Přejít na obsah

Kolísání teploty vody a oleje


Mirek

Doporučené příspěvky

jak si prosím vysvětluješ závadu egru, když při dosažení teploty cca 65°C,kdy ručička je na 9 hodinách teplota opět spadne dolů ? Dělá to pravidelně při této teplotě. Jako by se otevřel další okruh a voda se hodně ochladila. Já si myslel, že když bude vadný egr, tak by se to špatně dohřívalo, ale můj hlavní problém je to padnutí teploty.  Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoducho skoda že nečítaš celé vlakno písal som aspoň 2x pri 65 sa pusti clona na vodnej pumpe a čerpadlo začne tlačiť vodu s egr tá je pri dobrom aute ohriata s výfukových plynov ale naše pokazené tým že neotvorí egr tak je tá voda studena tá následne ide do okruhu a schladí systém a ručička to ukáže to je všetko 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Včera to začal řešit serviceman ve škodovce. Neví si s tím rady  a ani žádná aktualizace na toto auto není. Tak psal dotaz na centrálu Škoda. Bavili jsme se i o tom EGR ventilu, ale to vyloučili. Tak nevím. Uvidím s čím přijdou. Pak dám vědět 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak jsem provedl měření teplot jak radil Medal411. Měření bylo na úplně totožném autě. Obě auta  stála celý den vedle sebe a vše probíhalo současně. Měřil jsem celkem třikrát a to po 2,  5 a 8km. Venkovní teplota 3°C. Body kde se měřilo jsem si pojmenoval jako Hadice 1-6, vše označeno na fotkách a v tabulce.  Měřil jsem laserovým teploměrem  a teploty jsem zaznamenal do tabulky. Snad se vám to vše zobrazí.  Rozdíly jsou někde znatelné. Jen mě zaráží, proč je velký rozdíl na pozici 2. to by mělo být od intercooleru. Teplota na palubce byla na dobrém autě po 5 km 70°C a na mém 60 a při 8 km dobré auto 90°C a já 70°C. Pak jsme stáli 15 minut na místě  a moje auto se do 90 nedohřálo. Na provozní teplotu to došlo až po ujetí dalších 2 km.

IMG 2.jpg

IMG 1.JPG

IMG 3.jpg

Měření teploty.xlsx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škoda že si nemaral na vystupe s egr čo ide do kurenia a ked je webasto tak do neho nevim či maš webasto alebo nie tam je najväčši rozdiel je tam proste na vstupe do kurenia kludne možte stat na parkovisko auta na volnobech akurat to bud bude dlhsie trvať 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...