Přejít na obsah

EGR ventil


Dodi 15

Doporučené příspěvky

Ja si myslím, že egr nie je strašiak ak sa z času na čas poriadne vyčistí.

Asi by som sa mal na neho pozrieť už aj v scale.

Predtým som si doma na opli čistil 1-2x ročne i s map senzorom. Akurát neviem ako reaguje scala, lebo opel po prečistení senzora mi nahodil chybovú hlášku, ktorú som buď vymazal, alebo musel dať cca 15 štartov a zhaslo to. Nejak toto ma odrádza od scaly, keďže nerád by som potom s nejakou chybou, čo nezmizne skončil v servise, kde by došli na to, že som sa hrabal v aute so zárukou :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som to pozeral a ten EGR má dosť  "zložitý" tvar a demontáž oproti mojej bývalke. Tam to bolo na vrchu pod deklom a pár skrutiek. Momentálne to robiť nebudem. Ak sa na to odhodlám, tak až po dovolenke v auguste. Mám dosť iných hračiek doma teraz :D

To čidlo ale vyzeralo celkom prístupnom mieste. To by som skôr skúsil, že nech to načítava normálne hodnoty, lebo čo si pamätám, celý kužeľ čidla býval od usadenín karbóna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vif ti usadeniny z egr neodstrani. Mozes aj vytacat, proste sadze z vyfuku sa na tej vratke zachytia. Mechanicky vycistit z casu na cas. Ten senzor uplne staci carburator cleaner a bez dotyku len striekanim sa totalne da vycistit. Ten problem sa neprejavy za tych par km co mame. Len lepsie precistit ssem tam, ked je menej sadze, ako ked uz je to totalne zasrate a hadze chybu. Ten senzor od safzebisto necita normalne hodnoty a potom i info z neho su skreslene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

No to vyzerá, že EGR je chladené vodou. Takže masaker práce + ten zaujímavý prípravok na odtlačenie motora na hornom uložení motora aby sa tam mechanik dostal. V domácich podmienkach by to šlo, ale len improvizovane a tým pádom dlho a veci, ktoré sa dajú pokaziť kopec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...