Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

takže pro úplné elektro lamy, co mám udělat? Zkoušel jsem zapojovat kabely všelijak(jsou to origo kabely), ale hovno platné. A přitom třeba fotky z PC v metrovém provedení jsou zupa.

Kodemi: trošku to rozveď, vypadá to použitelně.

Davon: origo DVD teda chodí normálně?

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže pro úplné elektro lamy, co mám udělat? Zkoušel jsem zapojovat kabely všelijak(jsou to origo kabely), ale hovno platné. A přitom třeba fotky z PC v metrovém provedení jsou zupa.

Kodemi: trošku to rozveď, vypadá to použitelně.

Davon: origo DVD teda chodí normálně?

musi ti chodit i palene normalne, cim pripojujes dvd k te telce ? (jaky typ kabelu) barva dozelena je poskozeni jednoho pinu pri pripojeni pres DVI (ale pochybuju ze pripojujes dvd s DVI kabelem) vyzkousej jine pripojeni, scart,s-video (jeste tady muze byt problem pri poskozeni),RGB kablik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

připojoval jsem přes skart, kterej byl k televizi. Byly tam ještě ale kablíky(3v jednom-bílý, červený, žlutý), tak jsem zjistil, že se to dá píchnout zepředu(i s tím žlutým, vzadu jen bez žlutého) a ono to chodíííí!!!! A je to teda bomba. Teď čumím na Gladiátora a je to super. Ve spojení s tím Philipsem s bednami z růžového dřeva to nemá chybu. Jen škoda, že to nemůžu pořádně ohulit zvukem, to by mně asi spící rodinka sežrala.

Ještě musím koupit ten držák a nějaký poličky na bedny, dohodnout termín s elektrikářem, protáhne stěnou elektriku a všecky ty propojovací kabely husíma krkama, hodí to všechno na stěnu a bude to mrda.

Díky za pomoc s odzeleněním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TomasB - ne origo dvd, chodilo to na pikacu kabelem z nejaky Hypernovy ci co to bylo za drat... :palec2:

aha, tak já mám origo kabel co byl k té plazmě, tak tam bych problem neviděl. Ale jak jsem zjišťoval po netu, tak ono to je celkem asi běžný problém, dělá to skart!!! Ten jakýsi PS2 formát to neumí přenášet správně.

Já to ještě budu řešit jakýmasi kabelama Y Pb Pr, ty můžu na telce píchnout zezadu a mělo by to přenášet signál ještě kvalitněji. Alespoň to píšou :) No a já hlavně nechci mít žádnej kabel zepředu, i když to není téměř vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak já mám origo kabel co byl k té plazmě, tak tam bych problem neviděl. Ale jak jsem zjišťoval po netu, tak ono to je celkem asi běžný problém, dělá to skart!!! Ten jakýsi PS2 formát to neumí přenášet správně.

Já to ještě budu řešit jakýmasi kabelama Y Pb Pr, ty můžu na telce píchnout zezadu a mělo by to přenášet signál ještě kvalitněji. Alespoň to píšou :) No a já hlavně nechci mít žádnej kabel zepředu, i když to není téměř vidět.

Buď si kup kvalitní scart, nebo komponent kabel - ty 3 barevný cinche. Nejlepší je ale HDMI-pokud ho máš i na DVD přehrávači.

Jinak jestli ten typ je E nebo ne, to je stejný. Panasonic má možnost nastavit i vstupy/výstupy (v menu). V tomhle se vyznám, takže když tak poradím. Jinak tvoje "starosti" (koupě TV) bych chtěl mít. Já teď mám jiný problémy (viz. podpis) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mužu Ti říct,že jsem opravdu nadmíru spokojený.Když máš kvalitní anténu tak to je pěkný obraz i z normálního televizního vysilání.Nemluvim třeba o obrazu a zvuku z DVD přehrávače(to je naprostá kvalitka).Osobně ji doporučuju.Myslím,že neprohloupíš a koukal jsem že se dá sehnat za 29 tisic s daní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mužu Ti říct,že jsem opravdu nadmíru spokojený.Když máš kvalitní anténu tak to je pěkný obraz i z normálního televizního vysilání.Nemluvim třeba o obrazu a zvuku z DVD přehrávače(to je naprostá kvalitka).Osobně ji doporučuju.Myslím,že neprohloupíš a koukal jsem že se dá sehnat za 29 tisic s daní.

Design na tom lcd je nádherný kol5

Televizní příjem mám ze satelitu DigiTV,to by mohlo být ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Sice uz to resim i jinde, ale treba to tu uvidi jeste dalsi oci :)

Jednu Vieru v tom svym vyberu mam taky, v jednom krame jsem z ni uchcaval (jelo tam DVD) a v druhym zase petkova LCD rada od Samsungu mela navrch. Vicemene jsem zuzil vyber na ty "prostredni" Samsungy kvuli cene :) A petkova i sestkova LCD rada od Samsungu ukazuje fakt zuppa z TV, ale prijdou mi krome ceny a designu stejny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

trošku oživím toto téma...dnes ma čakalo nemilé prekvapenie..chcel som pozerať tenis DJO-MUR,zapnem moje LCD a cez obrazovku len farebné čiary...úúúúžasne...prvé info od opravára:"odišla ti obrazovka"...najradšej by som to :kol-22:

no pekne..LCD mám 3 roky,dal som zaň 1100€ a obrazovka asi v nebíčku andílek ..nepoteší :wallbash:....takže ďakujem SAMSUNG...a potom,aby sme dvíhali HDP kúpou domácich výrobkov....

dnes to veziem opravárovi nech to pozrie,ale už vidím ten telefón od neho :kol-132:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

tak chlapi znova oživím túto tému...ako som písal vyššie,tak moje LCD už je v andílek ...teraz by som potreboval od vás aspoň trošku poradiť,ak sa dá...

rozhodujem sa medzi týmito dvomi TV

http://www.nay.sk/samsnug-ps43e490b1wxbt/d-300783-c-1881/

alebo

http://www.nay.sk/samsung-ue40eh5450wxxh/d-301361-c-1881/

ak máte niektorí nejaké skúsenosti či už s plazmou alebo LED,tak budem rád za akúkoľvek informáciu....

zatím díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevím zda je to ještě aktuální, ale HD ready TV bych si rozhodně v dnešní době nekupoval. To raději oželím nějakou výbavu.

LCD vs. Plazma je takové vděčné diskutérské téma asi jako benzín vs. nafta. :) Osobně mám LCD TV s Edge LED podsvícením, tchán má plazmu a oba máme 42" a celkem mi to je jedno, kvalita obrazu je stejně nejvíce závislá od zdroje signálu. FullHD BR rip bude vypadat stejně dobře na obou. Jestli budeš mít TV signál z analogu tak bych pořádně zhlédl nějaká fóra a recenze. DVB-T/C/S je už v pohodě snad u všeho.

Důležitým aspektem jestli LCD nebo plazma může být fakt, jestli chceš TV mít napojenou i jako monitor ( třeba k HTPC ) - zde se plazma moc nehodí. Dalším prvkem může být "chytrost" TV. Dneska toho už umí poměrně hodně. Zatím jsem nenašel odvahu hacknout mojí LG, protože na ni mám ještě více jak tři roky záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...