Přejít na obsah

Vnitrni ventilator


RampaMcqak

Doporučené příspěvky

Ahoj chci se zeptat jestli nekomu se uz prihodilo ze mu na vetsi rychlost od 3az 4 zacal ventilator vybrovat hrozny zvuk skoro se klepe palubovka,kdyz je v poloze 1 a 2 tak neni ani slyset,ale ted v posledni dobe kdyz ho nechavam v poloze 1 tak mi zacina piskat,nevite co stim?Prevazujou to nekde nebo opravujou loziska cv motorku a tak?Novy totiz stoji 7500.-Porad te prosim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohlejsem už resil,vyndal jsem filtr a byl uplne spinavej a bylo tam i listi,ale delalo to porad,tak jsem rozdelal i ventilator vzal ho doruky a zkusil pustit a delalo to porad to stejne,takze necistotama to neni,Dokonce na jedne lopatce je i kousek plechu(vyvazeni),kere se neztratilo,tak vubec nevim co se stim da delat,Prosim poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, asi pred tyzdnom som podobnu vec spozoroval aj ja, mne to zacalo vibrovat uz na 2jke. Este som to nerozoberal, ale ked som menil pelovy filter po 5 a 1/2 roku, tak bol len tmavy, ale ziadne liste a podobne necistoty (auto stoji furt v garage).

Vidim to na blbe lozisko (pokial tam je), pripadne rozvazene lopatky.

Rozoberat to mienim ale az na jar, vcera mi to napr. neblblo, takze mozno si to tam moja vrtula rozmyslela :D

Jano

BTW 1.4 44kW r.v 2001 52tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, mně to vibrovalo na 3-4, celé jsem to rozdělal, vytáhl i motor z takového toho plastu ve kterém je uložený a jemným štětcem očistil lopatku po lopatce. Ložiska jsem promazal nějakým bordelem k tomu určeným a na závěr vyměnil i tam ten papírový filtr.

Je to tři měsíce a zatím vše funguje, jak má...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mě to dělá něco podobného. Na 1 to dělá zvuky, jako kdyby tam bylo třeba listí nebo nějaká větev, prostě, jako kdyby to počítalo lopatky. Když to dám na větší rychost, tak to není tak slyšet,ale je to tam.

Poradíte co s tím? Jak vyndám ven ten ventilátor, abych očistil lopatky? Stačí sundat odkládací kaslík u spolujezdce a dostanu se na něj? Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam problem s ventilatorom a to ten ze je od 2-ky dost hlucny.Pojdem auto ma mesiac takze pojdem asi do servisu na reklamaciu.Ked bude cas.Len sdoverit to tym "profesionalom" sa bojim.Lebo na starej fabii mi menili v ramci garancky predradny odpor a odvtedy bol problem s venilatorom.Vypadaval z toho gumoveho ulozenia.Aj som sa nasral rozobral a nalepil izolacku a bol pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mě to dělá něco podobného. Na 1 to dělá zvuky, jako kdyby tam bylo třeba listí nebo nějaká větev, prostě, jako kdyby to počítalo lopatky. Když to dám na větší rychost, tak to není tak slyšet,ale je to tam.

Poradíte co s tím? Jak vyndám ven ten ventilátor, abych očistil lopatky? Stačí sundat odkládací kaslík u spolujezdce a dostanu se na něj? Díky za radu.

Sundat kastlík, odpojit kabeláž, vyšroubovat tuším 5 "hvězdiček" po obvodu toho ventilátoru a je to venku.

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...
V 6. 12. 2006 na 9:13, Jíra_82 napsal:

Sundat kastlík, odpojit kabeláž, vyšroubovat tuším 5 "hvězdiček" po obvodu toho ventilátoru a je to venku.

Jíra

By mě zajímalo, jestli se k těm 5 hvězdičkám někdo dostal.

Začal mi hučet ventilátor, tak jsem se do toho pustil, dostanu se ke 4 šroubům, pátý ani není vidět, překáží centrálka a tak všechno. Ventilátor jsem tedy jen vyhnul a profoukal kompresorem, to lze v podstatě i pouze jen po otevření vnitřního okruhu. Vše jsem vrátil, zatím nehučí, ale pro změnu na 3 a 4 mi začal vibrovat.

Co teď?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jedničku mi taky trochu pískal, ale jen chvilku, než se to zahřálo. Teď se k tomu přidávaj docela děsivý zvuky (hlučný vrzání) jako kdyby se větrák protáčel na hřídeli, vypnu to, pak zas zapnu a je to OK.

 Ale nevím, nedostal jsem se k němu. Zkusím koupit ten nástavec.

 

edit: zakroužkoval jsem místa, kde šrouby byli, tam co ukazuje šipka by měl být ten pátý?

Inked1778194_2_LI.jpg

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...