Přejít na obsah

Zle riešený podbeh pri predných kolesách


Cappsi

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

Pred pár týždňami som si vyzdvihol svoju vysnívanú Rapidku. Auto som objednával cca v auguste 2016 s tým, že v decembri som si Rapidku prevzal. Jedná sa o Rapid Monte Carlo MR 2017 1.2 TSI 81kw. 

 

Pocity z auta:

Po prvom usadnutí za volant som sa cítil skvele. Tvrdé plasty na prístrojovke mi nejako nevadia, avšak ten volant v Monte Carlo je z výborneho materiálu, padol mi do ruky a celkovo skvele sa mi držal. Predajca mi vysvetlil pár informácii o používani infotainmentu a odchádzal som domov. Vozidlo malo pri kúpe 7 km. 

Nakoľko mi svietila kontrolka rezervy, hneď som zavítal na pumpu, kde som dotankoval do plna, cca 49litrov. Potom som odchádzal spokojne domov s plnou nádržou. 

 

Auto mám ako súkromné, nakoľko som mladý 20r. a som dosť dlho v práci, auto používam len po práci/ víkendy. Rapidka je garážovaná, staval som kvôli nej garáž, nakoľko sa jedná o moje prvé auto, chcem si ho hýčkať.

 

Auto som si prebral v počasí, kedy bol sneh, soľ a bordel z ciest na bežnom poriadku. Takže doma som ho poriadne umyl, navoskoval a vysušil a zaparkoval do garáže. Snažil som sa jazdiť za pekného počasia aby auto nebolo špinavé. Nakoľko je auto ešte v zábehu, nejazdím vôbec krátke trasy a vždy sú to trasy +/- 50km na jedno naštartovanie.

 

Motor 1.2 TSI 81kw mi príde ako fajn voľba do tak ľahkého auta ako je Rapid. Motor má aktuálne po 2 týždňoch cca 1000 km a zatiaľ som veľmi spokojný či už s dynamikou ako aj kultúrou chodu. Studený motor točím maximálne do 1900 ot. a teplý som v zábehu zatiaľ nevytočil cez 2500 ot. 

 

Jedna vec ma ale trápi. Minule som prišiel z Tatier a umýval som auto. Keď som sa pozrel na podvozok skoro som na zadok padol. Hneď ako je plastový vnútorny lem výplne blatníka na prednom kolese tak na konci, pri podbehu je obrovkská diera z vnútornej strany, kde sa držal neskutočný bordel, soľ, sneh, kamene. Hovorí sa, že VW má veľmi dobrú antikoróznu úpravu, ale stavím sa, že toto bude prvé miesto kde bude auto korodovať.

 

Celé som to rukou aj na jednej aj na druhej strane vozidla vybral von a vypadol odtiaľ strašný bordel. Vyčistil som to handrou a nechal tak. Len ma zarazilo, že niekto to takto poriešil a nezakryl to nejakým plastom alebo niečim, aby to takto nebolo volne dostupné pre posypove materiály a bordel z ciest. Auto si chcem dlhodobo ponechať, nakoľko sa mi veľmi páči a nakonfiguroval som si ho podľa seba, skoro v plnej výbave, cenníkova cena 18.340 EUR.

 

Máte s tým niekto takisto skúsenosť?

 

Ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :) Ja hneď ako prídem domov zo služobky, tak pridám fotky toho podbehu. Moc sa mi nezdá, že by to tak od výroby malo byť :) Mám Monte Carlo, k tomu sa tie lapače moc nehodia :D Vôbec sa mi to tam nepáči :D a neviem, či to vôbec zakryje tú dieru v podbehu.

Editováno: , autor: Malta
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj přímo přímo předcházející příspěvky.

Jaké plasty k sobě zástěrky přitahují? Spíš si myslím, že se změní trajektorie odletu bordýlku a nelítá to zespodu do mezery, ale zadrží to právě ta zástěrka. Jinak na mém MR 2013 je za plastem podběhu jakýsi pěnový tlumící blok a bordýlek se drží spíš nad ním a jsou to spíš nečistoty, co stáhne sebou voda z vodního kanálu pod čelním sklem.

Foto je zde http://forum.skodahome.cz/topic/123819-mikliskovo-bílé-tsi-čko/?do=findComment&comment=2163696

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve toto som nemyslel. Myslel som podbehy Rapidky, hneď pod dverami za predným kolesom. Ako začína pri Monte Carlo ten čierny spojler na podbeh. Tam je z vnútra diera a nad ňou taká mäkčená guma. No a priamo v podbehu pod tou gumou sa držím neskutočný bordel a sajrajt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČudIR, myslel som miesto ako máš zvihám čo drží auto, presne miesto nad tou okruhou podperou. Z vnútornej strany podvozku. Je tam z vnútra duté miesto a tam sa drží neskutočný bordel a neprísť na to a nevyškrabať to, tak to tam ostane veeľmi dlho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotky Yosefa mu tam chybí nějaký kus plechu na konci podběhu. Nebo to ŠA upravila, protože se tam držel bordel a voda. Připadá mi totiž, že to řešení na Capssiho autě umožní lepší odtok vody.

