Přejít na obsah

Špatné teplé starty


Mommas

Doporučené příspěvky

Tak jsem rozebral startér. Komutátor opálený není, drážky nezanesené. Jen v cívce ten váleček šel ztuha, vazelína již byla zatuhlá. Tak jsem to vše vyčistil a promazal olejem, převodovka byla taky suchá. Po namazání to dostalo úplně jiný zvuk. Akorát nevím jak uhlíky - na délku mají 1 cm. Zatím jsem jim srazil hrany, ale asi by chtěli vyměnit. Jak ale poznám co je to za typ?

IMG_2881.JPG

IMG_2878.JPG

Editováno: , autor: rubaspavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouhé jsou nové nevím, viděl jsem je jen na obrázku autokelly, ale přesně podle oka se mi delší nezdály. S výměnou nevím, tvoje uhlíky jsou zvyklé na tvůj komutátor. Nové by nemusely sednout po celé šířce. Dobrá rada drahá, nevím jaká to byla práce, ale já bych to kvůli tomu znova nevyndaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím 

Mám octavii 1.9 tdi 77kw pd najeto cca 208 000 

za studena normálně chytá ale jakmile se ohřeje motor tak nastartuje vždy až na druhý pokus ten první vypadá tak že nažhavím, nastartuji auto chytne ale celý se u toho totálně zaklepe (za studena je krásnej hladkej start) a hned chcípne pak cca po 2 vteřinách nastartuji znova a auto chytne ale stejně se zase auto zaklepe ale už nechcípne.

nevíte prosím čím by todle mohlo být způsobeno? 

 

předem děkuji za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím mám podobný problém, Octavii 1,9 TDI 77kw. Studene chytá jak vína, ale jak se zahřeje a zastavím a chci znova nastartovat, jakoby se motor zastaví, asi než se přehoupne nějaký z válců, po přehoupnutí chytne hned. Motor malinko klepe a když jsme měřily tlaky tak 3 válce byli cca kolem 48 a poslední 4 válec od rozvodů jen 18.

Čím by to tak mohlo být? Je možné že je to vačkou? popřípadě čím?

Jinak auto jede, nekouří, nic nevykazuje. jen mě zaráží ten klepavý kovový zvuk a ty starty.

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě pomohla výměna baterie. Když jsem jezdil denně byla nabitá i po velmí krátké trase. Lépe řečeno oživená. Když auto stálo delší dobu, bylo znát že hůře startuje. Celkem hodně pomohla generálka startéru. Teplé starty se o dost zlepšili, ale stejně jsem dal nedávno novou baterii. OII trpí výrobní vadou hlavy válců a prý se velmi ráda kroutí. Klepavý zvuk? Mohou to být rozvody, setrvačník. Má na to vliv sešlápnutí spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sešlápnutí spojky na to vliv nemá. Baterie je nová. A ty špatné starty to je jako by se motor úplně zastavil a pak jakoby když se přehoupne tak chytne. Klepání a ty starty jsou jediný problém. Vše funguje a jak má. Rozvody jsou dělaný. Hydroštel nevím ten by asi ztichnul po natlakování

Editováno: , autor: Duši33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se někomu stala stejná příhoda jako mě.

při velké teplotě nastartuju motor a jedu a při zastavení motor zhasne a nechce naskočit do té chvíle než zchladne a potom zase běží.

Deje se to pouze ve velké teplotě a potreboval bych poradit. Měnilo se palivové čerpadlo a relé. ???????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím,chlapi dcerka má fabii 1.9 TDI 77KW.Zničeho nic špatné starty,motor točí blafne a zhasne.Krátké žhavení cca 1 sekunda.Napíchl jsem diagnostiku-vyběhla závada čidla vačkové hřídele.Zakoupil jsem nové,výměna.Diagnostika znovu -závada čidla vačkového hřídele.Zakoupeno nové ozubené kompletní kolo vačkové hřídele. Žhavení cca 5-6 sekund ale stále točí dlouze a naskočí.Každý start stejný.Čidlo kliky OK.Čím by to ještě moho být?Děkuji za postřehy.Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám Octavii 1.9 TDI 77 kW

Když je motor zahřátý špatně startuje.. někdy až do vybití baterie.

Ale větší problém je že když je motor zahřátý a jedu chci přeřadit a sešlápnu spojku tak motor zhasne a nejde natočit. Až když vychladne tak normálně nastartuji a jedu dál ... vše se po zahřátí opakuje.... Poradíte co s tím díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...