Přejít na obsah

Bosch aero twin na O1 ?


Ludvíček

Doporučené příspěvky

Zvažuju na svojí O RS I nové stěrače a páč mám na služební O II Bosch aero twin a zatím velká spokojenost, tak uvažuju i o nich ale mají jiný systém uchycení. Máte někdo zkušenost, jestli jsou speciálně na O I nebo se dají dát s nějakou redukcí, či je nutné měnit ramena? dík za názory, zkušenosti apod. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvažuju na svojí O RS I nové stěrače a páč mám na služební O II Bosch aero twin a zatím velká spokojenost, tak uvažuju i o nich ale mají jiný systém uchycení. Máte někdo zkušenost, jestli jsou speciálně na O I nebo se dají dát s nějakou redukcí, či je nutné měnit ramena? dík za názory, zkušenosti apod. :palec2:

Mam je, cena cca neco pres 900 a zatim spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky o nich uvazuju, ale ste tady psali, ze vam nesedi celou plochou pri "zaparkovani" steracu. Je to prkotina, ale u Boschu za 900,- by me to teda vadilo. Jak vam teda pasujou?

Pravý stěrač opravdu ve spodní poloze nemá přítlak.V označeném prostoru špatně stírá.

Více foto zde:

http://www.luja.cz/index.php?id=002002021029

post-24-1159113012.jpg

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem to tu psal měl jsem je začali vrzat a dosud jsem nenašel vhodnou náhradu gumiček, které by po jednom dešti nevrzali....po cestě ze Slovenksa jsem aero twiny proklínal jak svina vrzalo to jako svině fakt se to nedalo malej se bál zastavil jsem u nejbližší pumpy a koupil klasicky od Filsonu přímo na koktu a je to ;)

ale jak říkám až mi někdo doporučí dobré náhradní gumičky tak je zase nasadím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám je druhý rok a stírají jako z praku,vrzání žádný.

no tohle téma se tu už řešilo a tma jsem psal, že mě vydržely zhruba 3/4 roku a nejsem sám komu tak brzy odešli

A není to vrzání spíš problém v nastavení stěračů?Břit stěrače ba mněl s oknem svírat určitý úhel.Na to nastavení existuje přípravek s úhloměrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pred letem koupil od Bosche klasicky, cely, a sem spokojenej, nelituju. Nehlede na to, ze se mi klasicky libej vic, tohle mi na stary Octe pripada jako kdyz ma na zadnim skle sterac, proste jak kdyby to tam nepatrilo a bylo to tam dolepeny, nemuzu si pomoct ;)

Btw Ludvicku, nebyl si dneska v Pruhonicich? Sem videl zlutou RS a na dalku se mi zdalo, ze ma nalepku klubu. a vzpery uz pry mas :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja pred letem koupil od Bosche klasicky, cely, a sem spokojenej, nelituju. Nehlede na to, ze se mi klasicky libej vic, tohle mi na stary Octe pripada jako kdyz ma na zadnim skle sterac, proste jak kdyby to tam nepatrilo a bylo to tam dolepeny, nemuzu si pomoct ;)

Btw Ludvicku, nebyl si dneska v Pruhonicich? Sem videl zlutou RS a na dalku se mi zdalo, ze ma nalepku klubu. a vzpery uz pry mas :palec2:

zdarec, dneska jsem se zlutakem nejezdil, takze to byl nekdo jinej ( v Praze vím o dalších třech co tu pravidelně jezdí B) ). Jo jo vzpěry jsem vyzvedl v pátek, ale ještě jsem je nestačil dát-nestíhám, snad příští weekend-ale už se těším :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, dneska jsem se zlutakem nejezdil, takze to byl nekdo jinej ( v Praze vím o dalších třech co tu pravidelně jezdí B) ). Jo jo vzpěry jsem vyzvedl v pátek, ale ještě jsem je nestačil dát-nestíhám, snad příští weekend-ale už se těším :palec2:

