Přejít na obsah

Při startu zarachotí


remus1

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a prosím o radu. Mám 1,8 20V a když auto nastartuju tak se ozve krátké zarachocení. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Jestli to může dělat startér, že špatně zajíždí pastorek, nebo rozvod motoru? Mám najeto 85 tis km a rozvody na tomhle typu motoru (AGN) se dělají na 180 tis km, ale mám strach aby nebyla špatná vodící klec na kladce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorek na startéru by to mohl dělat, zvláště pokud se ti to ozve v momentě kdy jakoby přestaneš startovat. Rachotí často když chodí po suché hřídeli.

Přesně tak to dělá. Nastartuju a v momentu jak pustím klíček tak se to ozve. Dá se to nějak odstranit, krom výměny celého startéru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorek na startéru by to mohl dělat, zvláště pokud se ti to ozve v momentě kdy jakoby přestaneš startovat. Rachotí často když chodí po suché hřídeli.

Přesně tak to dělá. Nastartuju a v momentu jak pustím klíček tak se to ozve. Dá se to nějak odstranit, krom výměny celého startéru?

Aha...tak to me udela i nekdy az 10-20 sec po nastartovani. Takze u me to asi pastorek nebude. :) Ale nevim, zda-li je to duvod k radosti. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rachotí mi taky startér (mám ale 1.6 55kW). Vyndali jsme ho a hřídelku přes noc naložili do oleje. Fungovalo to v klidu asi tak měsíc. Takže celkem nanic :disgust:

Taky jsem slyšel, že to bývá běžný.

Koukám, že to asi nechám rachotit dokud se to nepodělá. Běžný mi to ale nepřijde. V práci máme tři 1,6 74kw a u nich se to zatím neobjevilo. A to má ta jedna najeto 290tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ložisko je dvouvrstvé kluzné a jak má větší vůli,tak se v něm pastorek při pohybu zpět šprajcuje a pomalu vrací.

Není to normované ložisko,je to spec.Bosch,takže číslo mám jen Boschovo-1000390003

cena-43kč plus DPH  :D

Predpokladam, ze se to podle toho da uz koupit. :) Diky za tip, vyzkousim. Zrejme bude lepsi rovnou navstivit prodejnu lozisek nez auto-moto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja jsem zjistil, ze lozisko je suche - neopotrebovane a zadna vule. Proste nasucho. Vsak starter by neco mel vydrzet. Pouzivame ho jen na par sekund. No lozisko jsem ponoril do oleje a nechal pekne nacucat. Pote dukladne odkapat a protocit - starter venku - jinak by vam to mohlo nastrikat do skrine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se jeste jednou - ten problem co tu popisujete se projevuje pri kazdem startovani ? Jak pri studenem motoru tak pri teplem ? :feve:

Ja mam podobny problem (zarachoceni po startu), jen se to projevuje u auta, ktere stalo dele nez cca6-7 hod. Resil jsem to kdysi tady - http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=9411&hl=zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...