Přejít na obsah

Ukazatel dojezdu


LucieLuca

Doporučené příspěvky

Ahoj, koupila jsem si Škodu Octavia II 1.4 TSI a chtěla jsem se zeptat na ukazatel dojezdu. Ve starém autě jsem ukazatel neměla a tak s ním nemám žádnou zkušenost a dotaz bude možná hloupý. :D Ale zarazilo mě, že ujedu například 20 km a ukazatel klesne o 40 km, je to normální?Vím že to není úplně přesné, ale přijde mi, že to jde hrozně rychle dolů. Jezdím převážně ve městě. Předem díky za odpověď. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak si vyjeď po okresce za město, ujeď 40 km a ukazatel klesne o 20 ... Ano je to normální, palubní pc neustále přepočítává podle aktuální a předchozí jízdy, je to pouze orientační zobrazení dojezdu. Tak jako zedníci říkaj, že cm není žádná míra, tak palubní pc a ukazatele říkaj, že 10 km není žádná vzdálenost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak píše velkytom ... dojezd je jen orientační a vypočítává se dle průměrné spotřeby, a taktéž i aktuální.

 

Pokud těch 20 km najezdíš ve městě - časté rozjezdy - věčné zastavování, tak ano, půjde rychle dolů.

Když pojedeš po silnici první třídy na tempomat 90 km/h cca 10 minut, bude aktuální nízká a dojezd se ti může dokonce i navyšovat.

 

Přepni si palubák na okamžitou spotřebu a sleduj hodnoty (čím víc sešlápneš plyn, tím je číslo vyšší) - proto plyn jen tak zlehka, a uvidíš, jak se ti to o dost přepočítá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, LucieLuca napsal:

Ahoj, koupila jsem si Škodu Octavia II 1.4 TSI a chtěla jsem se zeptat na ukazatel dojezdu. Ve starém autě jsem ukazatel neměla a tak s ním nemám žádnou zkušenost a dotaz bude možná hloupý. :D Ale zarazilo mě, že ujedu například 20 km a ukazatel klesne o 40 km, je to normální?Vím že to není úplně přesné, ale přijde mi, že to jde hrozně rychle dolů. Jezdím převážně ve městě. Předem díky za odpověď. :)

Měl jsem stejný motor, je to tak v pořádku, jak píšou kolegové předemnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...