Aha, tak to asi nebyla samolepka klubu, ale mel neco vlevo na 5. vratech, taxem si nebyl jistej, byl dost daleko :) Vzpery rikal Marek, ze si tam byl jeste prede mnou, ja pro ne jel v patek presne ve 12 :) Ja uz je dat chtel, ale nebyl spravnej bit, ten uz ted je, takze zitra jsou tam, pokud se nestane neco necekanyho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, dneska jsem se zlutakem nejezdil, takze to byl nekdo jinej ( v Praze vím o dalších třech co tu pravidelně jezdí B) ). Jo jo vzpěry jsem vyzvedl v pátek, ale ještě jsem je nestačil dát-nestíhám, snad příští weekend-ale už se těším :palec2:

Aha, tak to asi nebyla samolepka klubu, ale mel neco vlevo na 5. vratech, taxem si nebyl jistej, byl dost daleko :) Vzpery rikal Marek, ze si tam byl jeste prede mnou, ja pro ne jel v patek presne ve 12 :) Ja uz je dat chtel, ale nebyl spravnej bit, ten uz ted je, takze zitra jsou tam, pokud se nestane neco necekanyho :)

tak ať sloužej kol110

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, dneska jsem se zlutakem nejezdil, takze to byl nekdo jinej ( v Praze vím o dalších třech co tu pravidelně jezdí B) ). Jo jo vzpěry jsem vyzvedl v pátek, ale ještě jsem je nestačil dát-nestíhám, snad příští weekend-ale už se těším :palec2:

Aha, tak to asi nebyla samolepka klubu, ale mel neco vlevo na 5. vratech, taxem si nebyl jistej, byl dost daleko :) Vzpery rikal Marek, ze si tam byl jeste prede mnou, ja pro ne jel v patek presne ve 12 :) Ja uz je dat chtel, ale nebyl spravnej bit, ten uz ted je, takze zitra jsou tam, pokud se nestane neco necekanyho :)

tak ať sloužej kol110

Napodobne :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky jsem o AeroTwinech přemýšlel, protože mi dosluhují původní stěrače, ale jdu do normálních, co tam mají být. To, že by to někde odstávalo, by mě přivádělo k šílenství, takže si raději ušetřím nervy a peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k těm Aero-twinům pár info.

1.mám je a jsou super, nevrzají - za to nemůžou stěrače, ale buď špatně nastavené nebo okno. Ale spíž to nastavení.

2.s tím malým kouskem co nestírají a nedoléhají se dá v klidu něco udělat, jen to chce lehce se stěračem zapracovat a opravdu lehce naohýbat a pojedou až do konce bez problémů.

3.stěrače opravdu vydrží cca 3/4 - 1 rok ale oni ani nejsou dělaný aby tam byly 5 let jak na starejch S120, atd. Pokud stěrače používáš i když neprší, spolu s ostřikovači tak prostě za čas odejdou, to se nedá nic dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám stejný názor jako krysarr - ty stěrače se podle mě vzhledově na Octa I nehodí. Ale co člověk, to názor. Já už se stěračema navztekal moc. Nakonec jsem skončil u toho, co jsem praktikoval dřív. Každý rok při servisce vyměním gumičky nebo koupím nejlevnější někde Makru a dál nic neřeším. Ty "Boše", které tady každý vychvaluje, mám v práci na služebáku a stírají stejně jako ty moje, co stály v Makru 85,- Kč s DPH. Někde jsem tady na fóru řešil to, že za stěrači se při stírání táhne po skle něco jako film. No, a ty "Boše - aero" mi to dělají na fungl novém autě v práci úplně stejně. Takže jsem začal přidávat do ostřikovače trošku octa a něco od firmy Clin, čím se umývají okna. Je to trošku lepší, ale už to dál neřeším. Tak já si ty předražený stěrače na O I nedám. Ale je to jen můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám AeroTwiny na autě asi dva měsíce, ale musím říci, že jsou úplně o něčem jiném, než klasické stěrače. O tom, že stírají naprosto ok není pochyb, ale jde hlavně o konstrukci ramínka, protože na AeroTwinech není žádný kloub který by se vyviklal, jsou robustnější konstrukce, menší na výšku a mají lepší aerodinamický tvar, takže se lépe přitlačují při vyšších rychlostech. Cena je vyšší, ale kvalita za ty prachy je někde jinde než za 100 od benzinky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...