Přejít na obsah

Zápach po jazde do kopca


springb

Doporučené příspěvky

So svojou Fabiou II r.v. 2010 44kW som v podstate spokojný až na pár drobností.Čo ma ale fakt znervózňuje je skutočnosť, že po dlhodobej jazde do kopca, napríklad prejazd cez horský prechod a pod. sa po zastavení od môjho auta šíri nepríjemný a dosť prenikavý zápach, ako keď sa niečo páli. Pripomína mi to ako spálenú spojku, alebo spálené brzdové obloženie. Lenže ja so spojkou nemám problémy, dobre zaberá a ani nepreklzuje a brzdové obloženie by smrdelo aj po jazde po rovine si myslím. Najskôr som si myslel, že je to tým, že auto je nové, ale už má tri a pol roka a najazdené 21000 km. Neviem čo si o tom myslieť. Pri jazde po rovine je to bez problémov. Bez problémov je to aj pri jazde do kopca, len ten nepríjemný zápach ktorý si všimne už aj ten čo sa o autá nezaujíma. Môže ten zápach poukazovať na nejaký technický problém v motore? Máte podobnú skúsenosť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná blbost, ale kamarád měl celkem podobné problémy s toyotou nebo co to bylo, nakonec to bylo uvolněnou odhlučňovací látkou, opírala se o motor.. Mu to ale dělalo i při delší ostřejší jízdě, takže ne jenom v kopcich..A smrad to byl vždy nesnesitelný... Zkus se podívat, jestli není někde něco uvolněné případně se třeba nedotýká výfuku a pod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skús si zobrať nejaké svietidlo a popozerať, či sa Ti tlmiaci materiál neopiera o motor, alebo či fakt nie je niečo niekde rozliate, poprípade nevyteká na motor. Osobne by som to typol na spojku, ale keď vravíš, že je dobrá, tak ma napadá iba to, čo som Ti napísal aj ja, aj ostatní. A nebolo by od veci to pozrieť vtedy, keď motor smrdí (teda po jazde do kopca). Však ak to smrdí, tak z niekade by mohol vychádzať dym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak úplnou náhodou som prišiel na to, že diskusia kde sa rieši rovnaký problém ako mám ja, je tu už založená v sekcii pre Motor 1.2 TSI / 1.4 TSI .

Ak by to niekoho zaujímalo tu je link: http://forum.skodahome.cz/topic/112308-smrad-motora/

 

Musím sa priznať, že sa mi uľavilo keď som zistil, že takýto problém nemám len ja!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno to nie je ten istý prípad, ale ja som sa stretával so zápachom páliacej gumy pri jedničkovej Fabii. Krátka 1.4 mpi. Bolo to cítiť hlavne v zime na snehu a pri jazde do kopca. Smrad a jemný dym vychádzal od ľavého zadného kolesa. Nesúviselo to s brzdami ani s ložiskom, ale vinil som z toho gumené uloženie výfuku. Do kopca sa výfuk pekne rozpálil a gumené závesy sa pálili od tepla. Inak pri bežnej jazde bolo všetko v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...