Přejít na obsah

Fotografické úlovky z ulic


Byrto

Doporučené příspěvky

Dvojčata na parkovišti. :)

Jsem čekal na svoje holky a na tom parkovišti (Olomouc Olympia) se děly věci. Já vím, že jsem trapný, ale nikdo nedával při výjezdu z kruháče blinkr, ten co na něj najížděl si mohl nasr.t. Špatné parkování, tak z 80%, někteří borci schválně parkovali na čáře, aby jim někdo miláčka neodřel, jízda v protisměru a v jednosměrce....

No a hlavní cenu si odnesla jedna panička s new Mercedesem, když zaparkovala na místě pro invalidy, dala ceduli invalidů za sklo a se svými dvěma dcerami šla nakoupit. Zdravé všechny tři jak řípa, možná se dnes řadí do invalidity arogance a bezohlednost. Jo prachy a moc to je dnes nemoc !!!

Bohuzel obraz spolecnosti, jezdeni i parkovani, sobectvi, arogance, atd. Co si budem povidat, mas recht :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes k spatření v okolí Olmiku...

Super pohled - hlavne z letadla, s A10 hezky na osu a vyzkouset nekolik 2s davek z GAU-8, potom az se to rozprchne vysypat kazetovy bomby a jako finale okorenit nalet rozhozenim napalmu.

Kolona je pri presunu velmi prakticka vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kolony vojenských vozidel se nesmí vjíždět,ať už jedou s policejním doprovodem nebo ne.

Zapomněl si doplnit, že se do této kolony nesmí vjíždět na dálnicích a silnicích I.třídy (rychlostních komunikacích o dvou a více pruzích v jednom směru). Při předjíždění kolony mi musí umožnit se na dobu nezbytně nutnou se mezi ně zařadit. Neříkej, že to tak není? To by bylo postavené na hlavu - jen hned píšu že jsem ten paragraf nečetl, nehledal. Prostě tohle mi nikdo nevymluví, že nesmím vojenskou kolonu BEZPEČNĚ předjet

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S odpuštěním, někdy to je skoro jedno. Teď to nebyla narážka na žádného uživatele fóra prosím, bylo myšleno jen všeobecně

Souhlas, vždy a všude se najde blb jako vrata a je jedno v čem sedí a jak vypadá. dnes jsem potkal dva blby během 6 km cesty. jeden zastaví přesně uprostřed silnice, aby vyhodil svou krasavici auta a druhý po pár metrech jede pro jistotu 40km/hod aby snad nejel víc než 50 km/hod. V plném provozu kde pořádně nejde předjet... lol jak to dělám nerad, použil jsem klakson a to dost důrazně !!!!

A zrovna když jsem pospíchal. Nechci říci, že vždy jezdím na 100%, ale prostě v tomto případě Murphyho /nebo jak se to píše/ zákony zafungovaly neomylně...

Sorry za OT, toto je asi věčné a nekonečné téma, ale lidská blbost a zlomyslnost mne dokáže vždy řádně nas..t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl si doplnit, že se do této kolony nesmí vjíždět na dálnicích a silnicích I.třídy (rychlostních komunikacích o dvou a více pruzích v jednom směru). Při předjíždění kolony mi musí umožnit se na dobu nezbytně nutnou se mezi ně zařadit. Neříkej, že to tak není? To by bylo postavené na hlavu - jen hned píšu že jsem ten paragraf nečetl, nehledal. Prostě tohle mi nikdo nevymluví, že nesmím vojenskou kolonu BEZPEČNĚ předjet

Ne, není to jak říkáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, není to jak říkáš.

Já to snad pohledám. Jestli tohle tam není, pak už ničemu nerozumím. Vždy jsem si myslel, že je rozhodující válečný stav a podobné názvy a ono je to i za normální situace? Pak nevím, ale odporuje to normálnímu smýšlení.

Přece nejsem povinnen jet za těmi zelenými mozky 50km rychlostí 42 km/h :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to snad pohledám. Jestli tohle tam není, pak už ničemu nerozumím. Vždy jsem si myslel, že je rozhodující válečný stav a podobné názvy a ono je to i za normální situace? Pak nevím, ale odporuje to normálnímu smýšlení.

