Jump to content
flexin5

Dunivý zvuk motoru po zahřátí + cuknutí při sešlápnutí spojky při řazení z jedničky na dvojku

Recommended Posts

Ahoj, pročetl jsem tu spousta vláken a ani v jednom jsem zkratka nenašel odpověď... Někdo tvrdí, ze je to vlastnost TSI, někdo zase něco jiného...Pořídili jsme OIII 1.4 tsi 103 kw, 40tis najeto a cca týden po koupi byla krásné ticha a žádný problém s tím nebyl. Jednou po kratší jízdě jsem ale sedl zpět do auta, nastartoval a motor (asi ?) začal znít fakt divně - hned od nízkých otáček má dunivy zvuk a ten zvuk pak prehlusi akorát vysoké otáčky... Také jsem zjistil, ze motor podivne hvizda, když napr. na dvojku brzdim motorem. Veškeré tyto věci děla auto pouze, když je zahřáté. Rano (cca 7 stupňů) když nastartuji tak cca 60 km naprosto bez problému a úplně tichounke, pak to vše začne. Další věc je, ze auto obcas hrozně cukne při sešlápnutí spojky z jedničky na dvojku - není to však pravidelně, spis náhodně. Nevíte, kde by mohla být potíž? Díky moc za každé rady.

Edited by Pawouk
Upraven název tématu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zajímavé, že zmiňuješ škubnutí při sešlápnutí spojky při řazení z jedničky. To se mi semtam stane taky a nechtělo se mi věřit, že jsem takové kopyto, abych špatně zkoordinoval práci s plynem a spojkou.

Zvuk nevím, to se špatně hodnotí, když to člověk neslyší.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když ten zvuk je opravdu těžké natočit. Napadlo me, jestli to nemůže být uvolneny plech, který kryje výfuk. No a řešil si nějak tu spojku nebo ne? :) Je to fakt divné...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neřešil...doteď jsem měl za to, že je to v nohách. Vyšlápnu spojku z jedničky a auto někdy škubne, tak nějak bych si představoval špatný záchyt reakce motoru, ale u zánovního auta s najetým nula nula nic je to nesmysl a hlavně se to nestane vždy. Nevím, nasadil jsi mi brouka do hlavy. 

 

Tepelný štít by spíše drnčel, dunění by se nekonalo, navíc je přidělaný tak, že nehrozí uvolnění, teprve až s lety ureznutí trnů, na kterých drží. Jistý dunivý projev na volnoběh a v nízkých otáčkách je pro motory typický, ale je slyšet jen z venku, ne do auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zpočátku jsem si také myslel, ze je to proste nohama, ale asi fakt není. No a jak to tak vypadá, nejsem v tom sám. Ohledně toho hluku - není to nijak razantní a výkon to má stále stejný. Jen me spis zajímalo, co muže způsobit větší hlučnost při zahratem motoru, většinou to bývá naopak. :) Jak jsem již řekl, rano nastartuju, ujedu 60 km a vše je krásné tiché a pak to proste začne. :) Nechci zkoumat každý nezvyklý zvuk v autě hned po koupi, jen bych rad předešel nějakému většímu průšvihu, pokud je tam teď malý.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se zvukem opravdu nejsem schopen poradit. Patřím k těm, co slyší i trávu růst, takže kdybych to slyšel naživo, tak možná, ale takto to nejde, Are třeba se s tím někdo setkal a ještě napíše.

