Přejít na obsah

1.6 74kw 99 netopí


ZJ5.2

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi,chci poprosit o radu ohledně nefunkčního topení.Do tet jsem to neřešil,ale tet už je mi fakt zima :-).Voda se normálně ohřeje jak má,na budíku ručička kolmo,nepřehřívá se ani v letních měsících,ani při tahání podvalu a do kopcu.Vrtule na vodsním čerpadle předpokládám,že bude v pořádku,přepadovou hadicí do vyrovnávací nádobky voda teče,při přidání otáček chrlí pěkně plnou hadičkou.Hadice co jde do topení u přepážky v motorovém prostoru je horká,druhá hadice co se vrací z topení je asi o polovinu chladnější(na omak).Tak jsem tu zpátečku odpojil,nastartoval motor a při volnoběhu jen tak pomalu vytékala,ale jak jsem přidal,tak to šlo zase plnou hadicí a celkem teplá voda,tak mi nejde do hlavy,proč to vubec,ale ani náznak tepla nefouká,uplně ledový vzduch.Předpokládám,že radiátor být zarostlí nemuže,když se voda vrací,je možné,že to je nák uzavřené u ovládání topení,že by nefungoval otočný knoflík studená-teplá?Nebo tam je náký ventil který otevírá teplou vodu do radiátoru a když je uzavřený,tak to koluje mimo radiátor??? 

Pokud někdo ví,poradtě prosím,než zmrznu :-) .

Dík Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde vubec,je to uplně ledoví i když jedu třeba 100km,nebo stojím na místě se zapnutým motorem.A co by mělo být ulomené,vypadlé?Náké táhlo k ventilu?Když knoflíkem otáčim,tak není nic slyšet,jen při krajní poloze na studeno,je slyšet jako by uzavření náké klapky,při otočení na teplo,nic slyšet není.Co všechno musím rozdělat,abych se dostal k topení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...