Přejít na obsah

VAG COM diagnostika - nefunkční


ajo_skoda

Doporučené příspěvky

...neviete mi poradit? nemozem nastartovat  motor toci a nic.auto bolo odstavene 3 dni ked som chcel nastartovat druhym klucom ,  nastartovalo a hned zhaslo.dal som to na vag a nemozem sa pripojit na riadiacu jednotku tak som kupil druhu ale ani ta nereagovala takze chyba je niekde inde...mate s tym skusenost? nebude to nejaky snimac?na palubovke mi svieti na oranzovo elektricky stabilizacni program... dik

 

 

skoda superb 2002 96kw

Editováno: , autor: ajo_skoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať Ti nejde na autě cokoli, diagnostická zásuvka by fungovat měla. I když vypadá složitě, jsou vlastně napojené jen 3, resp.4piny

Důležité je, aby byla napájená palubním napětím a řádně ukostřena. tady bývá většinou zakopaný pes-

Takže zkotroluj napájení zásuvky voltmetrem: tedy pin 4, resp pin 5 musí být kostra, dále pin 16, což je +12.

Datový tok jde přes pin 7 - což je K-line - do toho se v žádném případě nevrtej, ani neměř. Pokud je napájení v pořádku, je problém přímo v jednotce, nebo v kabeláži od ní.

Tady je schema diag zásuvky:

post-79770-0-13989400-1376335364_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Hoj hosi, tak stale som nerozbehal kupenu diagnostiku a uz som v koncoch. Dnes bol so mnou Lukas.pce z fora a jeho VAG tiez nesiel rozbehnut. Cez moj kabel som urobil aspon auto test 

Ale cez Lukasovu sa to ani nespojilo. Stale ked si vyberem nejaku RJ napr 01 Motor vypise mi to ''BEZ ODEZVY OD RIDICI JEDNOTKY OPAKOVAT?'' nic ine to nefunguje tak isto ako on som mal aj ja porty nastavene. Uz som v koncoch preco to nefunguje nebude to ani v NB ani v kabli kedze sme skusali 2x sady. Nemal tu uz niekto taky problem? Niekde som cital ze vraj to moze robit aj radio ale to sa mi nejako nezda. Proste ma stale trapi to ze autoscan mi to spravi aj ked nie uplny ale tie ine jednotky vobec nespravi. Poradte niekto ked viete.

 

 

BTW: kabel svieti cize elektrika v zasuvke asi je.

 
VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
 
Model: 1U - Skoda Octavia
Scan: 01,02,03,08,15,17,19,22,35,46,56
 
Adresa 03     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 3U0 614 517 D  
   Komponent: ABS/ESP front       1314
   Kódování: 04495
   Opravna #: WSC 00028
0 Nalezeny chyby:
 
Adresa 08     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 3U0 907 044 A  
   Komponent: CLIMATRONIC S B5 C  2004
   Kódování: 17000
   Opravna #: WSC 00028
0 Nalezeny chyby:
 
Přeskoč adresu 15-Airbagy
 
Adresa 17     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 3U0 920 841 C  
   Komponent: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V06
   Kódování: 31125
   Opravna #: WSC 00000
   ***********     ************
0 Nalezeny chyby:
 
Adresa 19     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 6N0 909 901    
   Komponent: Gateway K<->CAN    0001
   Kódování: 00006
   Opravna #: WSC 00028
0 Nalezeny chyby:
 
Adresa 46     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 1C0 959 799 B  
   Komponent: EA Komfortgerát HLO 0004
   Kódování: 00259
   Opravna #: WSC 00028
3 Nalezeny chyby:
00912 - Spinac spousteni oken vpredu vlevo (E40)
            27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
00913 - Spinac spousteni oken vpredu vpravo: strana ridice (E81)
            27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
00931 - Zamykaci jednotka centralniho zamykani vzadu vpravo (F223)
            27-10 - nesmyslny signal - Sporadicky
 
Adresa 56     -------------------------------------------------------
   Řídící jednotka: 3B0 035 186 D  
   Komponent: Radio          BNO 0004
   Kódování: 00027
   Opravna #: WSC 00028
0 Nalezeny chyby:
 
