Přejít na obsah

Výměna pryžových dorazů zadních tlumičůna Fabii I


Lugo

Doporučené příspěvky

Tak, včera jsem se pustil do výměny na mé Fabči a rozhodl jsem se s vámi podělit o moje zkušenosti a možná tímto i někomu poradit a pomoct při rozhodnutí zda si to vyměnit sám. Dělal jsem to poprvé takže to poměrně dosti trvalo a navíc jsem se jednou dosti zasekl....tak teď už k samotnému návodu ;)

Nářadí:

- gola s nádstavcem + 16ka ořech

- trhák 16ka

- "UNI klíč"? - přesně nevím jak toto nářadi nazvat no uvidíte na fotkách

Potřeby:

- nový pryžový doraz(škodovka 420kč - nakonec se mi ho podařilo sehnat v kameném obchodě za 125kč)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povolíme šroub který drží tlumič dole. Zde jsem použil 16ku trhák a k přidržení golu. Šroub je trochu přirezlí takže drží opravdu festovně. Napravu jsem si podepřel ze spodu stoličkou. Asi je to zbytečné ale člověk nikdy neví ;)

post-11-1169990834.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde už je vidět samotný horní úchyt tlumiče v karosérii. A mimo jiné i moje nouzové řešení :D Šrouby drží opět jako čert a jediný zpusob jak ho povolit je gola s nádstavcem a 16ka ořech který jsem samozřejmě ve své výbavě neměl :D 15 i 17 ano ale 16 ne :disgust: Tímto děkuji Gilovi za zapujčení :palec2:

post-11-1169990988.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a zde nastal problém který mě nejvíce zdržel. A to jak povolit matku. Když jsem s ní otočil samozřejmě se tyč tlumiče protočila. Navíc je zapuštěná takže jediné řešní na které jsem přišel jee trhák 16ka a onen UNI klíč nebo jak mu říct...na fotce je pak vidět vzájemné uchycení...

post-11-1169991303.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde to velmi pomalu ale jde...a to je duležité..další problém nastal když matka už byla vytočená a skoro na konci závitu a tyč nešla chytit...zde pomohlo WDéčko.. trochu namazat zavít a chytit dole holou tyč tlumiče hadrou a pomalu klíčem matku vytočit.Matka totiž i přes to ,že je na konci závitu jde velmi ztuha..

post-11-1169991597.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šrouby drží opět jako čert a jediný zpusob jak ho povolit je gola s nádstavcem a 16ka ořech který jsem samozřejmě ve své výbavě neměl :D 15 i 17 ano ale 16 ne :disgust: Tímto děkuji Gilovi za zapujčení :palec2:

Vzhledem k tomu, že mi ho Lugo nevrátil, tak kdyby někdo jel přesně podle návodu tak 16-ku už nemám a nemohu tudíž půjčit lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šrouby drží opět jako čert a jediný zpusob jak ho povolit je gola s nádstavcem a 16ka ořech který jsem samozřejmě ve své výbavě neměl  :D  15 i 17 ano ale 16 ne  :disgust:  Tímto děkuji Gilovi za zapujčení  :palec2:

Vzhledem k tomu, že mi ho Lugo nevrátil, tak kdyby někdo jel přesně podle návodu tak 16-ku už nemám a nemohu tudíž půjčit lol

ty voe zase šleha :smich: no je fakt,že pokud ti to vrátím tak rychle jak spreje tak to ani dlouho k dispozici mít nebudou :D ale pokusím se polepšit :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde to velmi pomalu ale jde...a to je duležité..další problém nastal když matka už byla vytočená a skoro na konci závitu a tyč nešla chytit...zde pomohlo WDéčko.. trochu namazat zavít a chytit dole holou tyč tlumiče hadrou a pomalu klíčem matku vytočit.Matka totiž i přes to ,že je na konci závitu jde velmi ztuha..

Ahoj..Návod super,jen malá poznámka pro ty co nemají moc zkušeností s opravama všeobecně.....ten sprej VD nebo nějaký podobný nastříkat na závit hned jak sundáš ten tlumič(samozřejmě očistit ocelákem od humusu) a pokud nás netlačí čas nechat pusobit...pak to pujde líp....když už máš matku skoro nahoře,tak sprejování už nemá takový učinek,protože se těžko dostává do míst,kam se před šroubováním matky dostane v pohodě....

To je jen detail....jinak super. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu spreji.....VD nepoužívám.....Používám jeden speciální olej ve spreji,který vydrží dlouhodobě cca 500 °C a krátkodobě 1150 °C!!!Hodí se když povoluju něco hodně zarezlého,tak se to pak i malinko hřeje... :smich: a tam ten sprej nestrácí učinost...VD je při takových teplotách k prdu... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...