Přejít na obsah

snímač otáček motoru


century

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Hezké odpoledne. Mám trochu podobný problém. Při volnoběhu a to ať stojím na křižovatce či v koloně, nebo za jízdy vyřadím rychlost, otáčky mi vylétnou z 900 na 1100 a hned zase klesnou na 900 a to se opakuje dokud nezařadím rychlost. Vypadá to jako bych neustále nohou klepal po plynovém pedálu. Někdy se tento problém neobjeví a otáčky pěkně drží na 900. Může být problém v čidle otáček, nebo v něčem jiném ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Škrticí klapka vyčištěna, provedeno základní nastavení a na radu vyměněn i palivový filtr. A jestli to pomohlo ? Je to ještě horší. Otáčky si při volnoběhu dělají co chtějí, dokonce než auto zastavím létají až k dvou tisícům. Dělali to odborníci, kteří se u nás ve firmě starají o služební auta. Podle jejích slov byla klapka "zasraná" opravdu hodně a základní nastavení nejde provést hned na první pokus. Doporučili mi ať najezdím několik kilometrů a přijedu znova. Tak tam jedu zítra ráno ať se jí pokusí nastavit znova. Příští týden mě čeká cesta do Chorvatska, tak z toho mám docela divoké sny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Návštěvník

Necekej na zadne km, jeste jsem se nesetkal ani v dilenske prirucce, ze si jednotka provadi nastaveni klapky. Za prve, nastaveni klapky vzdy se provadi pri vypnutem motoru, takze nechapu, komu se nastavuje za jizdni mapy, za druhe,jediny spoustec, je diagnosticky pristroj, kde vy si pohlidate teplotu motoru, protoze nastaveni se provadi pri vyhrate klapce a ne nikdy studene, jako treba nekdo provadi v zime tyto ukony :-) a dalsi dulezite ukony, jako je 0 chyb v pameti zavad a toto vsechno si hlidate pouze jen vy :-) a vy to muzete nekomu zadat.

Ale nejprve je nutne smazat nejen chyby v pameti zavad, ale provest smazani adaptacnich hodnot, jinak se neprepise.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ještě před dovolenou najezdil těch pár kilometrů (cca.60), jak mi mechanici poradili a zajel jsem k nim znova, aby znova provedli základní nastavení klapky. A opravdu to pomohlo. Otáčky při volnoběhu drží na 900 a už neposkakují. Dnes jsem se vrátil z Chorvatska a auto jelo celých 2400 km bez jediného problému při spotřebě tam 5,5 l / 100 km, zpět už to bylo 6,1 l/100 km, protože jsme popojížděli v nekonečných kolonách. Obě cesty se skoro nonstop zapnutou klimatizací. Auto zaslouží obrovskou pochvalu, hlavně manželka měla strach, že auto zklame. Díky, že jste se se mnou o můj již vyřešený problém podělili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim vas,

 

tiez mam problem s padanim otacok na 0 a potom nabehnu naspat. Vymenil som snimac otacok kl.hriadela G28. Pristup je pomerne zlozity ako tu vsetci povedali a mali teda pravdu. Nahravam foto ak by niekoho zaujimalo kde ho ma hladat. Treba dat dole gumenu "manzetu" a pod nou je schovany samotny snimac (kluc imbus 4mm). Dolezite je zapamatat si polohu snimaca v akej ho vytahujete aby ste nasledne pri zakladani noveho nemuseli hromzit. Ja som najprv odkrutil spod auta samotny snimac a svorkovnicu som odopol z vrchu. Neviem mozno je aj iny postup ale ja tam mam este LPG tak aj to malo miesta co tam bolo je momentalne vyplnene hadicami.

 

Hadam to niekomu pomoze kto ma este tohoto "veteranika" .

 

Skoda Fabia r.v.2000, 16V 74kW, motor: AUB

 

 

 

-doplnim, ze po vymene som najazdil cca 5tis. km a vsetko ide OK

post-10066-0-68234500-1450624849_thumb.j

Editováno: , autor: javko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...