Konec   -------------------------------------------------------

 

 

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lebo to je auto scan kde vo VAG 304 nemam na vyber superb ale to nevadi ze tam je octavia. Pretoze cez VCDS lite mam superb auto scan a tam tiez funguje len auto scan ale RJ po jednom nefunguju... urcite to nieje v kabli ani v softe bude to v aute cez vikend idem rozobrat palubku a pozriem na kable pre istotu aj zmeram kazdy pin kolko ma V. uvidim ale keby niekto vedel alebo niekoho poznal co mal.nieco podobne tak poradte bez toho nemozem na aute nic opravit

Editováno: , autor: Pawouk
Doplněn název vlákna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takze dneska som to rozobral a pozeram ze mam to trosku poupravene a potreboval by som pomoct ako to ma byt prepojene a vlastne preco to je tak upravene. prikladam fotky a chyba mi PIN c. 15 malo by to byt K-Line 2 asi ale ved uvidite podla fotiek ako to je upravene. A chcel by som radu ako to mam sprovoznit, snad preto mi to nechce komunikovat s jednotkami.

http://imageshack.com/a/img845/7236/bl4d.jpg

http://imageshack.com/a/img843/5422/igmzt.jpg

http://imageshack.com/a/img835/3374/s72z.jpg

http://imageshack.com/a/img843/5626/jae8.jpg

http://imageshack.com/a/img835/6447/5k44.jpg

Btw: este mam v diere č.1 nejaky kabel neviem ci tam ma byt preroze na dieselpower fore je vyfotena zastrcka s obsadenim kablov a tam č. 1 nieje obsadene

Dakujem za rady.

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že bývalý majitel měl spíš udělanou ochranu proti odcizení. Bohužel po domácku (což je jedině preventivně dobře)

Zloději to kradou za pomoci OBD zásuvky a dělají se proti tomu skryté odklony. Náhodou dobrá úprava pro majitele, ale špatná pro nastávajícího majitele, když o tom neví. Kam vedou ty kabely v té černé izolaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nedal nic za to, že na konci by mohla být druhá zásuvka OBD, ale jak vidno už nefunkční. Každopádně už to bude pěkně rozesraný...Podle obrázku to napojení někdo udělal na PIN 7, což je K-line.

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam novu fotku ten kabel co je pripojeny na pin c. 7 vediet cez kryt radiacej jednotky co je na lavej strane auto do tohto zvezku

post-87454-1399025727,5046_thumb.jpg

 

dalsie zistenie ked som odpojil ten kabel tak mi uz ide diagnostikovat viac veci, ako 01 motor, 03 ABS, 08 klimatizaciu, 17 Pristrojova deska, 37 Navigace, 46 Centr. stah. oken, 56 Autoradio,  25 Imobilizer,

 

Ostatne RJ mi stale vyhadzuju tu istu chybu aka je v prvom prispevku vyfotena, hlavne veci koli comu chces diagnostiku su koli pred svetlam nefunguje naklapanie xenonov a este mi nefunguju park. senzory a tieto 2 RJ mi tiez nejdu zdiagnostikovat. Zatial som to rozbehal na motor kde nemam chybu :D a na imobilizer :) ale to je stale malo 

 

Dakujem za dalsie infa este uvidim co s tym kablom ktory som odpojil neviem naco sluzi a k comu presne vediet.

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vratil som naspat ten kabel pokial nezistim od coho je ten kabel.  + neviem preco ale pri diagnostike mi stale vybije baterku zase som musel startovat cez kabely. prosim poradte je to normalne ze sa mi vybije baterka pri diagnostika, nemam nastartovane auto.

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, diagnostika má velký odběr, je to normální. Ona ani ne tak diagnostika, ale diagnostikované členy (ŘJ), které aktivuje a ty samozřejmě žerou. Je dobré samozřejmě vypínat ventilátor topení, já ještě když dělám déle na autě, tak zacvakávám zámek u otevřených dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...