Přece nejsem povinnen jet za těmi zelenými mozky 50km rychlostí 42 km/h :feve:

Pohledej :p

Ale snad nejsou tak zelený a pustí Tě, nerad bych, abys nebezpečným předjížděním vytvořil nějakou konfliktní situaci :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to snad pohledám. Jestli tohle tam není, pak už ničemu nerozumím. Vždy jsem si myslel, že je rozhodující válečný stav a podobné názvy a ono je to i za normální situace? Pak nevím, ale odporuje to normálnímu smýšlení.

Přece nejsem povinnen jet za těmi zelenými mozky 50km rychlostí 42 km/h :feve:

Za kolonou jsi povinen jet(nebo ji smíš celou předjet) jenom v případě,že doprovodné vozidlo má aktivní modré výstražné světlo.Nad tři doprovázené musí být doprovod vepředu i vzadu.Pokud není aktivní světlo nelze považovat ani doprovod ani doprovázená vozidla za vozidla s právem přednosti.

Pokud je kolona vybavena pouze oranžovými světly,nepovažuje se za voz. s právem přednosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kolony se nesmí zařadit proto, aby ji "blb" co jezdí neplynule neroztrhal, ono by v takové koloně jako na fotce stačili 2-3 blbci vnořeni do kolony a roztrhají ji tak, že ji ani bůh nedá dohromady + v dnešní době ochrana před terorismem, nemusí být válečný stav, ale představ si napěchovanou dodávku vnořenou do kolony a odpálenou. Prostě do kolony ozbrojených sil se nikdy vnořovat nesmí a má to svoji logiku. Zase velitel kolony má přesné povely jestli může a kde může kolonu zastavit pro uvolnění plynulosti provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je přesné znění zákona č. 361/2000 Sb. Zákona o provozu na pozemních komunikacích

§41 - Jízda vozidel s právem přednostní jízdy

Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy,[2] případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen "vozidlo s právem přednostní jízdy"), není povinen dodržovat §4 písm. c), §5 odst. 1 písm. f), g) a h), §6 odst. 5 a 6, §7 odst. 1 písm. B), §11, §12 odst. 1, 2, 4, 5 a 6, §13 až 17, §18 odst. 2, 3, 4 a 8, §19 odst. 2 a 3, §20, §21 odst. 2, 3 a 4, §22, 23, §24 odst. 3 a 4, §25 odst. 1, 2, 3, 4, 5, §26 odst. 3, §27, §28 odst. 2, 3 a 5, §31, §32 odst. 6, §35 odst. 2, §36 odst. 1 a 2 a §39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy[2] mohou být vybavena vozidla:

Ministerstva vnitra používaná policií a označená podle zvláštního právního předpisu,[13]

Vězeňské služby,

vojenské policie označená podle zvláštního právního předpisu,[12]

obecní policie,[5] která určí obec,

hasičských záchranných sborů,

důlní záchranné služby,

poruchové služby plynárenských zařízení,

zdravotnické záchranné služby a dopravy nemocných, raněných a rodiček,

ozbrojených sil používaná u vojenských záchranných útvarů pro plnění humanitárních úkolů civilní ochrany.

Vláda může stanovit nařízením další vozidla, která pro plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností mohou být vybavena zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy.

Řidičem vozidla s právem přednostní jízdy smí být osoba starší 21 let, která musí splňovat podmínky stanovené tímto zákonem.

Řidič vozidla s právem přednostní jízdy nesmí za jízdy jíst, pít a kouřit.

Odstavce 1 a 4 platí obdobně i pro řidiče vozidel doprovázených vpředu, a jde-li o více než tři vozidla, i vzadu vozidly ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů s právem přednostní jízdy. Doprovázená vozidla musí mít rozsvícena obrysová a potkávací světla.

Řidiči ostatních vozidel musí vozidlům s právem přednostní jízdy a vozidlům jimi doprovázeným umožnit bezpečný a plynulý průjezd, a jestliže je to nutné, i zastavit vozidla na takovém místě, aby jim nepřekážela. Do skupiny tvořené vozidly s právem přednostní jízdy a vozidly jimi doprovázenými se řidiči ostatních vozidel nesmějí zařazovat.

Svítí-li zvláštní výstražné světlo modré barvy na stojícím vozidle, musí řidiči ostatních vozidel podle okolností snížit rychlost jízdy a popřípadě i zastavit vozidlo.

