je tvoje... Jen to sežere dost času a také se to neprodá hned..

 

Takže pokud budeš chtít peníze co nejdřív, tak jedině zkusit obejít pár likvidací v okolí a nebo napsat někomu kdo takové auta prodává na netu...

 

Kdyby si se dostal k dalším fotkám, určitě je sem hoď, celkem by mě zajímalo jak auto vypadá po takovém obrovském karambolu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to hrozivě :kol-43: ale hlavně že se nic nestalo :kol-47:

Osobně si myslím že za 40 to neprodáš. Já bych volil variantu jako Galvi. Pokud máš možnost

auto si odtáhnout před dům,do garaže a rozebrat a rozprodat sám. Sice to bude pakárna,ale myslím si že vysledná cena bude vyšší

než bys to nechal "pánovi" z odtahovky! Už jen to že čekáš a naskukají ti penále za parkovny mluví za vše.

Dal bych mu ultimátum do konce týdne ať řekne cenu.

Kolik jsi tama letěl?

 

P.s. pro přiště si radši havarijní pořiď :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si osobne myslím presne to čo Pompeus , ak dokážeš že motor je v poriadku a elektronika tiež tak v podstate už máš 15-20k korun v kapse, zakaznikov aj na interier myslím že by si mal ak je v poriadku. Akože nechápem prečo ti to hneď neodtiahol niekde kde si to môžeš nechať a nie ešte platiť tomu chlapíkovi z odťahovky.

 

Urob nejaké foto ak sa ti dá ako to vyzerá keď je auto normálne na kolesách. a interier ako je na tom.

 

 

tu som niečo našiel možno aj orientačná suma koľko by sa dalo za to dostať http://www.sbazar.cz/autobyskovice/detail/1989368-skoda-fabia-12tsi-77kw-rok-vyroby

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prodat na papiry.. ja bych se s tim teda nesral, vypada to ze napravy jsou KO, kola taky, dvere vsechny nepouzitelny krome par skel, blatniku krome zadniho KO, narazniky oba, zadni dvere KO, predek KO, airbagy KO, sedacky KO.kastle KO.. pouzitelny jsou zadni svetla  a jedno predni, mozna motor a mozna prevodovka, cert vi jak to vypada zespodu..plus neco zevnitr, mozna zadni sicny... jak to vypada s kompresorem klimy atd?  a ted mi rekni, kolik by jsi za tenhle vrak chtel, kdyz plne pojizdny to sezenes za 120-130t kc? pouzit se z toho taky moc neda, kdyz to odmaslis, vyhodis plecharinu, coz je cele auto, vyhazes sedacky, kde bude zapadany sklo, tak ti toho moc nezbude.. prodal bych to na papiry s celym autem, vybral prasatko a sel si pro jiny auto.. holt mas pouceni pro priste.. spechat pomalu..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za fotky, vypadá teda dost hrozivě... Ale hlavní je že auto svoji službu odvedlo a všechny uvnitř ochránilo... Díval jsem se teď na internetu na cca ceny a podle mě by si to mohl prodat po dílech kolem 30 - 40 000,-.. Z venku toho sice moc použitelného není i když ty zadní skla vypadají že jsou ty se sunsetem, ale vnitřek + komplet motor s převodovkou by se podle mě dal pěkně prodat.. Sedačky vypadají že nevystřelili bagy, o ty je třeba celkem zájem, pak nějaká ta elektronika případně kabeláže, tapece, nějaké plasty... ono se to nezdá, ale určitě tam zase tam málo použitelných věcí nebude..

 

P.S. kdyby si prodával na díly mám zájem o světýlko z kufru + kabel s konektorem  ;)  a tmavší zadní skla by se možná také hodily....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

převodovka dle mě bude hnuta na poloosach.. podivej na kola, jak jsou vytočené.. dle mě bude hnutý i motor, je vidět že je pěkně pohlej chladič.. sedačky? otazka je v jakem jsou stavu, t.j. jestli nejsou propichane od skla, nebo bordelu. . pokud to budeš rozprodavat tak musíš mít místo a hlavně čas se s tím drbat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom 10 000,- ? Jako že na tom chtějí něco vydělat bych pochopil, ale takhle odrbávat... no nevím.. Pořád si myslím, že alespoň těch 30 by z toho mělo jít vytáhnout...Jen by se s tím musel někdo srát.. i když zase za tu prácu a čas .. nevím jestli za to těch "pár" tisíc navíc stojí...

Ale pak dej když tak vědět jak to dopadlo  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je motor a prevodovka v poriadku, tak to má hneď väčšiu hodnotu, a verím že by sa z toho dalo vybrať aj viac. Mne sa zdá že aj predné sedačky sú v poriadku a po vyčistení a vysušení sa budú dať predať za dobrú cenu a aj zadné budú asi ok, len ich treba poskladať. Ďalej rádio, možno aj palubovka, tachometer, niektoré disky a svetlá vyzerajú byť tiež použiteľné, a ostatné predať ako šrot na kilá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me ti nabidnou tak maximalne 20k mozna ani to ne. Kdyby ses s tim drbal sam, tak urcite vydelas vice, ale zase je to ohromna ztrata casu.

 

Btw. pouceni pro priste: 1) Mit havarijni pojisteni, 2) Nikdy nepouzivat samozvane odtahovky (kazdy ma odtah zdarma v cene povinneho ruceni ci v ramci zaruky mobility), 3) No a pospichat pomalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... 2) Nikdy nepouzivat samozvane odtahovky (kazdy ma odtah zdarma v cene povinneho ruceni ci v ramci zaruky mobility.....

Průser je v tom, že PaChové nařídí odstranění auta z dálnice okamžitě a nebudou chtít čekat na odtahovku smluvně zajištěnou od pojišťovny. To trvá minimálně 30 minut až hodinu plus naložení na podval - to oni nechtějí, pro ně je nejdůležitější to ODSTRANĚNÍ VOZIDLA Z DÁLNICE IHNED po zdokumentování stop. Na to okamžitý odstranění mají právě ty nadomlouvaný "pány od dálnice", který si účtujou nehorázný částky už za samotnej odtah, neřkuli za "parkovný". Jediný řešení je nechat se takovým zlatokopem "odtáhnout" jen na nejbližší odpočívadlo nebo pumpu, kam si následně nechat dojet smluvní odtahovku od pojišťovny...

 

Ale zkusit trvat si na svým může mít taky výsledek - ani policajt mi nemá co nařizovat, čí službu musím využít, takže pokud mám jako automobilista sjednáno asistenci/odtah v rámci povinnýho, měl bych na místě zkusit naléhání od chlupáče ignorovat - nebo v případě donucení k odvozu tím samozvancem rozporovat cenu za odvoz vraku z důvodu "uzavření smlouvy pod nátlakem a ve stavu nouze" - to všecko je právně doložitelný, pokud si majitel zavolal na svou pojišťovnu a přesto ho PaCh donutí využít tu samozvanou zlatokopeckou odtahovku, dá se to rozporovat a soud může smlouvu s požadovanou nehoráznou cenou označit za neplatnou právě z toho důvodu, že majitel auta byl nucen okolnostmi atd... Je to zkrátka o tom nenechat se donutit k něčemu, o čem vím, že je pro mě nevýhodný.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...