Přejít na obsah

El. okna dodelavka


vcelka

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, jackol napsal:

Ještě se optám, na té modré svorkovnici je na PINu 6 ještě jeden vodič. Ten je "k ničemu", nevíš?

 

To by mělo být pro elektrická zrcátka. Ohledně té komfortky si nejsem jistý ale jestli jsem ty diskuse zde na foru pochopil správně tak tu komfortku potřebuješ kvůli dojezdu oken. Aby jsi zjistil jaké máš jednotky dveří tak tapec demontovat musíš (nevím jestli ti to řekne i VAG, na to jsem ještě nekoukal) a je to napsané přímo na tom motorku viz obrázek. Jinak pokut nepřipojíš CAN bus tak nepůjde ovládat okno spolujezdce tlačítkem na straně řidiče, navíc pokut se nemýlím ti ta okna bez CAN busu budou fungovat jen několik minut a pak jednotky dveří přejdou do režimu spánku protože si myslí že máš vypnuté zapalování protože nedostanou příkaz k probuzení od BSG jednotky po tom CAN busu.

IMG_20190320_115655.jpg

Editováno: , autor: Hermit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Wittmann napsal:

 

Děkuji za odpověď. Mám v elektrice oboje dveře. Původně byly na kličku - nový dveře (nerezatý) jsou na elektriku. Ale prostě se mi je nechtělo předělávat na kličku. Když by bylo nejhůř, stačí mi, když si každý bude ovládat své dveře (řidič své a spolujezdec své). Pokud však dveře nepřejdou do režimu "spánku", jak píše Hermit. To bych byl nahranej.

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Hermit napsal:

 

Moc děkuju za odpověď!! No, popravdě, i ten dojezd bych oželel. Ale uvidíme, zkusím zapojit ještě to CAN (ty dva vodiče do BSG jednotky) a uvidím. No a tak se ještě optám....co dveře spolujezdce? Zapojit úplně stejně? Na stejné PINy v BSG jednotce? Elektriku +12V předpokládám na samostatnou pojistku pro kazdý dveře. Pak ještě, kde mám vzít těch 12V? Aby se napájení vyplo při vytažení klíčku? Omlouvám se za tolik dotazů...Ale jsem rád, že aspoň krůček jsem zase blíž k úspěchu :-) Děkuju!!!!!!!!!!!!!!!!!

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dveře spolujezdce zapoj úplně stejně. Všechny komfortní zařízení se podle schématu zapojují paralelně. Každé dveře mají mít vlastní pojistku a mělo by stačit těch 12V vzít přímo z přívodů od baterie pod přístrojovou deskou (bral jsem tak 12V pro neorigo centrál a funguje bez problému). Když odcvakneš ten plastovej dekl tak jsou pod ním šroubové terminály. Jestli to chápu správně tak ty řídící jednotky spadnou do režimu spánku pár minut po vytažení klíčku samy o sobě (BSG jednotka jim pošle příkaz k probuzení poté co klíček vrátíš do zapalování).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Hermit napsal:

 

Neskutečný! Vážně moc díky. Dej adresu, pošlu lahvinku. Chvíli mi bude trvat, než se k tomu dostanu...právě stříkáme prahy a tak. Každopádně určitě dám vědět. Moc děkuju!!!!! 

 

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pro kolegu Hermit: Chtěl bych Ti tisíckrát poděkovat! VŠE FUNGUJE!!!!!!! Zapojení je úplně přesně tak, jak jsi mi poradil. Opravdu moc děkuju! Měl jsem malinkou výhodu, že dva vodiče CAN jsem měl již přítomny - vedly od jednotky BSG  (přesně z míst, které jsi uvedl) do komfortky (možná ještě někam dál a jinam, ale to mě nezajímá). Takže jsem se napíchl na ně s levými i pravými dveřmi. 12V jsem vzal od přívodu z akumulátoru (za relátky) a kostru za řadicí pákou. A frčí to! Vážně ještě jednou moc dík!!
Pracuje mi to tak, že okno u spolujezdce sjíždí a vyjíždí, aniž bych držel spínač (u řidiče). U řidiče mi to tak nefunguje, musím spínač ve dveřích držet. To možná se ale nechá nějak rozchodit nějakou kombinací spínače a zapalování...ale i kdyby ne...je to fuk. Okna mi úžasně fungují!!

DĚKUJU!!!!!!!!!

 

ps: Pokud bys chtěl, mám jednotku BSG i komfortku ještě jednu, klidně ti ji dám zadáčo.

DÍKY!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju, Už to funguje. Udělal jsem tak, že jsem s oknem sjel až dolů, pak spínač stiskl znovu dolů a podržel 3 s. Pak s oknem vyjel nahoru, spínač uvolnil a zase stiskl na 3s. A tím to už frčí. Tímto je projekt úspěšně dokončen :-) Díky ještě jednou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, 

Měl bych takový dotaz, vlastním Škodu fabii v slušném stavu jediné co tomu chybí jsou elektrická okna. Proto bych se rád zeptal, zda-li je možné El okenka doinstalovat zajímá mne pouze originální řešení. Jedná se mi pouze o elektrická okénka pro řidiče a spolujezdce. Uvítám jakoukoli radu od toho kde co koupit až po to koho kontakt. Předem děkuji za odpověď

Editováno: , autor: JonatanRek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš předfaceliftovou, nebo pofaceliftovou? Předfaceliftová používa CAN BUSS a pofaceliftová už má LIN buss, podle toho musíš vybrat díly. Kup si vnitřek dveří (plech s namontovanou stahovačkou, řídící jednotkou a kabeláží) pro dveře řidiče i spolujezdce a tlačítka. Dále si budeš muset zjistit zda máš ke dveřím natažený CAN/LIN a pokut ne tak si ho budeš muset natáhnout sám. Pokut ten CAN/LIN bus nemáš a budeš kupovat stahovačky z vrakáče tak je požádej at ti vystřihnou modrou (aspon myslím že je to modrá) svorkovnici ze sloupku at nemusíš shánet piny, já je nikde nenašel a tlačítka kup nová, z vrakáže budou pravděpodobně vymačkaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2020 na 11:55, JonatanRek napsal:

Ahoj, 

Měl bych takový dotaz, vlastním Škodu fabii v slušném stavu jediné co tomu chybí jsou elektrická okna. Proto bych se rád zeptal, zda-li je možné El okenka doinstalovat zajímá mne pouze originální řešení. Jedná se mi pouze o elektrická okénka pro řidiče a spolujezdce. Uvítám jakoukoli radu od toho kde co koupit až po to koho kontakt. Předem děkuji za odpověď

Elektrické ovládání oken je u jedničkové Fabie zdrojem nepříjemných závady - praskne plastový jezdec a je po zábavě. IMHO bych si určitě nechal ovládání kličkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...