Přejít na obsah

Blikání baterky a cuknutí při akceleraci


jakubfotbal

Doporučené příspěvky

Je to auto matky mé přítelkyně, jezdil s ním její manžel a dvě dcery, ted ho užívám já z důvodu vození sebe a jedné dcery :kol-28: Jezdíme do Prahy za školou 300km tam a 300 zpět, 95% cesty po D1.

Její matka(první majitelka) s tím nikdy nenajela ani metr. Takže já jsem k tomu přišel jako slepý k houslím a to auto bych rád udržoval v dobrém stavu.  Od auta je většina dokladů, ale servisku přestali vést někdy v r.09, i když faktury jsou asi všechny. A přítelkyně tomu moc nerozumí :kol-28:

 

Já tady to forum sleduju delší dobu, protože otec měl taky superba I 2.0tdi v eleganci, nicméně hodně nespokojený :kol-134: a teď vlastní superba combi 2.0tdi dsg, takže se supama mám něco odježděno :-) i když servis otcových aut se řešil v záruce a pak šly z domu, takže tam jsem s tím zkušenosti neměl.

 

Jinak jsem se superbem jako autem takovým moc spokojený. Na to že je to auto staré 11let, tak na dálnici pořád komfortní :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je jednoduché.Obecně se olej mění po jednom roce a nebo po ujetí určitých kilometrů.V tvém případě kdy tam je na nálepce psán počet kilometrů tak se tím myslí toto:

v momentě pokud najedeš s autem 219 000km máš měnit olej a je jedno kdy to je.Jestli jaro nebo zima.Pokud nenajezdíš tolik bere se roční interval.Z toho důvodu se ti i rozblikala hláška servis.

Jde o to,že se na vagu nastavuje buďto interval v kilometrech a nebo v čase.Někomu to blikne po roce a někomu to blikne po ujetí kilometrů,které má nastavené v pc.

Co se týká rozvodů,určitě bych nečekal až na 240 000km jak zde uvádíš.Pokud byly měněny ve 100 000 jejich výměnu je třeba udělat ve 220 000km max.Samozřejmě že to může vydržet mnohem déle,ale rozhodně škodovka nedala tento interval pro srandu králíkům.

Já když jsem viděl svůj řemen před výměnou tak jsem se zhrozil.Bylo to za minutu dvanáct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.hanza-autodily.cz/

 

tady nate strance to klidně obědnej je to SEBO tady z fóra ma super ceny a kvalitu....Sám od něj sem bral vše zatím...

 

Jinak návod na olej ?

 

Sundáš psodni kryt motoru .... dáš nadobu pod motor .... odšroubuješ M17 šroub necháš vytect 30 minut olej ať i vykape .... zašroubuješ šroub ... doliješ olej novej ... zmeris na merce .... prisroubujes psodni kryt motoru... a jedes dál....

 

Jo a bylo by fajn at ten olej co vypoustis je zahratej ... lepe vytece ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega Airman zapomněl na filtr. :kol-33:

Servisní interval si pak můžeš snulovat přes budíky (diagnostika netřeba).

Ale ještě před tím je dobré se někde napíchnout VAGínou a podívat se, jestli tam není long a případně změnit na 15

Pak už se nemusíš o nic starat, auto Tě samo upozorní, kolik km máš do další výměny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dávám Castrol Edge Turbodiesel 5w40 zlatá bandaska.... oběm by měl být 4 litry a něco... já koupil jen 4 a bylo to jakštakš pod půlku :-) takže kup 5 litrů cenove se to moc neliší .... i na tech stránkách to má ale nema to v eshopu napis mu email .... taky od nej ted budu brat pixlu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jetsli máš najeto 210 tis a byli měněný při 100 tis, tak jsou 100% na výměnu a nejspíš na to budou i vypadat, ale taky nemusí, ale mikro trhliny a v řemenu nepoznáš, nevim nad čim furt špekuluješ, prostě je vyměn, nebo ti jak píšeš že jezdíš často 300km po dálnici někde prdne rozvoďák a potká se ti celej motor, kterej pak můžeš vyhodit rovnou do koše, d1 je teď ideální místo, kde bych tohle chtěl řešit, kór s blýžící se zimou, ale dělej jak myslíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl by být 5W30, do hodně nalítanýho motoru můžeš i 10W40 polo. Já dávám 5W40.

Nenech se překecávat zbytečně drahými oleji (hodně diskutované téma zde, podívej se). Prostě nalít olej určené specifikace a je to.

Je úplně jedno, jestli levný nebo drahý, důležité je dodržet interval výměny a lepší již pak dál používat stejnou specifikaci

Pětilitrák Ti stačí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5w30 bych nikdy do motoru nedal je to sračka uplně.... a 10w40 sem daval do felicie ......

 

Za mě říkám 5w40 plná syntetika Castrol Edge TurboDiesel a si v cajku .... Ale pokud chceš experimentovat tak jak je libo....

 

Za mou radu ti ručím, že tim nic nezkazíš ba naopak můžeš čekat klidnější chod motoru atd...nechápu kdo může třeba použivat longlife... to je shit ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to taky o penezích, jsem chudý student a rozvody něco stojí :kol-19: . Je na nich najeto 110tis., takže to nemůže být tak hrozné. Vyměním ve 120. Já vím, bylo by lepší uděla to rovnou... Jenže v autorizáku za to chtějí 9500,- a z toho 4200,- za práci. Nemám představu, kolik si za to řekne nějaký garážník, když bych mu rozvody dodal od tady zmiňovaného SEBA, ale vím, že to za hubičku nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten longlife je jak polívka řidkej nedá se tomu řikat olej vubec .... Taky by bylo fajn se mrknout jak to je s filtračni vložkou oleje kolik ona zvladne.... nestaci dat jen olej na 30 tis. km a filtr na 15 tis. a myslet si jak je vse fajn....

 

V kamionu mas oleje na 75 tis. km třeba ale taky ho tam máš 45Litrů že .... je třeba si to uvědomit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi známý řekl, že se do 2tis. s výměnou rozvodů a oleje vejdu. Samozřejmě, když si díly dodám sám. Vyměním olej a s rozvodama ještě chvilku počkám, prej byly naposled dělány nakonec ve 110 nebo 115tis. km.

Ikdyž vím, že čím dřív, tím líp. Minulý rok jsme jeli s kámošovým passatem 1.9tdi, myslím, že 74kw r.v.2001-2 dva dny před Vánocema kupovat dárky, řídil jsem já a co se nestalo? Praskla ve 150km/h ojnice, takže komplet nový motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Opět Vás zdravím pánové, po dnešní nepříjemné události sháním přední nárazník a možná i blatník(u řidiče). Pokud by někdo z Vás měl k dispozici některý z těchto dílů, tak byste mě velmi potěšili. Samozřejmě za co nejlepší cenu, nemusí být nové. Chci to dát co nejdříve do pořádku.

Nejlépe v této barvě  :kol-26: http://www.tipmobile.cz/osobni/skoda/superb/2004/1-9tdi.852626.html

Editováno: , autor: jakubfotbal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...