Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Reky

Kontrolka žhavení

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Dnes jsem jel autem Octavia II Facelift 1.6 TDI a při jízdě se mi rozsvítila kontrolka žhavení a začala poblikávat + auto ztrácelo výkon a padaly otáčky, jakoby auto jelo na 3 válce, dovolilo mi to jedst pouze na 1 převodový stupeň, při sešlápnutí plynu a zařazení 2 auto začalo škubat a opět jsem musel dát 1. Je možné, že odešla žhavicí svíčka, nebo čim by to mohlo být?

Editováno na Reky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Bývá to EGR ventil s chladičem, který zůstává v otevřené poloze.

Oprava v servisu tak za 16k...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Návštěvník

Alebo vstrekovace, sada 1000€.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

octavia 1,6CR 77kw, za jizdy se mi rozblika zhaveni, diagnostika hlasila chybu vahy vzduchu, vaha vymenena - problem se opakuje, kdyz se rozblika zhaveni tak auto trosku skubne a normalne jede dal, po vypnuti/ zapnuti zapalovani kontrolka zmizne a objevi se zas po nejakych km, brzdova svetla sviti, vsechny jednotky ciste, krome te motorove kde je vaha vzduchu - sporadicka, nekdo nejake napady kde muze byt problem ? diky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

a jakou přesně chybu to hlásí? Že je vaha nová, ještě neznamená, že je dobrá. Také může být někde nějaká netěsnost, může být chyba v kabeláži...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli ho háže chybu o množství vzduchu nebo průtoku, tak to většinou nebývá váhou ale egrem...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

chyby sem neulozil a auto se vraci az v sobotu odpo tak to pak nactu, kazdopadne tam byly dve chyby, u obou bylo psane o merici hmotnosti vzduchu , da se nejak zkontrolovat EGR pres VCDS ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se