Přejít na obsah

Zvuk studeného motoru


Bery

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Už delší dobu pozoruji když teplota klesne kolem2 stupňů a níže, že se z motoru po dobu asi minuty ozývá cvrlikavý kovový zvuk. Nevím jak ho popsat a všude se píše o různých startech po ránu tak jsem se ten zvuk rozhodl nahrát a tak nějak se o něj podělit. Když do prohlížeče zadáte tuhle adresu: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/34908/Zvuk_studeneho_motoru_1-6_55KW_r.v_98.mp3_781.63kB.html měla by vám najet stránka kde po cca. 24 vteřinách máte možnost si ten zvuk stáhnout a možná tak někdo z vás pozná o jaký zvuk jde.Nejvice je to slyšet ke konci ukázky tam jsem to i zesílil v programu aby byl dobře slyšet. A druhý dotaz: hned po startu je slyšet takové zapísknutí. nemůže to být zvuk pastorku startéru? Díky za případné odpovědi na oba druhy pazvuků. Auto jezdí jak má nejmenší problémy ani v zime ani v létě otáčky drží a šlape podle představ,až na ty dva rozdílné zvuky jeden hned při zmiňovaném startu a druhý cvrlikavý nejvíce slyšitelný ke konci nahrávky. PS. Ten druhý cvrlikavý zvuk je slyšet cca minutu hlavně při rozjezdu u studeného motoru a přidávání plynu.jinak po letmém zahřátí už ne.Žeby nějaké ložisko nebo alternátor? ale to se mi nezdá.Hydrostely mají snad jiný cvrlikavý zvuk.Olej jsem menil před měsícem za plnou syntetiku a žádná změna.Předtím tam byla polosynt.Takže to spíš typuju na něco jiného.Poraďte pokud jste už něco odobného slyšeli. :blbec:

post-26-1167395166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak take nieco robilo aj susedovy a chyba bola v alternatore ! tak skus nastartovat auto ale pridrz alternator rukou a uvidis

No už asi před 3 měsící se alternátor začal chovat divně svítílo dobíjení a samo od sebe zase zhaslo a pak zase svítilo prostě jak se mu zachtělo.V servise mi rekli, že alternátor je dobré už vyměnit, ale pak to samo nějak přestalo a zatím nesvítí tak jsem to neřešil, ale je možné, že v něm je fakt problém a teď mi to "vrací" takhle a je možné, že ten zvuk nakonec leze z něj.Každopádně někde jsem četl, že dobrý je vzít trubku od vysavače a jednu stranu dát k uchu a druhou zkoušet odkud vychází zvuk.Jak se naštvu tak to fakt udělám :D Jinak díky moc za každou odpověď která se tu objeví. Určitě to pomůže i ostatním možná s podobným problémem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridrz alternator rukou? :wacko:

To jako jak???? :blink:

Meverik das si rukavice na ruky ! pravou alebo lavou rukou chytis altik a uvidis ci on robi hurhaj alebo nie a mas to co je na tym take nezrozumitelne? :t:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak take nieco robilo aj susedovy a chyba bola v alternatore ! tak skus nastartovat auto ale pridrz alternator rukou a uvidis

No už asi před 3 měsící se alternátor začal chovat divně svítílo dobíjení a samo od sebe zase zhaslo a pak zase svítilo prostě jak se mu zachtělo.V servise mi rekli, že alternátor je dobré už vyměnit, ale pak to samo nějak přestalo a zatím nesvítí tak jsem to neřešil, ale je možné, že v něm je fakt problém a teď mi to "vrací" takhle a je možné, že ten zvuk nakonec leze z něj.Každopádně někde jsem četl, že dobrý je vzít trubku od vysavače a jednu stranu dát k uchu a druhou zkoušet odkud vychází zvuk.Jak se naštvu tak to fakt udělám :D Jinak díky moc za každou odpověď která se tu objeví. Určitě to pomůže i ostatním možná s podobným problémem ;)

;) skus to a daj vediet ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridrz alternator rukou?  :wacko:

To jako jak????  :blink:

Meverik das si rukavice na ruky ! pravou alebo lavou rukou chytis altik a uvidis ci on robi hurhaj alebo nie a mas to co je na tym take nezrozumitelne? :t:)

Chytis jak? Jako aby bezel motor a netocil se alternator? Zastavit ho rukou?

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridrz alternator rukou?  :wacko:

To jako jak????  :blink:

Meverik das si rukavice na ruky ! pravou alebo lavou rukou chytis altik a uvidis ci on robi hurhaj alebo nie a mas to co je na tym take nezrozumitelne? :t:)

Chytis jak? Jako aby bezel motor a netocil se alternator? Zastavit ho rukou?

