Přejít na obsah

Kvalita zvuku


Doporučené příspěvky

5 hours ago, Vladimír Bugár said:

ahoj... ja ked som si v Kamiqu s premiovym sound system pustil DaBaby - Rockstar feat. Roddy Ricch, az vtedy som zistil, aka je to kvalita... odporucam tu pesnicku si pustit... ;)

a samozrejme tiež je veľmi podstatná taká maličkosť v akom formáte tá skladba bola ripovaná - FLAC ?

pretože aj tu platí "z ho..a basový bič neupletie ani najlepší subwoofer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Bubaq napsal:

, Canton bych vynechal a zatlumil bych podběhy (!), všechny dveře a kufr.

To se cenově nemůže nikdy vyplatit - demontáž celého interiéru a zpětná montáž. A o zlepšení zvuku může být stejně řeč až při nahrazení audia podobným Cantonu. Co záruka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží, co je pro koho smyslem toho "vyplatit". Pokud zaplatit co nejmíň peněz, pak se to samozřejmě nevyplatí. Pokud zlepšit zvuk audia, tak se to jednoznačně vyplatí, protože výsledkem je jasně lepší zvuk audia. Zatlumení je základ a zřetelně pomůže i se stock audiem. Ztiší hlukové pozadí, odstraní rezonance, které se neprojevují jen jako nějaké drnčení, ale hlavně frekvenčně závislou ztátou výkonu. Pokud se podpoří lepšími repro, pak se vyplatí dvojnásob. Dá se v základním provedení komplet zvládnout do 20 tis. Kč a výsledek je nebe a dudy.

 

Pro zatlumení podběhů a dveří samozřejmě není nutné demontovat celý interiér. To se dělá při zatlumování podlahy kabiny, střechy a prostoru mezi kabinou a motorem.

 

Ohledně záruky nemám žádné podložené informace, ale pokud se v autě porouchá něco, co se zatlumením nijak nesouvisí (např. něco v motoru, na podvozku atd.), pak by to logicky neměl být žádný problém. Pokud se porouchá třeba stahovačka okna, pak asi bude záležet na posouzení konkrétního servisu, jestli mohla být porucha způsobená montáží zatlumení.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canton v O4 tragedie a už bych si ho příště nedal, je pravda že některé písničky hrály obstojně ale musely být hodně zesíleny, při běžném rádiu hudba plochá bez basů. Myslím že i repro středo basy ve dveřích jsou slabý, nastavení v infotaimentu je taky mizerný oproti O3. U O3 když byla sklopená loketka v zadní sedačce tak to basovalo což u O4 nehrozí. Je zajímavé že u Seatu, a VW  hraje příplatkový sound mnohem lépe. Škodovka šetřila až moc!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, OpelInsi napsal:

a samozrejme tiež je veľmi podstatná taká maličkosť v akom formáte tá skladba bola ripovaná - FLAC ?

pretože aj tu platí "z ho..a basový bič neupletie ani najlepší subwoofer

predstav si, ze klasicka mp3-ka... ani neviem aky bitrate... ale mozem pozriet na USBcko... aj ja som bol prekvapeny... ked som pustal radio, tak sam som si polozil otazku, ze: Toto je premium sound system a 400 wattov? a inac mam na kluci par albumov v bezstratovom formate a pri zapnutom motore a jazde nebadas rozdiel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tady úplně zabředávat do detailů, ale mícháte dvě vzájemně nesouvisející věci: kvalitu nahrávky jako takové (frekvenční rozsah, dynamika) a formát, ve kterém je nahrávka uložena (bezztrátový např. flac a ztrátový např. mp3). Nekvalitní nahrávce resp. nahrávce zmršené kompresí dynamiky a plné ořezaných špiček flac nijak nepomůže. A naopak, dobrá nahrávka s velkým dynamickým rozsahem zní dobře i z mp3 320 kbps.

 

Pro poslech v autě na "aparaturách" typu základní audio nebo Canton je úplně jedno, jestli je formát uložení flac nebo mp3 (pokud to tedy není nějaká 96 kbps mršba). Dej do audia v autě 100+ tis. Kč a pak má cenu řešit, jestli 320 kbps mp3 nebo 96/24 flac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem na několika autech kvalitní audio ,jednou jsem si nechal komplet vše předělat,rádio, bedny ,dal dva zesilovače a velký subwoofer do kufru .Mám ještě poslední model Saabu 9-5 do kterého jsem konfiguroval Harman Kardom.Přál bych vám si to poslechnout ,je to sice již deset let staré ,ale zní to nádherně ,ať uz přehravam,FM radio, CD ,DVD s DTS nebo MP3(kde sice je malicko znát formát,ale pořád to zní krásně) .A to má dva subwoofery v zadním pevném platu. Octávia mě hodně zklamala ,s troškou nadsázky muzu říci,že mi hrají lip i bednicky 2+1 u pc za 1500 Kč .Basují tedy stoprocentně více . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, PetrosGR napsal:

Měl jsem na několika autech kvalitní audio ,jednou jsem si nechal komplet vše předělat,rádio, bedny ,dal dva zesilovače a velký subwoofer do kufru .Mám ještě poslední model Saabu 9-5 do kterého jsem konfiguroval Harman Kardom.Přál bych vám si to poslechnout ,je to sice již deset let staré ,ale zní to nádherně ,ať uz přehravam,FM radio, CD ,DVD s DTS nebo MP3(kde sice je malicko znát formát,ale pořád to zní krásně) .A to má dva subwoofery v zadním pevném platu. Octávia mě hodně zklamala ,s troškou nadsázky muzu říci,že mi hrají lip i bednicky 2+1 u pc za 1500 Kč .Basují tedy stoprocentně více . 

