Přejít na obsah

Samovolné bezdůvodné náhlé brždění


Libor Rebel

Doporučené příspěvky

Vysoušení brzd lze vypnout ale to bych nedělal. Zkus si přes VCDS snížit intenzitu sušení.

Modul ABS-brakes

Zadat security access dle verze jednotky.

Adaptation -  opět dle verze jednotky najdi položku Brake disk drying. Např. u trojkové octavii to většinou bývá IDE04456.

Vyber si dle hodnoty.

Toto obvykle lze nastavit i klonovaným čínským kabelem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kopíruju sem svůj komentář z vedlejšího tématu, které se zabývá stejným problémem.
 

Ahoj, tak u mě je problém asi vyřešen. Trochu jsem pojezdil po louce, abych tu jednotku pořádně procvičil. Né jen ABS - to jsem zkoušel jako první a potom to dál brzdilo. Teď jsem to dostal asi do všech režimů, aby se v té jednotce aktivovalo i čerpadlo a všechny ventilky (zatáčet smykem, hrabat, hrabat v zatáčce, brzdit v zatáčce). Takhle jsem jezdil tak 5 minut a od té doby to vypadá OK.

 

Nezůstává brzdný efekt po dobu 1-3s po zvednutí brzdného pedálu

Zmizelo samovolné brždění za deště

 

Už jsou to asi 4 dny co jsem to procvičil a od té doby vše funguje jak má, takže si myslím, že je to vyřešeno. Asi byl nějaký přilepený/zatuhlý ventil v ABS jednotce.

 

Určitě bych tohle vyzkoušel před tím, než bych si nechal vyměnit ABS jednotku za 30 tis.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...