Jump to content
wwaalleess

Octavia 2,0TDI DSG - SEM TAM HUČÍ

Recommended Posts

Dobrý den, mám Octavku 2016, a chtěl bych Vás požádat o radu nebo vysvětlení. Protože Autorizovaný servis mi zatím řekl, že neví co to je, prý auto prokopali a vše je v pořádku.

 

Že ten zvuk by tam neměl být, ale, že s tím mohu v pohodě jezdit.

 

Začalo to po velkém servise po 150 000km. Výměna oleje longlife a olej filtru motoru ve 120 000km byl měněn převodový olej. A podle diagnostiky a prohlídky vše cajk.

 

Řazení 1 -> 2 bez hučení vše v pořádku 2->3 také v pořádku 

 

jak ale jedu na 3->4 začne u 50tky hučení krátké než se zařadí další stupeň to se opakuje u 4->5 u nějakých 80km a pak na 6 je vše ok. Jezdím většínou v otáčkách 1200-1500. Žádná divočina

Zvuk hučení popis: když sešlápnu jemně za jízdy pedál tak jde slyšet zvýšení otáček motoru to je v pořádku, ale cca 1 sec 2 sec za ním jde ten hučivý zvuk co tam by neměl být. Někdy trvá ten nepříjemný hučivý zvuk jen 1 -3 sec někdy při dojezdu je to déle třeba 10-15 sec.

A zvuk je při rozjezdu těsně po zařazení a nebo při dojezdu kdy tam je zařazena rychlost. Takže není to jen při akceleraci ale i při dojezdu na křižovatku nebo jen pianko jízda kdy sem tam na rovné cestě sešlápnete pedál jedete skopečka a nemusíte přidávat a stejně jak se to blíží k 80km nebo okolo 50km.

 

Včera např jak jsem jel z práce tak to hučelo hodně i trochu do pedálu šli cítit jemé vibrace. Dnes jen za studena skoro vůbec a po zahřátí motoru méně než včera. Ale ruší mi to jízdu rád jezdím a celkem mě to štve když vím že ten zvuk tam nepatří.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak autorizovaný servis v Havířově tvrdí prý ložisko. Vyměnili. Je pravda, že už to nehučí, ale aby ložisko hučelo i na rovince a jen v určitých rychlostech ? To se mi nějak nezdá. Co si myslíte vy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...