Přejít na obsah

Slabší brzdy u nového Superbu


atosal

Doporučené příspěvky

Jsem technicky absolutně nepolíben, ale zdá se mi, že u nového Superbu (206kw, 2023), který jsem si ve středu vyzvedl u dealera, jsou pocitově slabší brzdy než u Superbu manželky (162kw, 2015). Je to možné, že jejich kvalita šla během let tak dolů? Nebo je to jen pocit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přece jen 7 let, co jsem zajížděl toho prvního superba, tak si to člověk už nepamatuje :-) ale s ženou jsme se nezávisle na sobě shodli, že musíme víc promáčknout brzdu, aby to brzdilo. Ale je to jen zvyk evidentně. Díky za odpovědi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, r_e_n_e napsal:

Nešla... Iba máš iný výkon a tým pádom iný pomer k brzdám. 

Ještě jsi zapomněl, že varianta 200/206 kW má větší kotouče.

Já tedy nemám pocit, že by to brzdilo málo - záleží na tom z jaké rychlosti a za jakých podmínek.

Editováno: , autor: stanmar
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pozeral som minule test Michal Karpát Passat B8 Facelift na youtube a v tom teste porovnával B8 a B8FL (totožná technika ako S3) a presne toto spomínal, že technici vyladili brzdy a už nie sú také športové ostré ale príjemne a do komfortu. Predsa to je iná kategória ako Octavia RS alebo Golf GTI takže nepotrebuješ ostré brzdy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...