Přejít na obsah

Nexus aux ( slaby zvuk)


Doporučené příspěvky

Dobry den, téma na tento problem jsem hledal v cele rubrice ale bezvýsledně. Mam OII 05 a vni nexus radio ktere bylo dokoupeno, takze bez cd changeru.

Dokoupil jsem adapter ktery se zasouva do zdirky na aux. Vše jsem udelal podle navodu ale po zapojeni je zvuk slaby a nejsou tam basy a u nekterych pisnicek zcela zanika hudba.

Také zvuk funguje pouze po zvoleni aux av a aux audio nehraje vubec.

Nevíte někdo čím by to mohlo byt?

Editováno: , autor: bombardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, můžou to být různé důvody, přidejte sem nějaké informace o radiu a adaptéru + přílohy, foto a zapojení ať to vidíme pokud se jedna o Radionavigační system NEXUS a ne nějakou kopii.

 

1. Nekvalitní zvuková stopa...pokud chcete kvalitní song tak ať má alespoň od 10MB a víš.

2. Špatný/Vadný aux vstup do rádia, špatné zapojení adaptéru, kabelu mezi rádiem a zařízením

3. Špatný výstup ze zařízení, ze které je zvuková stopa přehrávaná (telefon, MP3jka, apod.)

4. Nastavení ekvalizéru zařízení ze kterého je přehrávána zvuková stopa

5. Nastavení v radiu

6. Vadný adaptér k rádiu

7. a další

 

Editováno: , autor: Autoelektro-Mechanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer, díky za rychlou reakci.

Přikládám fotky.

Zvuk je v porovnani při pripojeni k jinemu externimu zařízení tak nekvalitní že to velikosti být nemůže.

Za navod děkuji taky jsem to pročítal ale chytřejší nejsem. Radio je v německém jazyce ale v tak jednoduchem nastavení myslim problém není.

Změnit jazyk mi bohužel nejde. Zřejmě kvuli chybějícímu cd.

post-98526-0-00367800-1456691829_thumb.j

post-98526-0-36542300-1456691841_thumb.j

post-98526-0-81525300-1456691853_thumb.j

post-98526-0-80095500-1456691863_thumb.j

Editováno: , autor: bombardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na to a vypadá to že máte špatný adaptér, a vtom bude ten problém. V konektoru vidím jen dva dráty což vypadá na zapojení pro mono jack 3,5. Vy by jste potřeboval, nebo spíše měl mít Stereo jack 3.5 který má v zapojení 3 dráty což jsem vám nakreslil do obrázku v příloze. Kdyby jste měl zakončení cinch (RCA) tak zapojení je obdobné akorát jsou 4 dráty, což je rozdělená GND. Jinak ta propojená GND v obrázku tak to nemusí být, měl by stačit jen jeden z pinů, protože jsou propojené uvnitř na můstku v rádiu. Adaptér se dá i vyrobit i koupit na internetu. Na kvalitu schéma zapojení moc nehleďte,ale mělo by to stačit. Ještě existují adaptéry, nebo převodníky (USB/AUX/SDKarta), které se zapojují místo CD měniče což je na obrázku 12 pin konektor v horním pravém rohu, ale nevím zda i pro radio NEXUS, to by jste musel vyhledat na internetu. Ještě diagnostikou VAG-COM zkontrolujte nastavené vstupy 56-Rádio a 36-Navigace... Tak hlavně ať se zadaří :)

post-98487-0-18881600-1456700145_thumb.p

Editováno: , autor: Autoelektro-Mechanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně jsem to vyfotil. Zem(černá) je schovaná. Kouknul jsem do adapteru a zapojení cerneho dratu neni nad levym a pravym audio ale vedle praveho pouze. Může to mit vliv?

A cd changer bohužel nemám. Toto radio bylo koupeno do vozu separatne bez changeru.

Editováno: , autor: bombardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě může, ono ty země mohou být ve výsledku v rádiu na tišťáku spojeny, ale přes hafl jiných součástek, takže ve výsledku to sbírá nějaké zbloudilé uzemnění, určitě bych to přehodil, tak jak je na schématu od Autoelektro-Mechanika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CD měnič neřešíme... ten nemá souvislost s tímto zapojením. Jinak co se tyče toho adaptéru tak pokud má 3 dráty, tak tam je vše vpořádku,dále nastavení rádia a + přes diagnostiku VAG-COM povolené vstupy. Teď záleží zda tento audio vstup do rádia je vhodný pro připojení audio vstupu pro hudební zařízení. A tím pádem ten zvuk muže byt bez bassu a nekvalitní.Nĕkde jsem viděl že je potřeba udělat sowtwarová úprava rádia. No skusit ještě podívat do manuálu od výrobce adaptéru,nebo od prodejce,zda není ještě nějaký nastavení a zda tento vstup zvládne požadavky pro vstup aux audio pro Mp3jky,telefony apod. Popřípadně skusit jiný adaptéry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha takze gnd rozdelovat nemám? Kouknu na stranky výrobce. Nevíte o někom kdo dělá Vag v okoli Prahy 22?

O tom nastaveni radia nevim. Tam bylo jen par možnosti a pouze jedna měla vliv na hlasitost ale na kvalitu ne. Tento adapter jsem viděl na YT i se stejným radiem a o zadnem nastaveni se tam nezminoval a vše šlo dobře.

Editováno: , autor: bombardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak žádný manual jsem nenašel a na stránkách prodejce žádné další info ohledně kompatibility není.

http://www.audiocom.cz/prislusenstvi/aux-adaptery/aux-vstup-adapter-vw-audi-skoda-mfd2-rns2--306cz

Tady zasílám odkaz ale nemyslím si že to někomu pomůže k odhalení problému.

Také mě napadlo koupit treba jiny kabel sinch napojit do adapteru a zkusit dat redukci na jack ale nevím jestli by to pomohlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jinak sem četl že u některých rádií je potřeba přes diagnostiku VAG-COM nebo VAS zapnout vstup AUX, tak jak jsem psal výše. Tak to zkontrolujte zda maté povolené potřebné vstupy do rádia. Popřípadně zkusit jiný adaptér...

Editováno: , autor: Autoelektro-Mechanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem odpověď od prodejce, že se jedna o zavadu v zesílení zvuku na vstupu. Samozřejmě ihned doporučil adaptér k cd měniči který nemám. Udivuje mne že jsou stim takové problémy. Pamatuju si na kazetu s vystupem jacku do radii starých přes 20 let :D no nic, děkuji za snahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...