Každopádně u Cappsiho auta je vada ta, že tam má kus karoserie chráněný jen základovkou (to jsou ta bíle natřená místa). Zrovna zde by měla být ochrana lepší. podle mě tam chybí nástři plastizolem. To by ti AS měl společně s ŠA vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No práve, mňa najviac serie to, že tam je vidno základnú farbu (podľa mňa). Keby tam je aspoň nejaký špeciálny náter voči soli a vode aby nevznikala korózia. Tak beriem, nech tam aj takáto diera je. Možno má aj svoju funkčnosť. Ale pre porovnanie pridám zakrytie podbehu MB C W204.. takto nejako by som si to predstavoval aj na Rapide..  Zaplastované a pekne zakryté aby sa tam bordel nedržal a nemal ani ako dostať.  Vyzera to teda omnoho lepšie a kvalitnejšie. Nie tak lacno. Ja rozumiem, Rapid je lacne spravené auto.. ale aby ten spodok vyzeral takto? Farba s prepáčením "nagrcaná" a odfláknuté.

20170112_183714.jpg

20170112_183724.jpg

20170112_183708.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve o tom hovorím, že auto za cca 17 000 EUR cca 500 000 kč nie je už úplne lacné. Za tie peniaze už môžeš mať jazdenú doleasingovanú prémiovku. Ale o tom teraz nehovorím. Páčil sa mi, oslovil ma.. či už designom alebo jazdnými vlastnosťami. A chcel som nové auto. Ale tak ako som bol z neho nadšený 2 týždne po kúpe, tak som po pohľade na podvozok totálne sklamaný a znechutený. Som zvedavý na vyjadrenie ŠA. Podľa mňa by to takto vyzerať nemalo. Veď aj tie Kórejske rádoby auta to majú omnoho lepšie a krajšie. Tá farba tam je u ŠA len nafrckaná, trčí tam, nie je to uhladené a niekde vôbec ochránené. To kde sme? Toto má cenu 17 000? To nie sú male peniaze pre fyzickú osobu zamestnanú. Zatiaľ auto nemá žiadne vady, všetko funguje perfektne. Má 1500km radí hladko, nič neklepoce.. nič nevŕzga. Len tento podvozok ma dosť mrzí a vŕta mi hlavou, či som sa dobre rozhodol. Auto je nádherne, či exterier alebo interier.. ale toto ma dosť mrzí. Veľmi dho som rozmýšľal, porovnával a zvažoval kúpu a teraz ma to dosť trápi, či som sa dobre rozhodol. Ale toto je už trošku out of topic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taká vec naserie, ale si zober, že ak by si kúpil iné auto, bol by si nespokojný s niečim úplne iným, o čom by si sa dozvedel samozrejme až po kúpe... a nadával by si, že si si mohol radšej kúpiť toto tu. Neexistuje dokonalé auto, každé má svoje chyby..

 

Napr. ocko má kórejskú i30ku v najvyššej výbave a na nej v zime chodiť po posypanej ceste je utrpenie, keďže nemá žiadnu tlmiacu výplň vnútorného blatníka a tak počuješ každý jeden kamienok akoby ti udieral priamo do zadku! Moja súčasná Fabia 3  v najvyššej výbave napr. tiež nedokáže jedným dotykom ani cez diaľkové sťahovať a vyťahovať okná, hoci to dokázala moja prvá Fabia 1 v strednej výbave a bol som dosť zvyknutý to používať. A ani tie fotky z toho MB nie sú ideálne, aj tam máš štrbinu, cez ktorú sa ti sajrajt dostane dnu a začne hniť.. a len tak ho nevyberieš ako zo svojho nekrytého otvoru. ŠA alebo ty sám si to určite budeš vedieť nejak zabezpečiť proti korózii (určite sú na to prípravky) a určite s autom prežiješ kopec zábavy... a určite nájdeš ešte pár iných neduhov svojho auta! ;) Je to ako s laskou k žene.. najskôr ružové okuliare.. a potom........

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš úplnu pravdu. Každé auto má asi svoje pre a proti. Ja som na žiadny zápor zatiaľ nenatrafil. Je to zatiaľ veľmi pohodlé a skvelé vozenie. Auto je v plnke, čiže sa zatiaľ nemám na čo sťažovať. Jediná vec, ktorá ma zamrzela sú tie podbehy. Ale tak ŠA asi najlepšie vie, ako túto asi najdôležitejšiu časť auta (kde sa v zime drží nonstop bordel, soľ, sneh a v lete špliecha voda) vyriešiť. Budem veriť konštruktérom. Uvidíme na jar, ako to bude po zime vyzerať, celkom ma to zaujíma. Na auto je samozrejme záruka a na karosériu 12 rokov :-) čiže je asi naozaj zbytočné sa teraz už strachovať. Každopádne díky za názor :-) Pekný deň ešte :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...