Přejít na obsah

1.2 htp 47kw 2006 tlačí olej cez mierku oleja


Doporučené příspěvky

Dobrý deň prajem . Chcel by som sa opýtať , alebo poprosiť o radu. 
  Mám Jedničkovú Škodu Fabiu 1.2 htp combi 47kw 2006  ... 
Problém je v tom  , že pred pár dňami som začal cítiť v kabíne auta cez vetranie,  výfukové plyny a akoby nespalený benzín . Odstavil som auto na krajnici a nechal som bežať motor. Otvoril som kapotu motora, a zistil som že : sem tam vyfrkáva motorový olej cez vrch kontrolnej mierky oleja v motore. Pravdaže že ta časť uchytu motora o kasňu a všetko okolo remeňa až dole po bloku motora bolo zababrané od vyfrkaného motorového oleja. Dolial som olej a nechal otvorené vičko nalievania motorového oleja, a cez otvor víčka vyfukuje výfukové plyny, ale len jemňe. Pričom motor štartuje v pohode bez problémov, a aj jazda a chod motora je bez problémov žiadne príznaky že sa niečo deje,ani nekolíšu otáčky a výkon auto má,,,,   len jemňe tlačí výfukové plyny do olejovej vane .... A voda v nadobke chladenia má ružovú farbu a nemizne a ani nemá žiadne olejové škvrny , čiže olej do vody sa nemieša.  .....  ...     .
  Mám svoj názor že čo je zle,a čím to je,... Ale chcel by som vedieť názor odborníkov ,čo sa zaoberajú opravou áut - a motorov . A ako by sa to dalo odstrániť bez vybratia celého motora z auta. Ďakujem za každú dobrú radu,ktorá pomôže .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na 1.2 htp 47kw 2006 tlačí olej cez mierku oleja

Tak to vyzeralo ,keď vystrekoval motorovy olej cez vrch trubky kontrolnej mierky oleja v motore. Všetko zababral . Tyčku nevystrelilo , len prefukovalo cez ňu. No ale ,výfukovy plyn pretláča aj cez vičko nalievacieho otvoru oleja . Ak vyberiem zátku. Vidieť jemne ako sa dym , a ak priložiš ruku ,tak tlakuje olejový priestor..... 

IMG_20211222_175620.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...