Přejít na obsah

Dojezdove kolo (mezipodlaha)


Deliberator

Doporučené příspěvky

Takže znovu, každé kolo, které je jiné než zbylé tři na autě, je tzv. neplnohodnotné, a tzv. dojezdové, a to proto, aby jsi s ním dojel do nejbližšího pneuservisu.

 

Žijeme kde žijeme, máme skoro všichni asistenční služby, panikařit a škudlit netřeba, je třeba vydělat a nechat vydělat... Když má někdo na auto za jedno či dvě mega, měl by mít i na pneuservis... 

 

A pokud se podíváš do konfigurátoru, vybereš si Super s koly 19", je alternativa místo sady na opravu pneu a kompresoru rezervní neplnohodnotné kolo s rozměry 6,5Jx16 ET46 s pneu R16 205/55 91V. 

 

Jinak už se tu o tom několikrát psalo, nemyslím si že je potřeba to znovu rozebírat, vše co sníží hmotnost vozidla, snižuje v podstatě emise, a o to dnes automobilkám jde. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slovum o skudleni nerozumim, mam auta jine kategorie nez Superb, coz je paradoxne neco jako Parkside z Lidlu, a presto ho na denni omlacovani pouzivam pomerne spokojene. 
Ale i na tomto Parksidu mam na leto 20 palcove disky, na zimu 19, takze skudleni nevidim, ani jedna sada neni Brock ci Dezent, jsou to Oem sady.


Muj problem byl dojet komfortne nocni dalnici, na jejim konci jsem nechtel strikat strivrenkou dojezdovku pro denni jezdeni.

 

Ze je oficialni dojezdovkou kolo neodpovidajici prumerem resp spis obvodem oficialnim bazmegem v konfiguratoru je pro me podststne asi jako mnoho jinych, podobnych veci, jako ze pichat 15tku muzes, ake vyfotit ne.


Ja vsak porad ziju mentalne v dobe, ze pokud je tam normalni kolo, ve spravnem rozmeru, byt s jinym dezenem ci vyrobcem, muze mit 15 evropskych nalepek o 80km/h, a stejne na nem pojedu 200....

To uz je ale na zdravem rozumu kazdeho soudruha. 
hezky vecer.

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi rozumim tomu, ze chce clovek dojet domu :) ja mel defekt a volal asistencku v sobotu vecer (z hotelu v Praze, odkud jsem chtel odjizdet). rekli mi, ze to tam mam nechat, ze to vyresi v pondeli rano (rodina s miminem pripravena na cestu domu "pres" noc). nakonec jsem sehnal jinou (asi treti), ktera dojede. cekal jsem "jen" 2,5h (v Praze .. zadna dira) ... pak hodina, co se snazil to najit a nejak "zalepit", at muzu jet ... no byl jsem rad, ze meli volny pokoj a jeli jsme dopoledne (kdy jsem ji volal jeste jednou, protoze mi opakovanym foukanim kola vymlatil baterku tak, ze jsem rano nenastartoval ... to prijel aspon za hodinu a pul ...  ) ..

 

takze naprosto podporuji vse, co zajisti dojezd domu, pokud to jen trochu jde ... ! 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze kolo nouzova 19tka nahozeno vcetne stredove vyplne. Ze stare vyplne prehozen i kompresor a sada na lepeni, mozna se to hodi pri "obycejnem" defektu.

mista tam zbylo jeste dost, realne se tam vejde opravdu i dojezdovka z Audi A6 4G ve velikosti 20, kdyby to nekdo chtel mit opravdu v poradku a drandit na tom jako clovek. 
 

 

A02C68FE-BA79-4ABE-B192-7975150B5C16.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, je to škodovka preto nemá schválené R20 kolesa. 

Je to ale rovnaký podvozok ako ma Arteon a ten to ma schválené. 

Takže by som to až tak neprezival... 

Podľa mňa sa nezabije kvôli tomu. 

Stačí mu typový list na R20 neorigo alu a bude to mať aj oficiálne v TP. 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dfga ale aby to legalne mohl zapsat tak k tomu typaku potrebuje i ty kola a navic dnesku uz musi byt v typaci i KBA cislo shodny s kolama ze jsou na dany typ auta schvaleny a to se kontroluje na aute na stk kde ti musi technik potvrdit papir. 

 

Deliberator Jinak ta kurta taky zajistuje to ze kdyz to nahodou hodis pres boudu ze ti hever nerozrazi hlavu. A ver mi ze to neni dobrej pocit viset hlavou dolu kdyz ti okolo hlavy litaj ruzne veci a ty stim nic nemuzes delat. Ale to se urcite tobe nemuze stat 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ČudlR jo. Jiste.

zajiste kurtujes basu piva a kazdej kufr, notebook, dvoulitrovou petku s vodou co je oblibena u Skodovky davat do dveri, pac to ti nic neudela, kdyz to otocis na strechu, zabije te hever pod dvema podlahama, odkladaci plastovou schrankou a roletkou.