V provozu na pozemních komunikacích je zakázáno neoprávněně užívat zvláštních výstražných světel a zvláštního zvukového výstražného znamení, které užívá vozidlo s právem přednostní jízdy, nebo je napodobovat.

§42

Řidič vozidla vybaveného zvláštním výstražným světlem oranžové barvy[2] smí tohoto světla užívat jen tehdy, mohla-li by být jeho jízdou nebo pracovní činností ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže to vyžaduje pracovní činnost tohoto vozidla, není jeho řidič povinen dodržovat ustanovení pravidel provozu na pozemních komunikacích uvedených v §4 písm. c), §7 odst. 1 písm. B), §11 odst. 2, §12 odst. 1, 2 a 4, §13, §14 odst. 1 a 2, §18 odst. 2 písm. B), §22 odst. 3, §24 odst. 4 písm. a), c), d), e), f) a g), §25 odst. 1, 2 a 3, §26 odst. 3, §27, §28 odst. 2, §30, 36, 37 a §39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát zvýšené opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Řidiči ostatních vozidel musí vozidlu podle odstavce 1 umožnit jízdu nebo pracovní činnost a podle okolností snížit rychlost jízdy, popřípadě i zastavit vozidlo.

Skupiny (kolony) vozidel ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů je možno doprovázet vpředu i vzadu vozidly užívajícími zvláštního výstražného světla oranžové barvy.[2] Doprovázená vozidla musí mít rozsvícena obrysová a potkávací světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj přesně to jsem napsal,do kolony se nesmí zařazovat,pokud je doprovázena vozidlem nebo vozidly s modrým výstražným světlem.

§ 42 nařizuje ostatním účastníkům určité povinnosti s ohledem k oranžovému světlu,ale nezakazuje zařazovat se do kolony.

Těch přesunů jsem pár zažil a odpovídá to tomu co píšu.

Při odsunu zrušených MIGů na silnicích s jedním jízdním pruhem ve směru jízdy byly v činnosti pouze oranžová světla,modrá zapínaly další dva doprovodné vozy na nebezpečných úsecích,nebo na komplikovaných křižovatkách a potom po celou dobu jízdy pop dálnici.Těch přesunů bylo celá řada a posádky různé a vždy probíhalo použití výstražných světel zcela identicky.V některých případech řidič posledního vozidla VP s modrým světlem předjel zároveň s vypnutím majáku vozidlo s oranžovým světlem a jenom se vezl.Po tu dobu nás běžně vozidla předjížděla na několikrát.Neumím si ani představit,že za námi jede kolona od Čáslavi až na nájezd na dálnici k Jihlavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj přesně to jsem napsal,do kolony se nesmí zařazovat,pokud je doprovázena vozidlem nebo vozidly s modrým výstražným světlem.

§ 42 nařizuje ostatním účastníkům určité povinnosti s ohledem k oranžovému světlu,ale nezakazuje zařazovat se do kolony.

Těch přesunů jsem pár zažil a odpovídá to tomu co píšu.

Při odsunu zrušených MIGů na silnicích s jedním jízdním pruhem ve směru jízdy byly v činnosti pouze oranžová světla,modrá zapínaly další dva doprovodné vozy na nebezpečných úsecích,nebo na komplikovaných křižovatkách a potom po celou dobu jízdy pop dálnici.Těch přesunů bylo celá řada a posádky různé a vždy probíhalo použití výstražných světel zcela identicky.V některých případech řidič posledního vozidla VP s modrým světlem předjel zároveň s vypnutím majáku vozidlo s oranžovým světlem a jenom se vezl.Po tu dobu nás běžně vozidla předjížděla na několikrát.Neumím si ani představit,že za námi jede kolona od Čáslavi až na nájezd na dálnici k Jihlavě.

