Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Ahoj. Jsem další komu silentblok klepe (1.2 77 kW). Auto jsem dal ve středu do servisu v Praze, aniž bych věděl, že jde o silentblok převodovky. Odpoledne mi volali ze servisu, že závada byla nalezena, ale že momentálně díl není skladem. Včera jsem si pro vozidlo jel, nutno podotknout, že pro neopravené. Silentblok prý zatím skladem není a snad bude příští týden. Souhlasím, že klepání nabralo na intenzitě při ochlazení (někdy v listopadu), ale nyní klepe i v plus 10 stupních a intenzita je již značná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera v servisu konečně výměna silentbloku. Pro jistotu jsem se hned doma podíval na číslo a je to ,,Háčko". Jinak pocity z jízdy tak, jak tu už někdo psal. Je to při rozjezdu

a při záběru pevnější. Tak snad se dočkáte i vy ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute chalani tak pripajam sa ku klepajucemu silentbloku  Rapid 1,2 tsi 63kw 2012 bol som v servise 2x neuspesne vraj mam cakat kym sa zavada neprejavi  intenzivnejsie.Neviem ako ich mam presvecit ze to robi silentblok prevodovky ked oni stale hladaju na naprave a ta je ok.Napadla ma len jedna vec len neviem ci to robi aj vam skuste otvorit kapotu a pokyvat trocha silnejsie pri vypnutom motorom dopredu a dozadu mne tam veru klepne nieco ci to bude ten silentblok neviem aci to bude stacit ako argument na vymenu co poviete????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti to opravdu klepe v situacích, jak je tu mnohokrát popsáno, není co řešit. Nápravu mi taky rozebírali a na nic samozřejmě nepřišli, protože to nebylo ono. Jak by taky po 7000km mohla náprava klepat. Ten servis je pro mě po této zkušenosti out. Jaký "až se to projeví intenzívněji"? Aź to poškodí něco dalšího nebo to upadne? To je teda přístup! Nemůžeš jet do jinýho, vstřícnějšího servisu?

Problém je, že pohybem hnací jednotky se to klepání dá vygenerovat asi těžko, mě to teda nešlo, projevovalo se to jen za jízdy do 50km/h a nejvíc na neutrál.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak informace po aktualizaci Etky: 6RF199555D jakoby nikdy neexistovalo! Je tam normálně H od začátku výroby. A D-čko to hlásí skrytě po použití globálního vyhledání dílů u všech značek jen u VW Polo, a ještě vyběhlé z výroby 1.5.2013, nahradit H-čkem. Pěkný co? Řekl bych, že tuto konstrukční vadu pěkně tajej. V informačním systému nakonec nic nebude a pokud na to servis nepřijde vlastním myšlením a zkoumáním, poradí mu telefonicky. Ale písemně nikde nic nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu chodím v ZA.O probléme zo silenblokom som im povedal ja.Oni o tom počuli prvýkrát.Dokonca som o tomto probléme písal do ŠA SR,aby sa tento problém konečne riešil a odporúčal som im,nech si pozrú toto fórum,že koľko RAPID-ákov je s týmto problémom.

Uvidím ako dopadnem v pondelok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do servisu chodím v ZA.O probléme zo silenblokom som im povedal ja.Oni o tom počuli prvýkrát.Dokonca som o tomto probléme písal do ŠA SR,aby sa tento problém konečne riešil a odporúčal som im,nech si pozrú toto fórum,že koľko RAPID-ákov je s týmto problémom.

Uvidím ako dopadnem v pondelok.

Cauko,kde v Ziline servis?

Caka ma to asi tiez.Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak bol som v pondelok po 3 krat.Bol som s mechanikom na skusobnej jazde soferoval on a vsimol si to klepanie tak my robili test tlmicou samozrejme v poriadku som mu hovoril o tom silentbloku prevodoky a len krutil hlavou ze to nepocul este len to pozeral na zdvihaku a ze vsetko ok ...ale us sa nato serem nech sa my to aj rozpadne nemam chut behat stale po servisoch neklepe to as tak strasne ak sa to moc zhorsi tak potom auto je v zaruke 4roky tak ak sa ma nieco pokazit tak sa to pokazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jsem jeden z prvních co měl provedenou výměnu silentbloku.

Včera mi volal servis, že 12 týden obdrží už inovovaný orig. díl a pozvou mě na výměnu.

Zároveň mi psala ŠA, že skutečně díl už je vyroben a je zahájena distribuce na servisy, takže po cca 1/2 roce výsledek, jen doufám, že to bude OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...