Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Tak dnes mam po vymene aj ja, aj ked neslo to tak lahko kedze mi povedali ze maju 2 ks, jeden uz vymenili a druhy bol objednany niekomu inemu. Ale ze mi to spravia ked som uz tam :D Auto mi odovzdali, do servisnej knizky som pozrel az doma a nemam tam nic zapisane. Napadlo ma ze nemam ani ziaden doklad o vykonani vymeny, dokonca ani neviem ci sa da doma pozriet, aky typ mi tam vobec dali :D Nechce sa mi to tu cele citat zase, viem ze druhym to tiez menili a nezapisali do servisnej. Co poradite? :D Inak neklepe mi to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si tím tak jistej nebyl. H-čko se v ND objevilo až na záčátku tohoto března a motorová část je v rozpisech ND (kromě jiných částí) společná. Jediná kontrola je demontovat tu krabici vzduchového filtru a zkontrolovat to číslo, je dobře vidět navrchu tělesa silentbloku.

 

Tady máš návod jak zkontrolovat vyměněný díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajne, jako zebraci. Ja jsem objednan na pristi ctvrtek. Vcera sami volali ze servisu po te korespondenci s SA. Technik ze sem mu pry zavaril ze dostane sprda ze mi tam dal dil co tam nepatri. Coz mam trochu pocit ze keca a maji pokyn to tak deklarovat jako ze chyba servisu a ne SA. Pritom v dobe provizor. vymeny jiny dil nebyl a u Rapida byl uveden tento, sam mi to tenkrat rikal. Obeznik pry zadnej nedostali jako by problem neexistoval. Tomu uz taky neverim, maji proste za ukol vsichni tutlat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citace:

"Tato akce proběhne pouze z toho důvodu, že máme zájem na Vaší spokojenosti, neboť aktuálně nainstalované provedení lůžka nemá na životnost ostatních komponent žádný vliv."

Jak tohle můžou napsat, když každýmu dali něco jinýho. To jako ta ostatní provedení jsou taky ta správná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som už písal,aj ja mám už po výmene a chcem sa podeliť zo svojimi poznatkami

- žiadne klepanie v ĽP časti

- pri ranných studených štartov žiadne žiadne lupnutie(buchnutie) v motorovej časti na 1-2 sekundy

- riadenie mám také pevnejšie,tuhšie (aj keď mi to nedáva zmysel,čo to má spoločné zo silentblokom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem olej pro tentokrat zavrhl, 4 tacky se mne nechce davat jen tak za vymenu po 9,5tisicich, takze to asi udelam az na podzim, kdy ocekavam celkovy najezd cca 12-13tis km.

 

a jinak k tematu, ja doufam pujdu na vymenu toho silentbloku behem nasledujicich 2 tydnu az se mi ozve technik.

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicmene ten olej jsem chtel taky ale to musim udelat u prodejce kvuli zaruce prodlouzeny :)

Proč? Mě ho normálně vyměnili, ač to není můj prodejce, to snad nemá s tím co do činění. Do servisky zapsali výměnu oleje na 10917km, další výměna 03/2015 nebo 25917km. Ani tam nenapsal, že olej byl vlastní, jak by to dle pokynů ŠA mělo být uvedeno vč. potvrzení, že to byla správná VW specifikace. Neprodloužila se mi jen záruka mobility, protože to nebyla oprava, ale servisní prohlídka.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- riadenie mám také pevnejšie,tuhšie (aj keď mi to nedáva zmysel,čo to má spoločné zo silentblokom)

 

Hodně ..... Selsky a přehnaně řečeno. Vem si dvě truhlářské svěrky. Do jedné utáhni složený hadr. Pak vem druhou a nasaď jí třmenem obráceně a kolmo na svěrku první a utáhni do ní hadr. Vyzkoušej tuhost. Pak hadr vyměň třeba za dřevo a vyzkoušej tuhost.

Tedy jsem Ti jinými slovy vysvětlil, že "Háčko" je tužší právě kůli jiné pružnosti jádra (pryže), a o to tu také jde. Pak má zamezen dotyk úchytných prvků při pohybu kov na kov. Proto klepání vymizí a tuhost uložení se projeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč? Mě ho normálně vyměnili, ač to není můj prodejce, to snad nemá s tím co do činění. Do servisky zapsali výměnu oleje na 10917km, další výměna 03/2015 nebo 25917km. Ani tam nenapsal, že olej byl vlastní, jak by to dle pokynů ŠA mělo být uvedeno vč. potvrzení, že to byla správná VW specifikace. Neprodloužila se mi jen záruka mobility, protože to nebyla oprava, ale servisní prohlídka.   

 

je to offtopic,  nicmene ja mam 5ti letou zaruku/100tis km od prodejce "zdarma" za podmínky, že budu dělat servis jen u nich :) Není to klasická škodovácká prodloužená záruka:)  (vydobyl jsem si teda alespon zarucni opravy kdekoliv, protože prodejce mám 140km daleko)

 

 

Pusher: výměna oleje stojí 4tis? Ale LL ne? Já chci obyč....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pusher: výměna oleje stojí 4tis? Ale LL ne? Já chci obyč....

 

Ano, mluvim o LL oleji Castrol odebranym primo od autorizaku, vc. prace + ol. filtr.  Jinak pry tam maji nejaky VW LL, ktery je o neco levnejsi, ale stejne celkova uspora bude tak 300-400 stovky. 

 

Pokud chces normal olej, tak ok, nicmene, pokud by clovek menil olej kazdejch 10tis km, anebo LL 1x za 20tis km, tak na tom budes nakladove mozna jeste hur u toho obyc oleje. Prinos autu docela diskutabilni, takze tezko rict. Ja asi zustanu u LL. Prvni vymenu udelam letos pred zimou, kdy cekam budu mit najeto kolem 15 tis km a pak budu menit po intervalu 20tis najetych km. Nicmene, tim nechci zacinat debatu LL vs obyc. olej. :D

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo..tak jsem si taky snažil zajistit výměnu a další věci. Ohledně dílu mi pověděl, že Škodovka má sice ten co jsem mu poslal (H-čko), ale že SEAT takový díl nemá, že má teda obměněný silentblok, ale pod jiným číslem a že neví, zda mi tam dá ten úplně novej, nejlepší, nebo to může být klidně meziprodukt, že tohle vážně neví, ale jinak s tím nemá problém. Nemůžete někdo nějak zjistit, jak to je?

 

Dál jsem s nima řešil ještě vodu v zadních dveřích :( mám tam normálka bazén:(  a výměnu oleje, tak jsem se ptal na cenu za výměnu oleje, filtru+práce a sdělil mi 3700-3800,-   :D asi upadl na hlavu, nebo nevim :D njn.. asi originál SEAT :D

 

Blbý je, že mi ani nepůjčí náhradní auťák domů :(

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...