Přejít na obsah

Aerodinamický hluk


Plecháč Tony

Doporučené příspěvky

Mám Fabii 1.4 r.v. 2001 a od určité doby, když jedu, tak někde výrazně hučí vzduch. Nejdříve jsem myslel, že je někde nedozavřené okénko nebo nějaké špatné těsnění ve dveřích.Ale nic viditelného jsem nezjistil a z pozice řidiče nelze přesně určit, od kud to jde. Nemáte s tím někdo zkušenost nebo nevíte co by to mohlo způsobovat? Díky - Na konci svépomocí vyřešíno ;)

Editováno: , autor: Plecháč Tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne neměnil. Jediné co jsem v té době měnil, byla anténa. Ale tu jsem zkusil sundat a tou to není... Jediné co mě ještě napadlo, že mi někdo při parkování slušně nacouval do předního nárazníku a musel jsem rovnat značku. Ten nárazník je trochu hnutej, že úplně nelícuje a je tam tak o 2 mm větší mezera..Tak jestli to není tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne neměnil. Jediné co jsem v té době měnil, byla anténa. Ale tu jsem zkusil sundat a tou to není... Jediné co mě ještě napadlo, že mi někdo při parkování slušně nacouval do předního nárazníku a musel jsem rovnat značku. Ten nárazník je trochu hnutej, že úplně nelícuje a je tam tak o 2 mm větší mezera..Tak jestli to není tím...

Tím to nebude, zkus jestli máš všechny dveře dobře slícované a sedí na těsnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Zkusím si pohrát s přívodem vzduchu a zkouknu pořádně ty těsnění. A když nic nezjistim, tak si někoho vezmu sebou a bude lezt po autě a poslouchat od kud to jde :D PS: To rádio musím mít fakt dost nahlas, aby to nebylo vůbec slyšet a ikdyž to přes rádio neslyším, tak vím že to hučí a zajímá mě čím to je :palec2: S tím, že namám jezdit tak rychle, tak to bych musel jet tak 30 km/h. Ale myslim, že když občas to protáhnu kolem 150, tak to neslyším kol110

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono těsnění může být "unavený" ikdyž na první pohled vypadá zcela v pořádku a v zimě obzvlášť

Mně to taky hučí a fakt se to nedá lokalizovat od kud to je.Nevíš kolik by stálo vyměnit těsnění u předních dveří ve škodovce?

to bohužel nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to docela řešim,protože už mi to štve. Dneska jsem jel a zkoušel jsem to přehlučit rádiem. Ale ten zvuk je takovej, že to rádio přehlučí všechno i motor ale ten vzduch pořát slyšim skoro stejně. (A nejsem blázen, protože to slyší každej kdo se mnou jede :) ) Když jsem zajížděl na parkoviště, tak jsem jel asi 30 a hočelo to jak kdybych jel rychleji. Asi to začíná zesilovat a už mi to fakt štve....Nedělam nic jinýho, než zjišťuju co to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá, že celou fabku rozeberu do posledního šroubku a pak to budu dávat dohromady a jezdit a až to začne hvízdat a houkat, tak budu vědět čim to je :) Zkusil jsem všechno a nikdo neví čim by to mohlo bejt...Zvuk od nedolíhajícího těsnění dveří je jinej. Když jsem myslel, že je to odchlýplým těsněním nad dveřma, jak je tam s tím "sametem", tak jsem to přilepil provizorně páskou a žádnej rozdíl... Jsem zoufalej, už jsem odstranil všechno drnčení a vrzání i urezavělej vejfuk :D ale s tímhle si nevím rady ani rádiem to nepřehlučím... Ani VAG by mi neřek co to je....Asi vypíšu odměnu kdo dopadne meluzínu v mým autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po veškerém zkoumání a přelepování izolačkou všech spojů a půlročním trápením, jsem se dneska vrátil na začátek a jen tak zkusil vyšroubovat anténu...A co slyším?..nic :) Takže za vším je anténa, fakt jsem si oddych, že je ten zvuk pryč. Ale teď řeším další věc...Jakto, že to tak hučí a je to slyšet tolik vevnitř, když je tam nová anténa úplně totožná s tou původní, při které to nehučelo...Toť otázka, co může být jinak a proč je to tolik slyšet uvnitř..Jestli ten zvuk jde nějak po vodiči dovnitř nebo je jinde háček?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Plecháč. V druhým příspěvku píšeš že to není anténou kterou jsi sundal a stejně hučí a teď to stejný a nehučí? Moc tomu nerozumím co se změnilo oproti minulému sundání :huh:

Dobře, omlouvám se všem, kterým jsem zatvrdile řek, že anténou to není. Ale tahdy jsem to zkoušel, že jsem jí vyndal a holt hučelo něco jinýho zrovna v tu chvíli stejně, tak jsem myslel, že tím to není. Když už jsem nevěděl čím, tak jsem na to šel od lesa a od začátku. Ale taky mě teď zajímá, čím to je, když je totožná s původní a jak to odstranit. A nebo si našetřit korunky na http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=3365

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...