Mám pocit, že myšlenkou bylo, chytit tělo alternátoru tak, aby se neklepal. Aspoň tak jsem to pochopil já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palo: Muze byt, ale alternator se tak jako tak neklepe...

Nebo ze by ten zvuk jako mel delat uvolnenej alternator?

Tak nevim, ale asi jsem dneska nejak mimo... :blink:

To je jedno jak to bylo myšleno, každopádně vyzkouším něco s alternátorem popřípadě na nějakou dobu ho vyměnit od známého za jiný a uvidím jestli problém dělá altík.Pokud by měl ještě někdo nějakou zkušenost zkuste napsat. Některým dělá ráno po startu rachot třeba netěsnost na výfukovém potrubí než se zahřeje, ale to by mě zajímalo jesti mají zvuk obdobný nebo jiný.Jiným zase hydrostely, ale u mně to bude jiný zvuk si myslím na 90 % Když jsem otevřel motor tak to bylo slyšet spíše na levé straně kde je klínový řemen, ale to je pocit kde to bylo nejhlučnější.Zvuk se rozléhá po celém motoru.Ale nejvíc je slyšet právě na levé straně od pohledu zepředu. :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to chodí, zajimavý způsob jak řešit problém. ale zdá se mi taky že to dělá ta elektrárna. Vyměnit potvoru! Zitra pokud můžu tak se taky připojím se svým studeným startem. Neumím ten zvuk vysvětlit tak jsem to tu ani nerozmazaval ale teraz jak vím jak na to tak to tu prsknu. Mám taky 1.6 ale 74 kw a po startu si mi to tak piskne a pak je klid. Tak nevím jestli to je nějaké vážne nebo co. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to chodí, zajimavý způsob jak řešit problém. ale zdá se mi taky že to dělá ta elektrárna. Vyměnit potvoru! Zitra pokud můžu tak se taky připojím se svým studeným startem. Neumím ten zvuk vysvětlit tak jsem to tu ani nerozmazaval ale teraz jak vím jak na to tak to tu prsknu. Mám taky 1.6 ale 74 kw a po startu si mi to tak piskne a pak je klid. Tak nevím jestli to je nějaké vážne nebo co. B)

Pri raním startu jsem zkusil otevrit konecne motor a spekulovat odkud to vychazi.Tak pokud usi dobre slouzi a dokazu urcit odkud tak vychazi to z altiku.Smejd jeden.Je to 90A BOSH a pokud se fakt nepletu tak je to z nej.To ze v nem jakoby tak šustí je asi normalni, ale ten rachot vychazi na 99 procent z neho.Dela to vlastne uz nez se rozjedu, staci nastartovat.Obcas vic obcas min zalezi podle ranni teploty.Jen mi neni jasne ze kdyz se rozjizdim a je auto v zaberu tak to dela vic...To je zvlastni jestli to muze souviset i s tim kdyz se pomalu rozjizdim a jedu do mirneho kopecka...Mame parkoviste totiz z kopce takze musim rano vyjizdet do (mirneho) kopce.... ale vychazi to z nej, takze ho urcite vymenim jakmile budu mit navic 4500kc tolik totiz stoji novy 90A Valeo ci tak nejak u nas v mototechne... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsi sundat remen na altik a nastartovat to bez remene??Zda to dela ?

Kdyz sundam klinovy remen jak rano prijdu k autu abych se ujistil ze to asi dela altik, nestane se nic motoru jak ho sundam a nastartuju na par vterin?Nemelo by se nic stat krom rozsviceni kontrolky nabijeni, nebude fungovat servo a klima kompresor jinak pokud se nepletu tak by melo byt vse ok.... hlavne zjistim jesi se uz neobjevi ten zvuk... Rikam to dobre?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Už delší dobu pozoruji když teplota klesne kolem2 stupňů a níže, že se z motoru po dobu asi minuty ozývá cvrlikavý kovový zvuk. Nevím jak ho popsat a všude se píše o různých startech po ránu tak jsem se ten zvuk rozhodl nahrát a tak nějak se o něj podělit. Když do prohlížeče zadáte tuhle adresu: http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/34908/Zvuk_studeneho_motoru_1-6_55KW_r.v_98.mp3_781.63kB.html měla by vám najet stránka kde po cca. 24 vteřinách máte možnost si ten zvuk stáhnout a možná tak někdo z vás pozná o jaký zvuk jde.Nejvice je to slyšet ke konci ukázky tam jsem to i zesílil v programu aby byl dobře slyšet. A druhý dotaz: hned po startu je slyšet takové zapísknutí. nemůže to být zvuk pastorku startéru? Díky za případné odpovědi na oba druhy pazvuků. Auto jezdí jak má nejmenší problémy ani v zime ani v létě otáčky drží a šlape podle představ,až na ty dva rozdílné zvuky jeden hned při zmiňovaném startu a druhý cvrlikavý nejvíce slyšitelný ke konci nahrávky. PS. Ten druhý cvrlikavý zvuk je slyšet cca minutu hlavně při rozjezdu u studeného motoru a přidávání plynu.jinak po letmém zahřátí už ne.Žeby nějaké ložisko nebo alternátor? ale to se mi nezdá.Hydrostely mají snad jiný cvrlikavý zvuk.Olej jsem menil před měsícem za plnou syntetiku a žádná změna.Předtím tam byla polosynt.Takže to spíš typuju na něco jiného.Poraďte pokud jste už něco odobného slyšeli. :blbec:

