Přejít na obsah

výmena spojky POSTUP


DominikD

Doporučené příspěvky

Zdravím vás .. tak sa my stala dalsia neprijemna vec na mojom superBu 1.9  TDI 96kw r.v 2003 290tkm s chipom vcera rano ked som siel do prace som zacal obiehat a  vyleteli mi otáčky a akceleracia žiadna....Takža ma čaká vymena spojky... Nevedeli by ste mi poradit spôsob vymeny spojky či treba vybrat cely motor či sa do dá zdola , aké komplikácie možu nastať  či tam treba nejake atipické náradie a nakoniec čo všeko by ste odporúčali vymeniť

( a mimo tému aj mne to rezonuje pri otačkach 1500 - 1900 :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to za sebou minulej tejden, ale dělali mi to známí v servisu, jde to ze spodu, ale musí ven celá skříň, takže jen tak někde to nedáš, je to těšký jako prase, a budeš potřebovat spojkovou sadu(lamela,přítlačák,ložisko) a setrvačník, když už se musí vylejt, tak i novej olej do převodovky ,ale stopro se to už tady někde řešilo, čili si myslim zbytečně založené nové téma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VAG Bobo mě velmi pobavil, fakt jsem se hodně nahlas zasmál  :kol-47:

 

ale jen jsem chtěl říct, že dle dotazu to vypadá, že to chce měnit stylem dvěma kolama najet na obrubník a jít na věc a to bych řekl, že neklapne a pokud jo, tak to si zasloužíš velkou pochvalu

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doktorone vypada do tak že to chcem menit doma to si pochopil správne lebo keby nie tak si tu nepitam asi nejake rady a skúsenosti od ľudí čo s tym robia alebo robili nie od takych retardov ako si ty co davaju len negativne komentare...... :kol-44:  tak sa račej neozívaj tam kde nemusíš :kol-47:  a Pawouk diky moc urcite mmi to pomože

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je někdo urážlivej jak ženská, nechápu co ti na těch dvou komentářích přišlo negativní, ale že si to ty, tak ti udělám radost

 

retarda si nechej od cesty chlapečku, jelikož pokud si potřeboval poradit, že se máš podivat do dílenský příručky, tak ti není ani rady ani pomoci, to je první věc, kam by si se asi měl podívat pokud se chystáš na něco takového, jako je výměna spojky, tim s tebou končim   :kol-46:

Editováno: , autor: Doktorone
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě dodám, že Airman má naprostou pravdu. Také doporučuji vyměnit pomocný spojkový válec.

Spojka na 1,9 je na pohodu, není co řešit, dle dílenské příručky od Pawouka. Akorát dle dílenské příručky nepotřebuješ ten spešl držák převodovky...

post-79770-0-68075100-1393704868_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja len idem oznámiť že výmena spojky je hotová ...  Spravil som to tak ako povedal Doktorane vysiel som dvoma kolesamy na obrubnik a šlo to tak dik za radu.. Po výmene spojky my zmizol aj ten neprijemny zvuk co som  pisal (1500-2000 ot) spojkovy pedal začal ist lahšie a spojka zaberá pekne tak ako má.. vymenil som len spojkovú sadu t.j Ložisko , lamela a pritlačak nič viac neviem preču tu poniektori pí šu  že je nutne meniť aj zotrvacnik :kol-32:  Spojkovu sadu som zohnal od známeho čo  predáva diely za 120E (LuK) a este som potom dokupoval gufero od motora to ma vyslo 25E takze oprava spojky ma vysla 145E a dve poobedia práce :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezky pěkně, jinak setrvačník by se měl měnit zároveň, jelikož u něj je nepraktické ho dojíždět do uplné smrti, pak totiž neodejde jen setrvačník, ale může to poškodit celkem dost věcí(to mám od mechanika, né ze své hlavy), takže to je tvoje věc a tvoje auto pokud si to neměl, chápu neni to nejlevnější, ale v porovnání stim co se může podělat nasledně to zase neni tak hrozné, a je to asi nejpraktičtější to měnit najednou, jelikož se to nemusí dvakrát rozebírat, ale pokud to zvládáš takhle pohodově na obrubníku, tak si ho časem můžeš taky vyměnit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som ho vymenil keby bol zlý ale nevide som na ňom chybu a ešte som bol stym preistotu aj za chlapikom čo sa tomuto viac venuje a povedal že je dobrý tak načo ho menit zbytočne... v servise sú radi lebp čim viac veci vymenia  tym viac zarobia .... a ked je prevodovka dole zotrvak vymenit je najmenej tak preco nie ked platia :)  ale zas nevravim že zotrvak nemože byt zlý v niektorych prípadoch ....