Mam radost, ze se spousta lidi boji vlastnich stinu, o to lip se tem jinym na svete zije.

takze diky, ze jsi!


Jeste ze ten vuz neni registrovan v CR, takze kola jsou zapsana uplne normalne.

 

@guest100 no jo, ordnung muss sein, šipka špatne, umrou tisice matek s kocarkama na dalnici, takze jsem docela rad, ze doba domovych duverniku a jinych udavacu tu uz neni. Tvuj smutek z toho nicmene chapu, bohuzel si to stejne budu delat po svem 🙃

 

@dfga zomru ludia, nie je to legalne, panika, stres. Nechaj tak. Existuju typy, co riesis neexistujuce problemy ludi, ktori o to nestoja.


@stanmar absolutni souhlas. 200km/h bylo k rezerve ktera by nebyla neplnohodna ve smyslu, ze ma uzky profil. Je tady pan, ktery ma sice "neplnohodnotnou" rezervu, avsak normalniho rozmeru, s rychlostnim indexem pneu ktery to umoznuje. Ze Skodovka dava plnohodnotne neplnohodnotne kolo AVSAK jineho rozmeru (teda obvodu) jsem nevedel. 
Pokud by hypoteticky sedel obvod kola, rychlostni index, nevidim technicky zadny problem jet 200km/h na opravdu plnohodnotne rezerve. 
Pro jistotu jeste jednou NE na uzke, a NE na neshodnem obvodu kola, a NE s nizsim rychlostnim indexem. Snad je to ted jasne.

 

 

 

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastme ani nevim co tady delas ? Ptas se tady na ruzny veci a kdyz ti nekdo neco napises tak ho vlastne utres ze vse znas a mas ve vsem jasno a 100% prehled. Tak proc tu vlastme opruzujes kdyz vse vis a na vse mas i odpoved. Tvl asi mas problem s osbnosti 😂

  • Líbí se mi 3
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ČudlR nejak ses v tom ztratil kamarade.

Na muj konkretni dotaz zda se vleze do rezervy 235/40 r19 respektive zda i 20 palcova uzka dojezdovka jsi odpovedel ze mas 16tku plechac a zajimal ses o mou motorizaci.

Pak jsi prisel s teorii ze zalezi na hmotnosti kola.


Ja si rad pokecam, ale moralizovany a offtopic moc nemusim. 🤷🏻‍♂️
Par lidi normalne odpovedelo, jeden priposrany klon Aleše_BX  dal jenom palec dolu, ale v zasade jsem odpoved i diky odpovedi clena nasel, a pak ji potvrdil, protoze je mozne, ze nekdo jednou bude taky premyslet, ze mu je divne, proc ma mit dojezdove kolo jiny obvod, nez ta zbyla. A mozna ne a zapadne to prachem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neuklidníme to trochu?? :)

zbytecne to tu hrotite ... 

 

.... za me to je velmi zajimave zjisteni a budu se na to pri dalsim servise ptat - proc to tam davaji  ... a pokud existuje dojezdovka se stejnym obvodem a vejde mi tam, poridim si ji taky ... 

... ono fakt nekdy clovek potrebuje dojet - alespon nouzove - domu ... a nemusi to byt par km .. jak jsem psal jiz vyse ...

 

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hamoun ale zklidnime. Otazky jsou vyreseny, snad to nekdy nekomu pomuze. Pokud to chces mit uplne ok na defacto neomezeny, byt rychlostne limitovany dojezd, varianta je 20 palcova rezerva z A6 4G (tenka). Vleze se v pohode. Varianta na neomezeny a zaroven rychlostne nelimitovany dojezd neexistuje, leda bys podlozil podlahu kufru o 3cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Takze cerstvy update.. 

 

dnes na dalnici leve zadne kolo po prejeti cehosi sfouklo za min nez minutu.

auto rvalo nastesti hned, tak jsem se doplatil 2km na pumpu, prehodil dojezdovku, a valil 140km/h dal.

 

postreh 1) bez dojezdovky bych byl v prdeli.

 

postreh 2) kdyz jsem nevypl ESP/ASR, tak auto sebou s 19ti palcovou dojezdovkou skubalo jak oslik. coz se vyse ve vlakne uz predpokladalo. 
 

postreh 3) na 20 pneu nejde pri jizde defekt poznat, kdyz je vzadu. Az kdyz bude pozde na zachranu pneu.

 

postreh 4) vypnuti ESP/ASR uplne (nutne mit nakodovano) to ESP a ASR po deseti vterinach zapne a auto se zas skube jak furt vyrovnava domnely smyk. Po prepnuti na ESP Sport se s tim nechalo jet. 

 

 

 

9019136C-5D19-4392-9611-F2FD9ADA3BF6.jpeg

3D0D58B0-30AC-48B0-A06F-E6716DD06F10.jpeg

F8E4BF42-4442-4642-A430-AFFC38C319F4.jpeg

FA8E0D37-9BF3-46BE-831E-8E34497F2E9B.jpeg

EC2273DA-5F4C-4054-B6BE-5140EC2D59C1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...