Přejít na obsah

automatické zapínání světel


Mojo.mojo

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych se zeptat na funkčnost automatiky zapínání světel. Co se týká večera či vjetí do tunelu, tak je to ok. Ale pokud je přes den zataženo, prší a zapnu stěrače třeba na cyklovač (i nejvyšší rychost) tak k rozsvícení světel nedojde. Což by dle mého mělo. Je toto chování normální? Dá se to případně donastavit? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia má dva druhy, buď EasyLight (momentálně v ceníku jako Světelný asistent (automatické spínání světel, Coming Home, Leaving Home) a má ho i Active po FL, dříve standard pro Style) - ten zapíná a vypíná světla jen na základě světlo/tma, neumí tak dobře reagovat na tunely. Pak je vyšší verze "Světelný a dešťový asistent (dešťový senzor, vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním, Tunnel Light)" který je kombinován i se senzorem deště a automatickými stěrači. Až tato verze umí automaticky spolu se stěrači zapnout i světla (a pokud to nedělá, tak je to nejspíše jen vypnuto v infotaimentu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude. Lze to poznat podle zrcátka, pokud je nad zrcátkem za sklem (při pohledu zvenku) jen černá plocha:

https://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_2016_08/20160827_201307.jpg.5d8dca53a7277d7672206bddd53ce0d4.jpg

nebo tam nic není, tak je to ta nižší verze která má senzor v palubní desce.

Verze s dešťovým senzorem a spínáním světel se stěrači tam má viditelné čidla:

https://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_2016_08/20160831_170029.jpg.4e288177e7ea1656f65c492cc1c54f78.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer Tak mě napadlo, dá se u Rain/Light assist nastavit prodleva u Tunnel light? Používám nastavení světel na "Pozdní" a když vjedu do tunelu, auto mi zapne světla asi po 5ti vteřinách. Dobře to funguje, když mám nastavenou hodnotu na "Časné", ale to zase spíná světla moc brzy, chtěl bych odladit jen ten přechod, když vjedu do tunelu aby mi sepnul světla v podstatě hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Čidlo světla v palubce vede kromě BCM i do klimatizace (automatické), Kombinací může být několik.

Palubka

G107 -fotosnímač slunečního záření Přímý signál

G399 -snímač rozpoznání světla Přímý signál

Zrcátko

G355 -snímač vlhkosti vzduchu LIN
G823 -snímač rozpoznání vlhkosti vzduchu, deště a světla LIN

A že na FLA musí být dešťák sem nezaznamenal, jenom že se tam odpojí jedna komunikace a připojí jiná. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...