Jump to content

Octavia 2 - radio Blues - vstup USB

janmyslik
 Share

Recommended Posts

Dobrý den.

Mám octavii 2 s rádiem Blues a doslechl jsem se o možnosti rádio "vylepšit" o USB vstup, na který by byl v přihrádce u spolujezdce připevněn USB disk. 

Problém je v tom, že jsem zapomněl, CO přesně si mám koupit (montáž snad zvládnu :-) ).

Nějaké kabely AUX --> USB nebo něco jiného? 

Nemáte s tímto někdo zkušenost? 

Předem velmi děkuji

JM

Edited by janmyslik

Díky!... to by šlo...jen tedy 2 věci.

1) není napsaná kompatibilita s mým autorádiem (blues) ani autem (mám tour,  r.v. 8/2012).

2) je nutné kupovat tenhle typ adaptéru? Chápu, že pro rádia co neumí MP3 ano, ale nestačí pro ty, co ho umí, nějaká "redukce"?

Kompatibilita s autem se neresi, jde jen o radio. Pokud ma radio Blues rozhrani pro CD menic, tak to bude fungovat. (Podle toho, co jsem nasel, tak nebude problem.)

To, jestli radio umi nebo neumi format MP3 je bohuzel jedno. Muzes pripojit mobil nebo nejaky MP3 prehravac pres vstup AUX, ale to je pomerne nekomfortni - pres radio (a multifunkcni volant) jde ovladat pouze hlasitost, zbytek ovladat telefonem, respektive MP3 prehravacem. Pokud ti jde vylozene o USB port (pripadne slot na SD kartu) a komfort s tim spojeny, je jedinou moznosti zarizeni z odkazu (pripadne vymena radia za takove, ktere USB portem rovnou disponuje).

(Zadna jednoducha redukce AUX <-> USB neexistuje a z principu existovat nikdy nebude.)

Edited by LucasCZE

Ju, jde mi jen o USB - nechci pořád měnit CD - takhle dám do přihrádky flashku a je vystaráno. Když budu chtít jiný písničky, tak jí vyndám a doplním...i když pokud tam vecpu 16 GB, nebude ani tohle potřeba...

Každopádně díky za odpověď - jdu objednávat.

Takže přátelé...zakoupeno, zapojeno, nehraje to...:-) 

Z dostupných fór jsem zjistil, že je třeba nakódovat rádio, aby to vůbec povolilo CD měnič...

Tak jsem si zavolal do (ofiko) servisu a ejhle, nějak mi nejsou schopni říct, jestli novější SW pomůže nebo ne...pokud prý není z výroby u VINka ten CD měnič zadaný, tak oni s tím nic neudělají, jen "obnoví" nastavení (případně s novým SW, pokud ho škoda vydala). 

Tak nevím...měli by mi tam umět nahrát SW pro to samý rádio, jen s aktivovaným vstupem nebo to musím udělat někde "na černo" ...(předpokládám, že záruka se tím neporuší...)

Kvuli tomu se snad nemusi prehravat SW. Staci to nakodovat pres VCDS. Je pravda, ze na to kodovani jsem zapomnel, nicmene mne to hralo hned po zapojeni (ale mam radio STREAM, takze je mozne, ze na Blues se to nejprve musi nakodovat). Po par tydnech pouzivani jsem pripojil diagnostiku a radio hlasilo chybu (pripojeny ale pritom nenakodovany CD menic). Takze jsem to nakodoval a od te doby uz to nehlasi ani tu chybu.

Jak to zapinas? 2x stisknes tlacitko CD (pripadne MEDIA)? Prepne se radio do rezimu pro CD menic? Rozsviti se na te dokoupene krabicce dioda?

Vidim spravne, ze jsi z Plzne? Pokud bys mel cestu do Brna (nebo Zlin), nakodoval bych ti to. To predpokladam ale nemas. Treba se ozve nekdo, ke komu bys to mel bliz...

Edited by LucasCZE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By gabbi
      Ahojte, v Octavii II, r.v. 2006 som mal neoriginálne rádio, ktoré fungovalo bez problémov. Vymenil som ho za originál Stream MP3, zapojil. Všetko ide, ale nechytí vôbec žiadny signál. Neoriginálne rádio malo privedené napájanie do antény, pri originálnom som anténu zapojil priamo do rádia bez tých všetkých redukcií. Čo robím zle / kde môže byť chyba?
      Ďakujem.
    • By chobott
      Ahoj,
      resim tu kabel a modul pro USB na Swingu....u Citigo

na radiu je klasika bezovy USB port a nasel jsem dva moduly

s tim ze obyc co maji na Aliexpresu za par dolaru je VW kod 3CD035249A a zapojuje se jen do USB a do AUX in, a druhy s kodem 5G0035222E je urceny nejspise pro Golf s ma navic napajeni USB ktere se pripojuje jeste mimo USB do Quadlocku.....

Otazka zni ma nejaky vyznam to napajeni +5V z Quadlocku?

Ja osobne u O3 mam problem ze me USB v aute origos v pristrojovce nabiji strasne pomalu...tak kdyby to vyresilo ze v Quadlocku by bylo treba +5V a 2A bylo by to fajn

Dikes za rady

• By PTiCA
      Návod jak aktivovat Coming-Home / Leaving-Home na voze ŠKODA Octavia 2 r.v. 2011

Je potřeba VAG a v něm zobrazit:
      VCDS -> 09. Centralni elektrika -> 07. Kodovani -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byt 17 Aktivovat body: Bit 0 -> Adaptivni svetla/Svetlo roh varianta (0 = Svetlo roh / 1 = Adaptivni svetla)
      Bit 3 -> Coming-home (CH) pres mlhova-svetla aktivni
      Bit 4 -> Assistance rizeni svetla (ADL) aktivni
      Bit 5 -> Coming-home (CH) aktivni
      Bit 6 -> Leaving-Home (LH) aktivni

Výsledný BIN pro zápis by měl obsahovat: 01111001

Uložit a první část je hotová Další věc je povolit Coming/Leaving-Home na budíkách v maxidotu a je hotovo  

Narazil jsem i na video pro lepsi prehled:

• By huja
      Mám OII MR07 s originálním alarmem. Pro možnost dochlazování turba jsem doplnil alarmem Keetec 8000 CAN. Auto mohu zavřít jak originál dálkou, tak klíčem - zámkem a také ovladačem od Keetecu - vždy se aktivují oba alarmy. Otevřít lze jen originál dálkou (oba alarmy deaktivovány) nebo klíčem (odblokují se pouze dveře řidiče a deaktivuje keetec) a následným zasunutím klíče do zapalování (deaktivuje se originál alarm a otevře centrál). Otevření ovladačem Keetec odblokuje pouze Keetec. Ovládání od Keetecu je napojeno k zámku řidiče. Otázka je, kam napojit ovládání Keetecu aby se deaktivoval Origo alarm a otevřel centrál. Lze to? Dík
    • By isquash
      Chtel jsem se zeptat, zda nekoho s climatronicem nepotkalo neco obdobneho. Pri nastavene jednotne teplote pro obe strany, napr. 21, mam na leve strane vetsi chlad nez na prave strane. Pri garancni prohlidce mi moji domnenku servis potvrdil, ale reseni se nekona, protoze nevedi. Zadali dotaz do Mlade Boleslavi a stale cekam na vyjadreni. Jelikoz pri garanci delali i flash RJ klimatizace, tak pocitam, ze SW to nebude. Ve vypisu pameti zavad je vse OK. Rozdil byl 5 - 6 stupnu leve a prave strany.
  • Create New...