Editováno: , autor: DominikD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v autorizákách to tak asi probíhá, kdežto já mám mechaniky kamarády a díli jsem si obstaral sám a za výměnu všeho včetně oleje jsem platil 2000,- chtěli 1000,- ale řikal jsem si že je to fakt pakárna a dal jsem jim dva a materiál jsem komplet se všim sehnal za 10 000,- , takže nádherná cena a mám klid se spojkou na vždy a pak ses tedy nemusel ptát co se doporučuje vyměnit, když si stejně udělal půlku, to je jako jít k holiči a nechat si ostříhat jen půlku hlavy, jelikož na druhou půlku nemám, tak snad bude v pohodě a nebudeš stim mít žádný pozdější problémy

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl si radu tak jsi ji dostal.Už není potřebné zde psát kdo je a kdo není zručný.Ty jsi tak ok máš velké plus.To je vše.Doktorone ti akurát řekl,že se to tak dělává a že to dělá 90% lidí.Není to podmínka,ale to tak jako když někdo dělá rozvody a nevymění vodní pumpu.Rozhodnutí je vždy na majiteli,ale pokud tu tazatel napíše dotaz tak zde bývá většinou pravidlo,že se napíšou všechna pro a proti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl si radu tak jsi ji dostal.Už není potřebné zde psát kdo je a kdo není zručný.Ty jsi tak ok máš velké plus.To je vše.Doktorone ti akurát řekl,že se to tak dělává a že to dělá 90% lidí.Není to podmínka,ale to tak jako když někdo dělá rozvody a nevymění vodní pumpu.Rozhodnutí je vždy na majiteli,ale pokud tu tazatel napíše dotaz tak zde bývá většinou pravidlo,že se napíšou všechna pro a proti.

Nemůžu nic jiného souhlasit a neřešil bych tady kdo jak je zrucnej a kdo ne taky si dokážu udělat polovinu věci na autě sám a radši to dam profesionálům než to dělat doma a pak se s tím trápit a vick má jen a jen pravdu chtěl si radu dostal si ji a přijde mi nerozumné měnit jen spojkový set bez setrvaku když už to máš 1 dole ušetřena práce a čas který se dá investovat jinak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dominik na to ze si sa nebol schopny najskor pozriet do dielenskej prirucky, sa tu dost navazas do chalanov. (Tebe sa tu nikto nesmeje ze neovladas pravopis) ;-p naopak chalani ti myslim dost poradili a realne popisali mozne komplikacie, ci diely ktore je dobre vymenit... sme tu preto aby sme si poradili, zasmiali sa a bavili o nasich limuzinkach hooj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to dominik:

 

asi takhle ti to povim, ptal ses, odpověď si dostal, stejně sis to udělal po svém, tak se příště neptej a udělej rovnou jak chceš sám, pokud tě napadne se podivat do dílenský příručky, kdyžtak tě někdo zase nasměruje, jinak je evidentně zbytečný ti cokoliv řikat, takovej prezident zeměkoule mi přijdeš, všude sem byl, všechno znám a od všeho mám klíče, takoví mám nejradši

a k té zručnosti, nejsem mechanik, tak se jim do práce nese... mám pak jistotu, že mám vše udělaný tak jak má bejt, a né někde smontovaný na koleně, zase se vyznám v jinejch věcech o kterejch ty nemáš ani ponětí chlapče, a nemůžu si dovolit něco dělat na půl, kdybych udělal něco na půl, tak by mohl taky někdo umřít a to si na triko nevezmu, takže asi tak pane řediteli  :kol-46:

Editováno: , autor: Doktorone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doktorone není ti už trapně, nechtělo by to přibrzdit, napočítat třeba do deseti a už toho nechat, jsi VETERÁN  a pořád se do toho dotíráš jak nějaký nováček, který neví o co tady jde. Vždyť mu to neplatíš,řekl že mu to tak stačí a když se mu to rozpadne tak Ti to stejně nepřizná, tak to pořád neřeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě je taky docela jedno, zda si to vyměnil nebo ne, je to jeho auto, takže stim fakt problém nemám, mě jen fakt nebavý takovýhle lidi, který založej vlákno s dotazem kterej je tu milionkrát řešenej, pak se zeptaj na radu, ta se jim dostane podotýkám bez sebenšího náznaku urážky, stejně to udělá jak sám uzná za vhodné(což je samo jeho problém) ,na to mu člověk slušně napíše mínusy toho co se neprovedlo jen pro informaci, aby se dalo předpokládat co ho může potkat, ale taky nemusí, a pak zase začne urážet, tak jako sorry, ale to mě prostě vytočilo, do deseti jsem samozřejmě počítal, ale ani do 100 by to nepomohlo, holt horká hlava a stim nic nenadělám

Editováno: , autor: Doktorone
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohodička pánové :kol-47: . Mimochodem, už jsme měnil na jednom místním Supu spojku i bez setrváku. Shodou okolností zrovna asi před měsícem.

Nebylo to opravdu potřeba, páč tam podle všeho po rozebrání byla neorigo lamela, která odešla do věčných lovišť dříve od poslední výměny a nepřidal tomu ani vadný pomocný spojkový váleček. Navíc to byla 2,8, kde je přítlačák hodně drahý a tady byl v hodně dobrém stavu, takže se udělal takový jakoby kompromis. Ale líbí se mi ostřejší diskuze, je to lepší než jen někomu něco furt vychvalovat ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...