Přejít na obsah

Hrdza - koroze dverí


sato1

Doporučené příspěvky

Potřeba udělat pořádnou kontrolu jestli to není mechanicky poškozené od kamínků, těsnění apod (podle foto to nejde moc poznat). Pokud to jde ze vnitřku dveří tak reklamovat. Jen se zeptám kontroloval jsi to už někdy v minulosti? Mohla by to být třeba "poteklá barva" už z výroby... Na netu už to někdo měl, teda myslím někde kolem zadního víka kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, důležité je jestli není lak z vnějšku mechanicky poškozen, to by byl asi problém, tohle si docela kontrolují. Kdysi mi po 5 letech na OII uznali i poškození od těsnění na vnitřním lemu blatníku, tam na to ale bylo nějaké TPI a pak mi měnili víko kufru, tam byla rez okolo osvětlení SPZ. Důležité je jezdit na garančky do značkového servisu. Jestli máš záruku 5 let/100 tkm zkus to pořešit co nejdřív, jinak na to prorezivění je těch 10 nebo 12 let, přesně nevím. Je potřeba obrnit se trpělivostí a nenechat se odbýt... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No už to má i někdo u nás na FB skupině. Ale když jsem byl kontrolovat své auto, tak mi to těsnění nejde skoro odklopit jak tam sedí. Horko těžko se pod něj dostanu. Podle těsnění jsem usoudil, že rezne ta kovová výztuha v těsnění v žádném připadě to není karoserie. Takže buď špatné těsnění nebo špatně nasazené a nebo holt uživatelé nechají zatéct vodu což se mi ani po mytí wapkou nikdy nepodařilo a případné kamínky při šlapání na hranu těsnění mohou poškodit tu výplň. Ale spíš to vidím na problém v tom těsnění, když už je víc případů. Je zajímavé, že to nejsou první ročníky, ale tak kolem roku 2019-20

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...