Přejít na obsah

Závada - servomotor, vzpěra 5.dveří


Martin F.

Doporučené příspěvky

V 7. 6. 2019 na 14:04, romancek888 napsal:

...tak ze slimacim krokom sa dostavam k zaveru ze bude zla asi riadiaca jednotka...rele vystupu pre motory su KO a aj 2ks BTN 7960B...rele 2ks s cervenou bodkou...objednam nove a uvidime...

IMG_20190607_081158.jpg

IMG_20190607_081245.jpg

Ahoj odkiaľ si zohnal manuál tej schémy , alebo vieš mi povedať ktoré presne súčiastky si menil , ktoré relé ? Tie BT sú dole vpravo ak som si dobre všimol 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 5. 2. 2019 na 16:30, kiko111 napsal:

Neviem presne čo je 6D ale ak je to riadiaca jednotka jednotka zadnej kapoty tak píše motor 1a2 závada v elektrickom obvode. 

Zdravím tě, prosím tě, jak jsi vyřešil tvůj problém. Kolega má to samé jak píšeš ty. Na obou motorech závada v elektrickém obvodě. Tomu ale předcházelo to, že mu praskla hadička ostřikovače a kapalina natekla na řídící jednotku pátých dveří a spálila se pojistka pátých dveří. V tom okamžiku diag. psala že není komunikace s řídící jednotkou. Pojistka se vyměnila, řídící jednotka vyndala a nechala vysušit (uvnitř nevypadala nějak mokrá) a teď hlásí oba motory závadu v elektrickém obvodě. Dveře se chovají tak jam píšeš ty. Zamykají se ale motory nefungují. Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte, mam uplne identicky problem. Kufor na jar zacal haprovat, raz islo raz nie raz do polky raz vobec. V lete vsetko super ani raz nezahaprovalo. Na zimu opat to co na jar.. auto idem predat a nechcel by som predavat s takymto kufrom.. diagnostika neukazala absolutne ziadnu chybu..prosim o vase rady. Dakujem pekne

Editováno: , autor: palmito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Po shlédnutí úžasného videa jak se vzpěry dají repasovat, nabízím poškozenou pravou i levou 3T0 827 852 B 01S a 3T0 827 851 B01S. Na obou vzpěrách je stejná závada - přerušený žlutý káblík, ale je ukroucený tak, že se budou muset vzpěry rozdělat. Nastavit drátek podle mého nepůjde, ale posuďte sami, kdyžtak je mám vyvěšený na Aukru kdyby měl někdo zájem. 

20230310_114614.jpg

20230310_114604.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 10. 3. 2023 na 18:48, jirilogr napsal:

Po shlédnutí úžasného videa jak se vzpěry dají repasovat, nabízím poškozenou pravou i levou 3T0 827 852 B 01S a 3T0 827 851 B01S. Na obou vzpěrách je stejná závada - přerušený žlutý káblík, ale je ukroucený tak, že se budou muset vzpěry rozdělat. Nastavit drátek podle mého nepůjde, ale posuďte sami, kdyžtak je mám vyvěšený na Aukru kdyby měl někdo zájem. 

20230310_114614.jpg

20230310_114604.jpg

A co sehnat kabelovy svazecek?to by neslo?mam stejny problém 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

Mám problém s el. otvíráním 5 dveří, když dlouze zmáčknu na dálkovém ovládání otevření kufru tak se stane pouze to že auto se tlačítkem na otevření kufru na dálkovém ovládání zase celé zamkne. Kufr jde otevřít pouze rukou tlačítkem nad SPZ. El vzpěry fungují normálně.  Tlačítko otevírání kufru vedle řadící páky také funguje bez problémů.

Děkuji předem za vaše odpovědi.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 46 minutami, Edis1 napsal:

Ahojte, tak aj ka mam problem na sup 3 s otvaranim kufra. Nema nahodou niekto funkcny servimotor 3V9 827 851 B na vyskusanie aby som nekupil servomotor a nakoniec to nebolo v nom?

Ahoj, po dlhom investigovani bol nakoniec problem v samotnom elektrickom zamku (motorceku) ktory sa vymenil a od vtedy vsetko ide ako ma. Usetrite si peniaze za diagnostiky atd a vymente rovno zamok. pekny den

Editováno: , autor: palmito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, palmito napsal:

Ahoj, po dlhom investigovani bol nakoniec problem v samotnom elektrickom zamku (motorceku) ktory sa vymenil a od vtedy vsetko ide ako ma. Usetrite si peniaze za diagnostiky atd a vymente rovno zamok. pekny den

Ahoj, vymenil som zamok a kufor funguje tak ako ma. Mal som zamok kupeny len diagnostika vypisala vadu servo vzpier. Na lavej vzpere boli tiez poskodene kable a preto asi vypisovalo chybu. Vdaka za radu ktora mi pomohla ze to bude v zamku tak ako som si myslel na zaciatku 👍🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 19. 1. 2020 na 18:46, Barty124 napsal:

Tak dnes opraveno....

Přístup nic moc, ale dá se...

Vyměněna relátka a BTN.... a závada odstraněna....

ahoj, dá sa nejako zistiť či sú vadné relátka resp RJ alebo vzpera?? lebo nechcel by som meniť zbytočne vzperu. DIKI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to začínalo s tým, že kufor pri zatvorení sa nedotiahol úplne, musel som zatlačiť aby cvaklo. Teraz väčšinou sa otvorí iba do 1/3, stlačím cvakne, znovu stlačím otvorí sa do 2/3 atď., často sa stane, že sa nezačne ani zatvárať na gombík- musím potom zatvoriť manuálne. V servise mi povedali z diagnostiky, že píše vadný servomotor 2. 

Poraďte niekto prosím, čo ešte vyskúšať.

DIKI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

motor vzpěry se dá vyzkoušet připojením konektoru přímo na 12V (konektor se dvěma silnějšími dráty), reverzací polarity vyzkoušíš i opačný směr. Kontrola senzorů (tuším 4 slabší dráty) se bez origo diagnostiky testuje špatně. Každopádně relátka, BTN, potažmo ŘJ odchází po zatečení kapaliny ostřikovačů prasklou hadičkou k pátým dveřím do ŘJ (mě nemrznoucí kapalina rozleptala přívody v cívkách relátek, což způsobilo zničení BTN a následně ŘJ kaput).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...