Ahoj, nejsem odborník, ale myslím, že to dělá špatné ložisko napínací kladky. Tím i píská řemen. Když mi dělal známý rozvody měl jsem už špatnou kladku, její ložisko, a když jsem si s ním hrál a točil s kladkou (byla samozřejmě venku) tak to lehce hrkalo. Povídal mi, že časem, až by se ložisko kladky vymlelo víc dělalo by to nepravidelný rachot a tím, že by kladka měla vůli by i mohl pístak řemen nepravidelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, konečně jsem se k tomu dostal. Už jsem to taky nahral, prvně k tomu klepání, toho si vůbec nevšímejte nahraval jsem to pomoci mp3 přehravače a položil jsem ho na auto čili po něm poskakuje, a to hlavní je pískot hned po startu, je to pouze při studeném motoru, když se auto zahřeje tak pískot zmizí. Nevíte co by to mohlo být??? Něco je určitě špatné a já nevím co,...

http://data2.edisk.cz/stahni/30387/Studeny...v_476.83kB.html

tady na této adrese je pro změnu můj "studený start...." B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, konečně jsem se k tomu dostal. Už jsem to taky nahral, prvně k tomu klepání, toho si vůbec nevšímejte nahraval jsem to pomoci mp3 přehravače a položil jsem ho na auto čili po něm poskakuje, a to hlavní je pískot hned po startu, je to pouze při studeném motoru, když se auto zahřeje tak pískot zmizí. Nevíte co by to mohlo být??? Něco je určitě špatné a já nevím co,...

http://data2.edisk.cz/stahni/30387/Studeny...v_476.83kB.html

tady na této adrese je pro změnu můj "studený start...." B)

Ahoj. No me to pripada jako pastorek ve starteru.Zkusil bych rict nekomu treba z rodinky at mi jde startnout rano auto a hlavu bych dal co nejvic k mistu kde je starter a poslouchal.je to dost hlasite.Ale pak tam slysim krom klepani prehravace jeste jemny piskot.Tak jestli to nebude pak spis souvislost s nejakym loziskem hned po startu.Ja jsem ted ve fazi kdy jsem uz sundal klinak, sundal alternator a rano na druhy den nastartoval.A byl klid.Ticho jak v hrobe. Tak jsem alternator doma rozebral a za 1 uhliky byly uplne skoro sjete a za 2 zadni lozisko v altiku nelo prave ten divny cvrlikavy zvuk.lozisko jsem do alternatoru BOSH 90A koupil za 59kc v mototechne a uhliky i s drzakem ci co to je za 359kc a a hotovo. Kdyz jsem byl primo v SERVISE skoda chteli po me jen za uhliky s drzakem 3000kc. Opet jsem zjistil ze co si clovek neudela sam to nema. Zkus sundat treba den predtim klinovy remen jako ja a pak rano startni bez nej to se nic nestane a uvidis jestli to zapiska znova a nebo ne.Ja jsem na to sel taky vylucovaci metodou. :palec2:

post-26-1168373943.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ten pískot tam je taky, a už mě to taky napadlo že to může být altík, dneska jsem tam strčil hlavu a opravdu to asi vychází z něj. čili nějaká oprava nebo i vyměna bude na místě ale až pozbírám zas trochu času. Ale dík za info o ceně ložiska atd..., určitě se to šikne. Jak to rozeberu tak dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak byl to nakonec alternator. Zvuk zmizel a konecne i po ranu startuju bez piskani a cvrlikaveho zvuku.Alternator uz nemejl skoro zadne uhliky a lozisko cvrlikalo uz pri pootoceni rukou.Konecne hotovo. Diky za radu vsem co se snazili pomoct.Preju i ostatnim brzke vyreseni pripadnych problemu. Cauky Bery -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...