Díky za osvětu, tohle jsem opravdu nevěděl, ale zase jsem o něco chytřejší. Teď nic proti těm, jež jste v armádě, ale můj názor na armádu ČR se nezmění, podle mne zbytečnost a to drahá zbytečnost. Protože když o něco půjde, nikdo se nás na nic ptát nebude, jsme malí a většina armád by nás ušlapala beze zbraně. A ty Gripeny? Škoda slov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za osvětu, tohle jsem opravdu nevěděl, ale zase jsem o něco chytřejší. Teď nic proti těm, jež jste v armádě, ale můj názor na armádu ČR se nezmění, podle mne zbytečnost a to drahá zbytečnost. Protože když o něco půjde, nikdo se nás na nic ptát nebude, jsme malí a většina armád by nás ušlapala beze zbraně. A ty Gripeny? Škoda slov

Bohužel musim souhlasit s Tvýma slovy.Je to tak.Trochu k smichu,trochu k pláči že ty peníze ktery jsou určeny k pronájmu Gripenu mohli být použity uplně někde jinde...třeba na výstavbu dálnic a komunikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za osvětu, tohle jsem opravdu nevěděl, ale zase jsem o něco chytřejší. Teď nic proti těm, jež jste v armádě, ale můj názor na armádu ČR se nezmění, podle mne zbytečnost a to drahá zbytečnost. Protože když o něco půjde, nikdo se nás na nic ptát nebude, jsme malí a většina armád by nás ušlapala beze zbraně. A ty Gripeny? Škoda slov

Nemáš zač.

Za gripeny ani další věci nemůže armáda, ale naše politická reprezentace, na tom se myslím shodneme všichni...dneska jsem koukal na Tmavomodrý svět a myslím, že nikdo nemůže říct, že v armádě jsou poseroutky, jen politika je špína...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač.

Za gripeny ani další věci nemůže armáda, ale naše politická reprezentace, na tom se myslím shodneme všichni...dneska jsem koukal na Tmavomodrý svět a myslím, že nikdo nemůže říct, že v armádě jsou poseroutky, jen politika je špína...

Nikdy jsem neřekl, že v armádě je nějaký posera, jen prostě si myslím, že armáda pro tuhle zemi, je v současné době zbytečnost. Tím netvrdím, že např. chemici či jiní nebudou špičkou ve svém oboru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem neřekl, že v armádě je nějaký posera, jen prostě si myslím, že armáda pro tuhle zemi, je v současné době zbytečnost. Tím netvrdím, že např. chemici či jiní nebudou špičkou ve svém oboru

V něčem máš pravdu, ale když byli povodně a podobné živ. pohromy tak byla nepotřebná armáda dobrá. :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak toto vozitko muzete spatrit na cestach - o co se jedna?

Jde o pruzkumne auto spolecnosti, ktera vyrabi a stale dela uprage map- firma TELE ATLAS

Průzkumné auto, se kterým Tele Atlas mapuje silnice, jsem už prozkoumal zvenku i zevnitř. Tenkrát se ale jednalo o obytný vůz Volkswagen, přičemž Tele Atlas používá i menší auta. Na webu jsem objevil prezentaci osobního průzkumného vozu používaného ve Spojených státech amerických.

U Toyoty Sienna, kterou vidíte na obrázku, je nejdůležitější vybavení, které vůz skrývá v zavazadlovém prostoru a na střešní zahrádce. Dvě kamery sledují cestu před vozidlem, dvě okraje silnice. Uprostřed na střeše je laserový měřič vzdálenosti, který osahává okolní prostor a objekty, měří je a ukládá do databáze. Na zadním kole je umístěn přesný snímač ujeté vzdálenosti, který měří s přesností v řádu centimetrů. Kromě GPS se pro zjišťování polohy používají i další mechanické systémy (gyroskopy). Všechna data se ukládají na zálohované pevné disky, posléze se odešlou do zpracovatelského závodu Tele Atlasu v Indii a výsledkem jsou nakonec mapy pro navigační systémy.

S takto vybavenými vozy lze silnice projíždět běžnou cestovní rychlostí, auta se nemusí loudat. I když je potřeba složitější dodatečné zpracování, díky množství zachycených dat je to ve výsledku mnohem rychlejší než dřív, kdy byla průměrná rychlost mapujících vozů pod deset kilometrů za hodinu.

Co se všechno měří a zjišťuje?

* přesná poloha ulic a silnic

* dopravní značení

* zájmové body

* adresy

* 3D objekty kolem silnic

* křižovatky

* jízdní pruhy na silnici

* klesání a stoupání

post-3876-1206405407_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čti co píšu, přijdeš na to jak to myslím. Né zeleně, né modře. Je jasný, že něco jako národní garda by být mělo, ale né armáda = zbytečnost

Já to chápu, dělal jsem si srandu. Jen bych to moc neřešil(to zrušení)-potřebuju ještě nějaký rok nasloužit :palec2::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...