Souhlas. V O3 RS jsem měl základní audio a hrálo mnohem lépe než O4 s Cantonem, mimochodem i servisní technik mi řekl že Canton kromě superbu hraje mizerně a škodovka to ví jen s tím nic nedělá. Hold zákazníci kupují tak proč to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já mám po včerejšku (alespoň pro mě) poměrně zajímavé zjištění. Převážel jsem přes 100km 2 kola v kufru se sundanými zadními sedačkami a absolutně jsem nechápal, jak ten subwoofer "duněl". Bez přehánění ty basy byly tak silné, že jsem musel změnit ekvalizér na Canton a snížit subwoofer 😄 Úplně jiný požitek z poslechu hudby... Asi ty sedačky ani nebudu zvedat 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

 

za mě:

Původně Superb 3 MR 2020 Canton - bassy, hlasitost atd skvele, byl to pojizdny boombox

 

Potom Superb 3 FL MR 2021 Canton - bassy sly oproti pred FL verzi do prdele, ale prisel jsem na to, jak je alespon z vetsiny dostat zpet, nicmene hlasitost a hloubka bassu bidna, od 3/4 hlasitosti uz se naprosto nic nemenilo

 

Pak Octavia 4 MR 2021 Canton - bassy? kde? no hruza, dokonce jsem se sel podivat do kufru, jestli tam na ten subwoofer nezapomneli, ale s trochou nastaveni, to bylo poslouchatelne a prijemne

 

Nyní a to co je vlastne otazka zde Octavia 4 MR 2022 standardni audio - naprosta hruza, bassy i pres ekvalizer bassu na max jsou hnusne, neprijemne, ploche a jsem totalne zklamanej, prirovnal bych to asi tak k tomu, ze pokud bych si z kuchyne vzal jbl charge 4, prdnul ho na palubku, tak to bude mozna i hrat lip.. v porovnani s kdysi Rapidem MR 2019 ten hral oproti tomuhle skvele, no trosku jsem cekal, ze je zase chyba u me, ze by na neco zapomneli, ale koukam, ze ne.. ze si muzu rovnou pustit pisnicky z mobilu a vyjde me to na stejno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Ale na tom by přeci nemělo záležet co se týče nastavení basů ,výšek a středů.Ano výsledný projev písničky z lepšího zdroje bude jiný,ale tady se hlavně bavíme o subwooferu. A když poslouchám písničky z  rádia ,tak tam chci mít možnost nastavit basy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PetrosGR, otázkou je čo očakávaš od "nastavení basů, výšek a středů".

Samozrejme každý systém - základný má svoje nastavenie basy/výšky/stredy a cantonu má equalizer a separátne nastavenie pre subwoofer.

Jedna vec je teda ako funguje technika v aute - u Cantonu ale väčšina sa prikláňame k tomu že subwoofer proste nie je počuť, nastavenie alebo SW ktorý toto spracováva a riadi zosilňovač nefunguje tak ako má.

 

Druhá vec je, čo počuješ a to je nakoniec dôležitá vec. Či tam je alebo nie je subwoofer alebo či funguje a ako je vedľajšie, pre nás užívateľov je predsa dôležitý konečný zvukový vnem.

A ten je ďaleko viac závislý na zdroji než na subwooferi.

Ty hovoríš, že predsa basy sa musia dať nastaviť bez ohľadu na to, aký je vstup. to je a nie je pravda.

U nekvalitného zdroja korekcia pomocou nastavenia basov/stredov/výšok/subwoofera prinesie len viac alebo menej nezrozumiteľný "hluk", pretože chýbajúce dáta o tónoch v digitálnej nahrávke nastavenie basov nemôže nahradiť.

HiFi-guru počúvajú hudbu bez korekcii - na drahších domácich zosilňovačoch je na to tlačítko "direct sound", ktoré vypína všetky korekcie.

 

Slušne (teda málo) skomprimovaná skladba má na pamäťovom nosiči u MP3 ca 5÷8MB bežne komprimovaná 3MB, rovnaká skladba vo formáte FLAC 30÷50MB. A to je ten rozdiel v tom, čo nakoniec počuješ. Komprimácia do MP3 predstavuje osekanie niektorých zvukov - ak máš komprimáciu na čo najmenší súbor, potom tomuto zvuku budú chýbať nízke aj vysoké frekvencie. Dostaneš sa na úroveň bývalých AM rádií, kde prenos zvuku bol obmedzený pásmom vyhradeným pre jeden vysielač.

