Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Nazdar srágorky, nazdar Stando, už jsi tady nadhodil ty značky? ;)

 

Sraz o páté bude jelimánci, ale nějak v druhé polovině měsíce a moc termínu tam volných nebude. Musím taky sem tam v práci něco udělat.

Jinak antikuní rám zatím funguje, ani jedna návštěva té potvory a brácha hlásí úspěch zatím taky. Ale na závěry je ještě čas, musím to nějaký ten měsíc otestovat že....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clint tuším garáž má, ale parkuje mu tam Pancho, když je Clint v práci. Prý se nechtějí na zahradě zbytečně s auty motat, tak Clint parkuje o ulici dál a chodí domů pěšky. Povídal, že mu prej chybí parkování ze sídlišť, kde musíš parkovat 300 metrů od baráku.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc u nás je to z povahy činnosti energetické firmy horší v tom, že ti lidi jsou při své práci v přímém kontaktu se zákazníky - nejsou to montéři někde na lince. Nová firma na nás hrne tuny práce navíc (protože v Praze nemají žádné lidi, či oddělení podpůrných činností), kterou jsme nikdy nedělali, ale žádnou protihodnotu. Mám obavu, že začnou odcházet i ti současní a bez nich a jejich zkušeností se to zařízení provozovat nedá. Kolegové z našeho provozu na mojí úrovni končí za pár týdnů. Zůstávám tam sám s nováčky, kteří prakticky netuší, která bije. A já na ně nemám čas, abych je zaučoval - svých starostí, nových problémů a činností, mám až nad hlavu.

Ale to je vsude stejny, u nas se rozpadlo cely oddeleni, jsou tu jen novacci, tak se ceka jak to dopadne.
TWL hnůjdey má akční slevu na členství v klubu. [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Kde, co! Mimochodem i30 uz 'zlevnila' - sebrali vybavu a je za mensi peniz.
Nějak usnulo to sezení o páté rád bych se ještě před EET pořádně nacpal.
 
Je velká škoda že už není Clitnovo setkání Octavii na autě mám samolepky 2014 a 2015 a vždy každej na to čumí o co jde.  
 

Ale hele Laurina se ukazala po letech. To chces prijet s FL?


Jak tady ctu ty platy, asi pujdu taky delat jinam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 2. 2017 na 8:16, Sabiza napsal:

To zase nepřeháněj. ;)

 

Nenamočila, protože v praglu stojí průměrně nájem garzonky 15 tisíc vč. poplatků, takže po zaplacení jídla, bydlení a mhd jí vlastně z těch 25 tisíc zbude tak cca 2-3 tisíce když bude holka skromná. Si taky všimni co v Praze většinou uklízí 5 z 10 uklízeček jsou ženské po padesátce co to dělají většinou k invalidnímu důchodu a dovolit si to za směšné peníze můžou, protože žijí v bytě co koupili za pakatel po revoluci a nemusí tak platit šílené nájmy. 4 z 10 uklízeček jsou ukrajinky od nějakého pasáka a ta jedna uklízečka je luxusnu zaplacena protože je tam pro dobrý pocit všech a nejspíš nikým dohozena.

 

V praze tří členná rodina bez vlastního bytu, musí měsíčně vydělat aspoň 50 litrů aby přežila, aby si rodina mohla dovolit vlastní bydlení tak to od ledna vychází na průměrný měsíční příjem rodiny kolem 90 tisíc... Tak to prostě je. Jestli někdo tvrdí že v Praze živý manželku na mateřské s děckem s průměrným českým platem a nedostal vlastní bydlení od prarodičů popř. nějaký další finanční support od příbuzenstva, tak prostě kecá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak se podiv na ceny není to přece problém. Průměrná cena garsonerie 12 tisíc, přičti si k tomu poplatky, energie a jsi přes 15 tisíc, proč se nejdřív nepodíváš na web ? V loni na jaře to bylo kolem 11 tisíc... joo levné hypotéky a nákup nemovitostí jako investice udělali s cenou svoje.

Bydlím v 1+1 stojí mě to 14 tisíc, ale to jsem pronajímal před 2 rokama, teď byty ve stejném baráku o stejný proporcích nejdou pod 18 tisíc, žena na mateřské, v zaměstnání za podávání papíru vydělám 32 čistého měsíčně, chodim ještě do druhé práce kde vydělám dalších 8 tisíc měsíčně + mateřská jsem skoro u 50 tisíc, přes to vše neušetřím ani floka. Bydlím v Holešovicích. Na dovolenou jezdím jednou ročně na 3 dny na hory... to je všechno, nadstandardně si nežiji, různé poplatky a pod. ti prostě v Praze spolehlivě a stabilně vysávají peníze z kapes každý měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, evidentně neumíš hledat nebo hledáš 1kk byty na Praze 1. Pokud chceš bydlet v centru, je to Tvůj boj. Pak si ovšem nestěžuj, že malý byt stojí raketu.

 

Sreality.cz - Všechny zóny Prahy, kromě Prahy 1 a 2, 1kk nebo 1+1 byty, filtr čistě na nájem 10 tisíc - 160 výsledků

Bezrealitky.cz - Všechny zóny Prahy, filtr nastaven na 1kk, 1+1 a garsonie, nájem do 10 tisíc bez energií - 131 výsledků.