Co se týče cukání, tak to bude zajímavější, já to nijak řešit nebudu, dost možná je to vlastnost a jenom si na to lidi nestěžují...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak lehký update - vypozoroval jsem, ze když se rozjidim napr přes nějaký hrbol a zařadím na dvojku, ozve se v levé časti motoru (od řidiče) na spode takový divny kovový zvuk, jak kdyby bylo něco uvolněného. Je to cítit i na pedalech, ze to udělá docela slušnou ránu. Teď jsem to měl v autorizaku na komplet prohlídce a žádnou závadu nenašli... Myslel jsem si, ze mám třeba jen slysiny, ale to auto má zkratka naprosto náhodný zvuk po každém startu. Někdy je relativně tiché, někdy zas hlučné, takový divny bublavy zvuk při akceleraci. Co by mohlo dělat takový zvuk ve spojitosti s levou části motoru a tou kovovou ranou? Já už fakt nevím a každou radu ocenim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím zda máme stejný problém,ale u mého Golfu 1,4 TSI 110kw to dělá taky.Po delší jízdě se to začne projevovat až je jízda pak otravná.Dunivé hučení prostupujcí interiérem. Řešil jsem výfuk, při otevřených dveřích je slyšet poměrně silné dunění od výfuku...autorizák prý normál.Celkově po delší jízdě jakby bylo auto hlučnější,hrubší dunivý zvuk.Někdy to duní i kolem 1600 ot a to i bez přidaného plynu.Myslel jsem i na spojku,prostě nevím.Nikdo nic neporadil.Snad jen odhlučnění,ale efekt s velkým?Jinak projev bez problémů a spotřeba taky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dunění při stání od výfuku je normální. Za jízdy to máte těžké, když to neslyšíme. Zkuste nahrát, ale i tak pochybuji, většinou z těch nahrávek není nic slyšet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunění z výfuku ano, ale za studena je výrazně menší. Nahrát se to nedá a na tom končí veškerá komunikace s autorizákem, protože nahrávka je základ pro posouzení závady. Zvuk je to podobný dieselovému dunění, u benzínu jsem to nečekal a všichni mluví o šepotu květin apod. Duní to i při brždění motorem kolem 1600- 1800 ot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za studena je to dunění slabší i u mého auta a to nepozoruji jinak problémy. Navrhnout, že technika svezete se nesetkalo s úspěchem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo jo svezl jsem ho, ale nepřipadalo mu nic divného a hlavně je to výrazně horší opravdu po delší jízdě cca 50km a více...v podstatě obdobné pozorování jak píše flexin5. Nevím jestli máte 1,4 TSI,ale pozorujete dunění při brždění motorem nebo takovém plachtění třeba ve vesnici v otáčkách kolem 1600- 1700ot ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já na tak nízké otáčky asi vůbec nejezdím, dost možná proto, že už se mi tam nelíbí zvuk motoru. Zkusím to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to rádce řazení chce, abych ještě řadil výš . Samozřejmě níž s otáčkama už nejdu, ale třeba DSG to tam klidně hodí na 1200 ot. Vím, že je to vražda motoru. Normálně jezdím kolem 2000 ot. Budu rád za zkoušku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nízké otáčky mi to samozřejmě duni podstatně více. Snažím se nyní jezdit na vyšší otáčky, ale bohužel to zas tak velký efekt nemá - dunivy zvuk přetrvává cca tak do 3000 otáček a pak ten zvuk prehlusi motor... Je to divné, ze to děla pouze za tepla. Jak píšete o brzdění motorem - v tu chvíli se mi projevuje společně s dunenim takový charakteristický piskavy zvuk, podobný si pamatuji ze 120ky, když me ještě vozil děda. :) Jak už jsem řekl, snažím se ty chyby nehledat, ale zkratka mi nedá spát, ze za studena je vše krásné tiché (tak jak všichni o TSI vypráví) a jakmile se vše zahřeje tak to proste začne...Muže mít ohrati vliv na funkčnost spojky, ze by poté vydávala takovéhle zvuky? Nemůže mít teplota například vliv na nějaký silentblok u prevodovky? 

 

Edit: a ano, mám 1.4 TSI (103 kw, 2014)

Edited by flexin5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pískavý zvuk jak popisujete neznám, setkal jsem se s tím jinde a jednalo se o ložisko převodovky. Nad spojkou jsem přemýšlel taky. Souhlasím s tím, že to dělá občas a někdy velice otravně. Zkoušel jsem i 1,8 TSI tam tedy žádné dunění ani hrubší chod není. Bohužel jsem ho nezvolil, protože jede obdobně a má větší spotřebu. Poradil bych Vám, protože máte výhodu Škodovky, trvat na důkladném prověření přímo v MB. Vím, že to možné určitě je a mají na to odborníky, kteří řeší věci nevyřešené v autorizacích. Toto Vám může domluvit i autorizák. Trvejte na svém, víc proto neuděláte. U VW je to problém, centrála trvá na nahrávce zvuku a to je neřešitelný... dejte vědět jak jste uspěl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto jsem všemožně potrápil, za studena, za tepla, v nízkých otáčkách i pod 1500, při brzdění motorem, zrychlování. Dostal jsem z toho hodně podivných zvuků, ale nic v situacích, které popisujete. Jediný zvuk, který byl podobný tomu, co nejspíš popisujete, mi auto vydává při couvání se studeným motorem ve chvíli, kdy vyšlápnu spojku, nejspíš to má co do činění s výfukem, zvuk kombinace syčení a zarachocení. Takže tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...