Jump to content

Demontáž zadního nárazníku Octavia II RS facelift

ferda_
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

mám Oktávku II RS (rok 2009) a odlepil se mi jeden ze zadních parkovacích senzorů, zapadl dovnitř nárazníku. Je nějaká možnost jak se k němu dostat jinak než sundat celý zadní nárazník? a pokud ne, neměli byste někdo po ruce návod, jak na demontáž toho nárazníku?

• 1 year later...

Zdravím, již delší dobu přemýšlím, zda konečně vyřešit problém s nedolehnutými konci zadního nárazníku na OII RS (předfl). Omlouvám se za to, že píšu do témata FL, ale nechtěl jsem zakládat zbytečně nové téma, když se tento problém může týkat jistě i FL verze. Ted o co jde, jde o to, že mi čouhají konce nárazniku mimo karoserii, na obou stranách stejně. viz foto http://prntscr.com/amhv5l
Chci se zeptat, dá se to nějak jednoduše opravit, nebo musí jít celý nárazník dolů?  :kol-32: 
Děkuju za rady 

Na presne tom mieste ako je ten odstávajúci roh nárazníka je z vnútornej strany podbehu šróbik. Drží výplň podbehu, ale aj drží ten roh nárazníka. Pozri si ten obrázok ktorý tu dal libero. Je to pozícia 1. Možno ich máš povolené alebo tam vôbec nie sú.

Edited by zelo7

• 2 weeks later...

Tak jsem se na to díval a šroubek a obou stranách nechybí, navíc v místě kde je to je pevné dost.. Odstávají pouze ty konce, kde žádný šroubek není. Ještě mě napadlo, jestli ten nárazník nesundat a zkusit ty konce ohnout trošku dovnitř.. a když ani to nepomůže, tak tam škrábnu nějaké lepidlo od Patexu a bude.. Jen nechápu, jak tam ten jantar předemnou nárazník takhle pitomě dal

Edited by Amimous

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By hrabcy
      Prodám Škoda Octavia kombi III 3, 1.6TDI 81kw, 83 xxxkm, původ ČR, 1.registrace 30.12.2016, stříbrná, pěkná a dobře vybavená.

výbava STYLE (dříve ELEGANCE):
      RS packet (= vzhled RS, má cenu s lakem cca 50.000Kč)
      multimediální systém s navigací , USB, bluetooth 
      MAXIDOT (velký palubní počítač)
      tempomat
      Start/Stop systém (mohu vypnout přes diagnostiku)
      dvouzónová automatická klimatizace + klimatizovaná přihrádka
      vyhřívaná sedadla PŘEDNÍ + ZADNÍ
      parkovací asistent PŘEDNÍ + ZADNÍ
      asistent rozjezdu do kopce (dobré pro holky)
      Kessy (bezklíčové odemykání a startování)
      dešťový senzor
      Octa III 1.6 TDI -animace.mp4 systém hlídaní tlaku v pneumatikách
      palubní diagnostika závad vozidla
      protiprokluzový systém kol, stabilizace
      isofix    
      ALU kola 17´´ se zimními pneu,         
      multifunkční kožený tříramenný sportovní  volant    
      el. ovládání všech oken + el. ovládání zrcátek
      full-LED zadní světla
      RS LED mlhovky s funkcí CORNER LIGHT (přisvícení do zatáčky)
      LED denní svícení 
      min.7 airbagů   
      k autu:
      všechny doklady, česká servisní kniha + návody
      2x klíč s funkcí KESSY

poslední servis:
      82 500Km: olej + filtry + chladící kapalina + chladivo klimatizace

• By Radek00
      Zdravím pánové, již delší dobu si pohrávám s nápadem předělat mou OIII combi 2018 na RS verzi..Vím, že ti bude nejspíše kontroverzní téma, ale žádné RS odznáčky a samolepky na auto dávat nechci, nebojte.:D Jedná se mi čistě o vzhled karoserie, která má RS dle mého přitažlivější a agresivnější.:) Jsem stavař, takže co se týče znalosti jednotlivých prvků a dílů karoserie nemám zdání, co bych mohl potřebovat, nebo kde by mohl být nějaký problém. 
      Tak a teď k tématu..Neví někdo co všechno by bylo potřeba pořídit? Chci vyměnit přední i zadní nárazník. 
      Sedí např. výztuhy, krytky ostřikovače, různé výplňové díly atd.? 
      Předem děkuji za názory a rady. :)
    • By Petr Fořt
      Zdravím všechny fandy české automobilky.
      Jdu si pro názor, jelikož jsem si po prvé v životě pořídil první Škodu - konkrétně Škoda Octavia Combi II 2.0 TDi RS / 125 kW / motor CEGA / rok 08-2010, najeto 202000 km

Tak by mně zajímaly Vaše názory, poznatky, zkušenosti s tímto modelem. Na co si dát pozor atd. Jediné čeho se bojím je DPF a následná SME a STK, jelikož koncovka výfuku je už zanesená sazemi, ale nemohu tvrdit že auto má zvýšenou kouřivost, studené starty OK, s autem jsem zatím najezdil cca 800 km a proběhla pravděpodobně 1 pasivní regenerace (zvýšené otáčky motoru ve volnoběhu, zapnutý ventilátor sahary, vyšší teplota výfukových plynů) takže jsem to vzal na dálnici, kde jsem mohl jet trošku svižněji (2600 ot./1min, na 6q po dobu cca 20 min) po zastavení se pak volnoběh ustálil okolo normální hodnoty a to cca 760 ot/min... Motor, respektive turbodmychadlo nechávám po ostřejší jízdě "dochlazovat" minimálně minutu až 2 min. 
      Snažím se i tankovat paliva s nejmenším procentuelním podílem FAME, tzn soustředím se převážně jen na prémiová paliva. Většina, na sobě nezávislých zdrojů mi potvrdila že ČS ze sítě Čepro a.s (EuroOil) jako jediná prodává diesel jak obyčejnou naftu a tu prémiovou s 0% FAME (všechny moje předchozí auta byla benzinová).
    • By Marius2696
      Ahoj, neví prosím někdo jak vyřešit můj problém se sacím potrubím?
      Svítí mi kontrolka motoru, auto cuká při studeném startu a diagnostika ukazuje chyby P2015 a P2014.
      Před časem jsem udělal výměnu sacího potrubí, které jsem koupil z ebay. Bohužel se stav vozu nezlepšil, ba naopak zhoršil (nejspíš hodně špatná koupě).
      Auto má teď při studeném startu několik vteřin kolísavé otáčky a cuká při studeném rozjezdu výrazně více... Kontrolka motoru svítí neustále, se starým potrubím cca za 3 dny zhasla...
      Děkuji za případné rady a odpovědi.

• By Johny16
      Ahoj, má tu někdo zkušenosti s těmito xenony ? https://www.autokseft.cz/ALKAR-Hlavni-svetlomet-ALR-2745522-2745522-nd976665
      Jde mi o to, zda se vyplatí renovovat staré a originální xenony nebo koupit tuto španělskou druhovýrobu. Cenově to vychází na stejno.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.
  • Create New...