Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Ad včera probíraný sníh na autě:

Zákon č. 361/2000 Sb.

§5 Povinnosti řidiče

odst. č.2 Řidič nesmí

.

.

i) řídit vozidlo, na němž jsou nečistoty, námraza nebo sníh, které zabraňují výhledu z místa řidiče vpřed, vzad a do stran,
j) řídit vozidlo, na němž nebo na jehož nákladu je led, který by při uvolnění mohl ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě - normálně uvažujícímu řidiči toto nikdo nemusí stanovit zákonem (vyhláškou). Ovšem média a PČR v posledních dnech říkají něco jiného, prý za sníh na střeše můžeš dostat pokutu. Na základě čeho?

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a zkusil jsem dneska ten uzasnej Radiusovo navod na odstraneni namrazy z oken... jako fakt nevim,kolik galonu teple vody na to auto Radio vyleje,ale ja si na okne udelal takovou ledovku,ze to neslo oskrabat ani skrabkou... takze jsem vzal rozmrazovac od sheronu,postrikal a za chvilku okno ciste...

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kokta7 napsal:

hypoteticky zajímá, jak mě dokáže nějakej chlupatej, že je to led nebo sníh.... to jako přijede soudní znalec na počasí? :D  zákony fakt dělají dementi.

Odeberou vzorek a pošlou to do laborky. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, beuticek napsal:

No ale selskej rozum mi stejne rika, ze to radsi vzdycky poctive ometu. Nic mi to neudela a aspon nikomu za mnou nepripravim neprijemny prekvapeni. 

Taky ometám, nic mi to už neudělá. Stejně do práce tak či tak dojedu pozdě. Horší je, že často je na autě plno sněhu a potom i led. Nevím jak ostatním, ale mě se třeba led ze střechy dostává docela blbě... nehodlám z domu běhat s 30 litry horké vody jako Radius.

 

před 2 hodinami, Stringo napsal:

Jo a zkusil jsem dneska ten uzasnej Radiusovo navod na odstraneni namrazy z oken... jako fakt nevim,kolik galonu teple vody na to auto Radio vyleje,ale ja si na okne udelal takovou ledovku,ze to neslo oskrabat ani skrabkou... takze jsem vzal rozmrazovac od sheronu,postrikal a za chvilku okno ciste...

 

Sheron je rozhodně lepší než nějaká stupidní vlažná voda. Odmítám běhat kolem auto jako nějaký šašek s bandaskou, která je plná horké vody a pak ještě doufat, že mi to po cestě nezamrzne. Díky bohu za Sheron, který má protimrznoucí účinky. Mimochodem, máš sprej nebo rozprašovač? Měl jsem jednou ten rozprašovač a moc se mi to nelíbilo, spíše preferuji sprej.

Editováno: , autor: Sabiza
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připadá mi, jako by měl ten sprej větší hustotu a lepší účinnost. Čas od času mi rozprašovač nechtěl rozmrazit některé menší nánosy ledu. A je to tedy i trochu pohodlnější než chodit s rozprašovačem a mačkat to pořád jako troubelín. Ale to už je spíše jen moje lenost. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si ani neuvedomuji, ze bych spray videl nekde, ale asi to je tim, ze jsem cilene sel vzdycky pro rozprasovac...kazdopadne ta Radiusova voda je uplne k hownu, kdyz to polevam malo hned to mrzne a kdybych to poleval hodne, tak budu mit na dvore kluziste, nechapu jak to takhle nekdo muze delat, nema to absoljtne zadnou vyhodu ani efekt. Tahat se rano s kyblema vody, udelat kolem auta kluziste a jeste bejt mokrej a to vsechno pod tihou strachu jestli mi nerupne okno s nejistym vysledkem... zlatej sheron!!!

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Stringo napsal:

Ja si ani neuvedomuji, ze bych spray videl nekde, ale asi to je tim, ze jsem cilene sel vzdycky pro rozprasovac...kazdopadne ta Radiusova voda je uplne k hownu, kdyz to polevam malo hned to mrzne a kdybych to poleval hodne, tak budu mit na dvore kluziste, nechapu jak to takhle nekdo muze delat, nema to absoljtne zadnou vyhodu ani efekt. Tahat se rano s kyblema vody, udelat kolem auta kluziste a jeste bejt mokrej a to vsechno pod tihou strachu jestli mi nerupne okno s nejistym vysledkem... zlatej sheron!!!

Tak nevěř každý hovadině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...