Přejít na obsah

Výměna chladící kapaliny


pavel11

Doporučené příspěvky

Pravdou je, že to je všechno napůl jen teorie. Třeba ta nemísitelnost modré a červené kapaliny - když je smícháš, tak to určitě funguje trochu jinak, možná dostanou nafrak hlavně ty antikorozní přísady - nevím. Určitě to nelze doporučit. Nicméně sám jsem na takovouto směs jezdil minimálně šest let ve felicii. Auto mám dosud a takových sedm let už je tam nalité, co má být. No a žádné negativní následky jsem nikdy ani náznakem nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam jde o to, že některý přísady z modrozelenejch kapalin a z růžovofialovejch kapalin se vzájemně vyrušujou v účinku. Nemrznoucí vlastnosti to (skoro) neovlivní, ale protikorozní a protiúsadová chemie smícháním těch odlišnejch druhů dostane na prdel.

 

Žádnej výrobce taky jejich smísení vysloveně nezakazuje, jen všichni doporučujou, že pokud se musí takovej mix učunit (v nouzi, kdy není konkrétní druh k dispozici), tak se má co nejdřív systém vypláchnout a nalít čistou jednodruhovou směsí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...