 

Podobne je osekaný zvuk ak porovnáš ten z rakúskych rádií ORF a napríklad RTVS - je to rovnako obrovský rozdiel. Rovnako u DAB je kvôli peniazom ktoré rádiá platia za prenos dát v našich zemepisných šírkach prenos limitovaný a priamo je tak ovplyvnený zvuk ktorý ide z audio sústavy.

Nepoužívam spotify a podobné ptákoviny, ale dovolím si mať pochybnosti o kvalite týchto streamov - kto z vás by platil dáta za 50MB na jednu skladbu, keď na mobile, kde to väčšina počúva je to jedno.

Zrejme teda najlepší test ako audio sústava hrá je použiť nahrávku v nekomprimovanom formáte z USB kľúča.

 

Ja mám nakoniec základný systém vo výbave Style. Canton som po vypočutí si u predajcu pred objednávkou zrušil zo špecifikácie.

Základný systém je OK ak je vstup na dobrej úrovni. V budúcom mesiaci zrejme vyskúšam separátny subwoofer uložený v rezerve a zapojený do výkonového výstupu v repro zo zadných dverí.
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2022 na 13:44, OpelInsi napsal:

PetrosGR, otázkou je čo očakávaš od "nastavení basů, výšek a středů".

Samozrejme každý systém - základný má svoje nastavenie basy/výšky/stredy a cantonu má equalizer a separátne nastavenie pre subwoofer.

Jedna vec je teda ako funguje technika v aute - u Cantonu ale väčšina sa prikláňame k tomu že subwoofer proste nie je počuť, nastavenie alebo SW ktorý toto spracováva a riadi zosilňovač nefunguje tak ako má.

 

Druhá vec je, čo počuješ a to je nakoniec dôležitá vec. Či tam je alebo nie je subwoofer alebo či funguje a ako je vedľajšie, pre nás užívateľov je predsa dôležitý konečný zvukový vnem.

A ten je ďaleko viac závislý na zdroji než na subwooferi.

Ty hovoríš, že predsa basy sa musia dať nastaviť bez ohľadu na to, aký je vstup. to je a nie je pravda.

U nekvalitného zdroja korekcia pomocou nastavenia basov/stredov/výšok/subwoofera prinesie len viac alebo menej nezrozumiteľný "hluk", pretože chýbajúce dáta o tónoch v digitálnej nahrávke nastavenie basov nemôže nahradiť.

HiFi-guru počúvajú hudbu bez korekcii - na drahších domácich zosilňovačoch je na to tlačítko "direct sound", ktoré vypína všetky korekcie.

 

Slušne (teda málo) skomprimovaná skladba má na pamäťovom nosiči u MP3 ca 5÷8MB bežne komprimovaná 3MB, rovnaká skladba vo formáte FLAC 30÷50MB. A to je ten rozdiel v tom, čo nakoniec počuješ. Komprimácia do MP3 predstavuje osekanie niektorých zvukov - ak máš komprimáciu na čo najmenší súbor, potom tomuto zvuku budú chýbať nízke aj vysoké frekvencie. Dostaneš sa na úroveň bývalých AM rádií, kde prenos zvuku bol obmedzený pásmom vyhradeným pre jeden vysielač.

 

Podobne je osekaný zvuk ak porovnáš ten z rakúskych rádií ORF a napríklad RTVS - je to rovnako obrovský rozdiel. Rovnako u DAB je kvôli peniazom ktoré rádiá platia za prenos dát v našich zemepisných šírkach prenos limitovaný a priamo je tak ovplyvnený zvuk ktorý ide z audio sústavy.

Nepoužívam spotify a podobné ptákoviny, ale dovolím si mať pochybnosti o kvalite týchto streamov - kto z vás by platil dáta za 50MB na jednu skladbu, keď na mobile, kde to väčšina počúva je to jedno.

Zrejme teda najlepší test ako audio sústava hrá je použiť nahrávku v nekomprimovanom formáte z USB kľúča.

 

Ja mám nakoniec základný systém vo výbave Style. Canton som po vypočutí si u predajcu pred objednávkou zrušil zo špecifikácie.

Základný systém je OK ak je vstup na dobrej úrovni. V budúcom mesiaci zrejme vyskúšam separátny subwoofer uložený v rezerve a zapojený do výkonového výstupu v repro zo zadných dverí.
 

 

 

Taky uvažuji o dokoupení nějakého subu pro drobné vylepšení basového projevu (např. JbL Basspro Go). Ty už máš nějakou zkušenost, že to lze napojit na něco v zadních dveřích? Případně co k tomu a kde to najít? Nebo mají naše oktávky klasicky RCA na panelu rádia a musíš tahat kabel? Jsem v této oblasti začátečník, tak snad můj dotaz není úplně mimo) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Upřímně, co jsem slyšel hrát Cantonu v RS MK4, tak bych těch 16k, co si tenkrát za to říkali dal raději do jiné výbavy. Do svého Stylu jsem si koupil aktivní subwoofer od JBL připevněný na zadní sedačku, tak abych nepřišel o nákladový prostor a naprostá spokojenost :) Cantona je proti tomu chrastítko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...