Přejít na obsah

ABS verzus ESP


Mareček

Doporučené příspěvky

V čom všetkom je rozdiel medzi verziami ABS a ESP ?

Viem že je rozdiel v agregate ABS/ESP + elektroinštalacia s duosenzorom + asi iný program RJ motora a prívodných trubkách z posilňovača bŕzd do agregátu.

Až náhodou viete ešte o nejakom rozdiely medzi verziami ABS a ESP / napr. posilňovač riadenia ..... /, alebo iné napíšte.

Nemáte niekto odfotené ako je uchytený duosenzor ESP pod sedadlom spolujazca / aka je jeho správna poloha v úchyte / ?

Je nejaký rozdiel v senzoroch ABS resp. nábojoch kolies u verzie s ESP a bez ESP ?

A ešte niečo , je rozdiel v posilňovači bŕzd alebo sa može použiť ten isty ako je pre ABS / je tam rozdiel v koncovom označení ABS - má AE a ESP - má AN /.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čom všetkom je rozdiel medzi verziami ABS a ESP ?

Viem že je rozdiel v agregate ABS/ESP + elektroinštalacia s duosenzorom  + asi iný program RJ motora a prívodných trubkách z posilňovača bŕzd do agregátu.

Až náhodou viete ešte o nejakom rozdiely medzi verziami ABS a ESP / napr. posilňovač riadenia ..... /, alebo iné napíšte.

Nemáte niekto odfotené ako je uchytený duosenzor ESP pod sedadlom spolujazca / aka je jeho správna poloha v úchyte / ?

Je nejaký rozdiel v senzoroch ABS resp. nábojoch kolies u verzie s ESP a bez ESP ?

A ešte niečo , je rozdiel v posilňovači bŕzd alebo sa može použiť ten isty ako je pre ABS / je tam rozdiel v koncovom označení ABS - má AE a ESP - má AN /.

Já bych ten rozdíl viděl v tom, že všechny O II budou mít pravděpodobně ABS a některé k tomu navíc systém ESP :p Jinak pod sedadlem spolujezdce mám jen schránku na blbosti, žádný duosenzor tam není !!! Ten dotaz jinak taky nechápu.. Jinak se koukni do Etky, jestli se to v těch věcech, co píšeš, nějak liší, nic jednoduššího, jak to zjistit, mně nenapadá.

Jo a jestli se liší označení toho posilovače, tak to asi taky není jen tak z plezýru..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ESP pomáha vodičovi zvládať kritické situácie pri riadení auta, v ktorých by sa vozidlo mohlo dostať do šmyku. Kým samotné ABS iba vyrovnáva brzdnú silu medzi kolesami na základe informácie zo senzoru otáčok na kolesách, ESP spracúva informácie z ABS a zo senzora natočenia volantu, gyroskopu (umiestneného zvyčajne v strede vozidla) a spolu s virtuálnym softvérovým modelom vozidla potom cielene pribrzďuje oddelene zadné alebo odbrzďuje predné kolesá auta a tým ho nielen vo fáze brzdenia, ale i vo fáze zrýchľovania, či prechádzania zákruty udržiava mimo šmyku. Tým je auto ovládateľnejšie a stabilnejšie. Niektoré verzie systému zasahujú i do riadenia rýchlosti a v prípade potreby upravia výkon motora podľa modelu.

[Google]

[ESP-Zvaddza ma to chodit do zakruty rychlejsie]

Editováno: , autor: Tissot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no opsal jsi to pěkně, ale pořád ještě nevíme, co a proč to Mareček vlastně chce.

zřejmně chce dodělat esp a potřebuje vědět co je všechno jiné a je tam navíc oproti klasickému abs. aby to mohl přehodit a esp mu fachčilo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no opsal jsi to pěkně, ale pořád ještě nevíme, co a proč to Mareček vlastně chce.

zřejmně chce dodělat esp a potřebuje vědět co je všechno jiné a je tam navíc oproti klasickému abs. aby to mohl přehodit a esp mu fachčilo. ;)

Já třeba ESP v autě mám a o žádném duosenzoru pod sedačkou nic nevím..a není to proto, že bych už tu sedačku neměl venku..prostě tam nic takového není..alespoň ne pod sedačkou. Jinak ESP už bych asi do auta nedodělával, protože bych se od toho auta po takové předělávce nerad nechal zabít. Doporučuju pořídit auto, které ho prostě má B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

senzor je tam aby vyhodnotil směr nebo náklon vrs. rychlost auta nebo tak nějak v tom smyslu a podle toho řj začala upravovat brzdný moment jednotlivých kol...

Mě to nabízel člověk, co mi dělá do auta dodělávky, že jedno ESP (senzory a řj.) ted bude mít volné, ale nebyl si jistý, zda abs bez esp nemá jiný posilovač, což asi má...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte mládemci, najprv prečo to chcem vedieť:

ako som už viackrát písal prerábam svoju Klasiku na Elegance a elektriku čo som zohnal s totálky - tak tá mala ESP / ani to ESP mu nepomohlo /.

Ten duosenzor ESP je pod sedadlom splujazca až úplne na čistej karosérii / pod všetkými kobercami / v rohu, takže kto má ESP tak tam určite je /, kto má ABS tak sa tam pozerať nemusí, ABS ho k svojej činnosti nepotrebuje.

Tu správnu polohu chcem vedieť preto aby som ho vedel spávne namontovať - najviac by mi pomohlo foto, v etke je to nafigu - v nej je držiak samostatný kus ale ja ho už mám prizváraný na karosériu a preto potrebujem vedeiť správnu montážnu polohu duosenzoru.

Vďaka za všetky odpovede, Mareček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napríklad u Fabií je aj potrubie k brzdám hrubšie, ak má auto ESP. Ale u OII som to neskúmal, ako to je. ESP mám rovnako ako u Fabie z fabriky.

A samozrejme je nevyhnutné potom prejsť všetky RJ v aute a skontrolovať, či ich netreba inak nakódovať, ak je auto vybavené systémom ESP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napríklad u Fabií je aj potrubie k brzdám hrubšie, ak má auto ESP. Ale u OII som to neskúmal, ako to je. ESP mám rovnako ako u Fabie z fabriky.

A samozrejme je nevyhnutné potom prejsť všetky RJ v aute a skontrolovať, či ich netreba inak nakódovať, ak je auto vybavené systémom ESP.

To už je takový systém, který bych stopro v autě nepředělával ani neřešil dodatečně..mluvím za sebe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...