Přejít na obsah

Sklápění zrcátek


Fenix87CZ

Doporučené příspěvky

Mohl bych poprosit o radu. Když podržím  tlačítko na zamknuti tak auto sklopi jen zrcadlo spolujezdce ale ne na straně řidiče. Nevi někdo jak to můžu seřídit abz sklopil obě zrcátka k autu. V nastavení je synchronizovaně a nebo samostatně. Ale pořád nevím jek to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Sklápějí se pouze při dlouhém podržení tlačítka pro zamknutí. Okna musí být vytažena nahoru. Samy se při uzamknutí zámků nesklopí.

 

V maxidotu nastavíš pouze sklopení pravého zrcadla při zařazené zpátečce a nebo synchronizaci, viz přílohy manuálu.

Komfort.jpg

Manuál.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den .. 

potřeboval bych tady od vás poradit se zrcátkem ;) mám takový problém když nastartuju tak se mi zrcatko ano otevře směrem ven .. určitě to tady už někdo někdy řešil ale netuším pod čím to najít .. jde mi o to jestli by mi mohl někdo poradit jak bezpečně rozebrat to zrcatko tak aby se mi nerosypal ten motorek otáčení do ruk když ho vysunu 😂😂😂 na YouTube jsem nikde nenašel žádný pořádný návod jak to rozdělat :) všude jsou jen  blinkry atd … :/ 

534CA786-3F44-409E-9305-F67E84CE6C29.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomas6493 Sám jsem tento problém neřešil, ale na německém fóru jsem nějaké řešení našel:

re. Aussenspiegel - mechanische Sperre beim Ausklappen funktioniert nicht ... Spiegel klappt viel zu (skodacommunity.de)

Pokusil jsem se to nějak srozumitelně přeložit:

Spoiler

Jelikož jsem měl tento problém také, zrcátko jsem kompletně rozebral a vida, jde to opravit.

Nakonec to trvá asi 15 - 20 minut.

 

Problém:

#Zrcátko se vyklopí přes normální rozsah až na doraz (motor pokračuje v chodu)

#Zrcátko se zcela sklopí (s hlasitým praskáním + motor stále běží)

 

Příčina:

Zasekl se čep pro doraz (vyklápění/sklápění), který je vytlačován z pouzdra pružinou.

 

Řešení:

#Demontujte sklo zrcátka

#Demontujte kryt zrcátka

#Demontujte motorek pro sklo zrcátka

#Demontujte světýlko se zásuvkou/kabelem pro osvětlení nástupního prostoru

#Demontujte modul blinkru

#Vytáhněte kabely z těla zrcátka tak, aby byly kompletně volné

#Vytáhněte přídržnou sponu těla zrcátka, která je na otočném bodě (v blízkosti pružiny)

#Vytáhněte pouzdro směrem nahoru a pak již můžete zespodu vidět čep

#Chcete-li čep vytáhnout, musíte z motoru sejmout plastový kryt

#Pozor: čep může vyskočit s pružinou!!!

#Ujistěte se, že mechanismus z pouzdra motoru nevypadne

#Vytáhněte čep, očistěte a znovu namažte (pro testování několikrát zatlačte)

#Pak vše znovu složte

 

Nástroje:

#Malý plochý šroubovák

#2x Velký plochý šroubovák (pro stlačení pružinové podložky)

#Torx T10

#Malé kombinačky (pro snadnější uvolnění konektoru vyhřívání zrcátka (Pozor: neodtrhávejte!!!)

#Hadr/tkanina, aby nedošlo k poškrábání laku na dveřích (kabely a části zrcátka visí dolů)

 

Snad to aspoň trochu pomůže. Velká část kroků je shodná s výměnou blinkru.

Editováno: , autor: VeteranChild
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...