Přejít na obsah

Koupě motorky z dědictví


Liapor

Doporučené příspěvky

Ahoj,poradíte mi prosím někdo.Dcera pána,který zemřel loni mi nabídla Simsona.Jenže já neznám rodinné poměry ani nevím jak je vypořádané dědictví.Jak sakra teďka zjistím kdo je majitel.Předpokládám že v TP bude zapsáno stále jméno zemřelého tatínka.

Co by tedy měla prodávající osoba udělat aby dotyčnou věc mohla prodat??

dík za každou radu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodávající (dědic) musí mít od notáře usnesení o dědictví, v kterém je napsáno, co kdo dědí.... To usnesení musí mít potvrzeno nabití právní moci... Pravda, možná ti jej nebudou chtít ukázat, protože je tam kompletní soupis toho, co dědí a tak tam se Simpsonem může být ještě vila na Hanspulce a jachta v Karibiku... :) A s tím se lidi neradi chlubí... :p Nicméně to je jedno, na základě tohoto papíru bude ve velkém TP změněn majitel na odboru dopravy, takže v každém případě při pohledu do velkého TP hned víš, že ten kdo Ti motorku prodává, je také její majitel...

Jinými slovy, až si dědic (čka) vyřídí pozůstalost tak, jak má, tak bude v TP zapsán(a) jako nový majitel, což je pro Tebe směrodatné a víš, že ten, od koho to kupuješ, je majitelem ;) Zároveň se z toho zápisu v TP dá vyčíst, že prodávající (současný majitel) nabyl věc na základě dědictví....toť asi vše, co mě napadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wasserman má pravdu. Můj případ. V roce 1985 mi zemřel otec, který měl na sebe napsaný přívěsný vozík. V dědickém řízení se na něho nějak zapomělo. Až do roku 2000, tedy 15 !!!! let jsem platil složenku na jeho jméno a nic se nedělo. A v roce 2000, jak vznikly pojišťovny nastal problém. Pro uzavření je třeba rodné číslo. Znovu otevřít dědické řízení, notář, 1000 Kč..........a dál jak píše Wasserman. Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...