Mám pokračovat? Za patnáct tisíc jdou dnes sehnat i byty po rekonstrukci o velikosti nad 40m2 a dvou místnostech.

 

Bydlím v Bohnících. 1+1 byt, 40m2, balkón, sklep, byt po kompletní rekonstrukci, žádné parkovací zóny, autobusová zastávka minutu od domu... 9 tisíc nájem, včetně energií a všeho okolo domu. Jednou ročně doplatím cca. 6 tisíc za energie a elektřinu. Takže ve výsledku jde o nájem ve výši 9500,- měsíčně.

 

To, že se necháváš otrhávat na nájmu mě sice mrzí, ale evidentně Tě to nesere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, dokázali jsme s ženou vyjít i za doby, co jsem dělal v JYSKu za 18 tisíc čistého a ona dělala za 13 tisíc v kavárně... Taky jsme dokázali vyjít, když jsem nastoupil do DHL na Chodově a ona byla půl roku bez práce. Začali jsme platit hypotéku, začali jsme řešit plno poplatků za stavbu baráku. A to nemám 50 čistého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Sabiza napsal:

Mimochodem, dokázali jsme s ženou vyjít i za doby, co jsem dělal v JYSKu za 18 tisíc čistého a ona dělala za 13 tisíc v kavárně... Taky jsme dokázali vyjít, když jsem nastoupil do DHL na Chodově a ona byla půl roku bez práce. Začali jsme platit hypotéku, začali jsme řešit plno poplatků za stavbu baráku. A to nemám 50 čistého.

 

Stavíš barák ? A kde prosím tě ? Kdo ti to financuje ? Kdo se ti zaručil na hypo nebo ti dal základ ? Ani při mém vysokém příjmu mi nikdo nedá 4M na 2+1 byt, chtějí ručitele, zástavu a pod. Asi v tom umíš chodit prostě mnohem lépe než já. Zkoušel jsem už byt koupit, ale nedosáhnu ani na byt před rekonstrukcí, prostě mi to banky nezafinancují.

 

Ušetřit si 600 tisíc základ na hypo je naprosto nereálné když musím platit tak vysoké ceny za bydlení v nájmu a než to ušetřím už ty peníze nebudou mít takovou hodnotu a budu šetřít dalších 600 tisíc...

Editováno: , autor: 15degren
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavět teprve začínám... rok trvalo vyřízení všeho možného. Pozemek mám v Hošticích u Vodochod, kupovaný loni za hodně výhodnou cenu s tím, že je to druhý největší pozemek v nové zástavě. Byla to relativně dobrá koupě, protože jsem se vyhnul placení vysokého DPH a dani z převodu. Kolem nás pouze dva sousedé, za námi se stavět nebude, protože je tam větší svah a majitelé nechtějí pozemky prodat. Na hlavní cestě, která je asi 3 minuty chůze se bude stavět zastávka MHD. Autobus jezdí co 15 minut, jezdí až na Kobylisy... v obci základní vybavenost, vedle v obci se staví teď velký Lidl.

 

Financuji si to všechno sám. Máme v podstatě 100% hypotéku. Pozemek jsem bral pouze na svůj příjem, k hypotéce pro výstavbu byl potřeba příjem manželky. Hypotéka, energie, vodné, stočné, pojištění a další věci, budou vycházet na cca. 22 tisíc měsíčně (prvních 5 let, než doplatím překlenovací půjčky), potom to klesne na cca. 16 tisíc.

 

Zástava jako taková je u hypotéky nemovitost. Problém u Prahy je ten, že žádný odhadce neřekne, že má nemovitost, resp. byt za čtyři miliony opravdu hodnotu čtyř milionů. Nám vyšel odhad nemovitosti po postavení o 300 tisíc výš, takže nám banka ráda peníze dala a ještě nabízela peníze na vybavení.

 

Problém s tím, že potřebuješ nyní 15% vlastních financí je sice děsivý, na druhou stranu většina bank to stále neřeší a sami nabídnou, že můžeš vzít velký úvěr ze stavební spořitelny. Mám to taky tak. První část výstavby (půl milionu) financuji z Buřinky.

 

 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřebuji odborný názor.

Rozsvítilo se mi na maxiidiotu servis nyní... mám pevnou výměnou oleje po 15K km 1.6 TDI oct. Volal jsem do servisu kolik vlastně stojí výměna oleje, dřív mi to dělali v jiném servisu autorizovaném za 2800 kč vč. filtru a práce. Teď zkouším servis švorce v holešovicích a chtějí za litr 5W30 od škodovky (jiný nemají) 500 kč za litr... to je šílená pálka dát za výměnu oleje a filtru kolem 5K prý....

Tak jsem našel na netu olej : https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052195m2-motorovy-olej-5w-30-longlife-skoda-28967.html

 

Je to podezřele levné, nakupujete na tom eshopu někdo ? Je to OK zdroj ? Vždy jsem si před tím to autem měnil olej sám a nemám problém to zase začít dělat, jen jsem se dozvěděl že na netu je celkem slušná šance trefit pančovaný olej...

 

5W30 LL 507.00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...