Přejít na obsah

Tak jsem prezul a dalsi problem


lada

Doporučené příspěvky

Prezulel jsem na letni ,ale ty kola co jsem mel dřiv v předu jsem dal na zadek a naopak.

A když jsem vyjel tak mi volant tahne docela dost napravo.Jemozny ze to zpusobuje spatne vyvazene kolo??Při 100km/h se mi jemne chveje volant.Ale volant tahne ke strane už od cca 30km/h.Kola jsem vyvazoval minule jaro.

Předem dik za odpoveď

Při nejhorším je dam zase na zadek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prvne vyvazit,to je to chveni,to tahnuti na stranu ti zpusobuje pnematika,je sjeta nekde vic,mozna ma tvz pilku,jestli byla vzadu pred tim.odstranit to pomalu ani nejde,mas zaber,bud otocit obe pneu,to zase muze tahnout na druhou stranu,nebo to vratit,jak to bylo predtim nebo hone jezdit,az si ta pneu sedne.Jinak novy vyvazovacky ridi pocitac,maji samokalibraci,tak pokud to nedela nejakej mantak,co na to kasle,tak se neda splest,muze samozrejme pri jizde,umyvani upadnout samol.zavazi.Jeste napis rozmer tech kol?Jestli tam mas nejake velke alu,tak to vzadu dela trosku acka a guma se trosicku jednostranne sjede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pneu je 205/45/16 na 6,5" rafcích ale opticky vypadaly sjete rovnomerne.Necham je vyvažit a když to nepomuze tak na to kaslu.Snad se to auto nerozpadne.Akorat nesmim pustit volant z ruky jinak mi auto hned sjede ke krajnici

To táhnutí na jednu stranu vyvážení neopravíš. Pokud chceš mít klid dej kola tak jak byla původně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak to je vp... protoze mam 2 Barum a 2Regal a ty Barum jsem dal dozadu, protoze jsou o trochu širší a líp to vypada.Proste asi v Barum tovarne maj trochu jiný měřítko. Přitom pneu jsem kupoval loni nove.A je na nich nejezdeno 5000KM.

Třeba muze byt i křivej disk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lada: Ja tohle fakt nechapu, mas auto ne za zrovna malo penez, mas kola ne zrovna za malo penez a setris na pneu. Pneu Regal nebude zadna velka (ani mala) parada.

Proste jsi zvolil 16" rozmer, tak se placni pres kapsu a kup si sadu novych pneu, nemusi to byt ani nic extra drahyho.

Ted jsem v rychlosti nasel treba Falken FK451 za 2030,- Kc/ks a urcite by se asi nasly i levneji.

Pak nech udelat geometrii a budes mit na nejakych 30 tis. km klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu jsem nechaval delat asi před 1,5 rokem a mam pocit ze me jenom okradli nechali si to zaplatit ale geometrii asi nedělali.Prej, že to bylo ok.5izeni mi malinko tahne doprava už od zacatku, ale jak jsem prohodil pneu tak je to 2x horší.Takže jak mi nekdo poradil dam to zpět a bude pokoj snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lada: Tak znova - pokud tomu rozumim dobre, tak jsi nechal udelat geometrii, oni nic neudelali a nechali si to jen zaplatit (coz by me zas tak neprekvapilo, proto jsem vzdycky s autem na dilne).

Z toho vyplyva, ze geometrie je porad na prd (tahne ti to doprava), tak jen vratis gumy jak byly aby to tolik netahlo a nechas to byt (prima nez si nekde nabijes tlamu).

FAKT NECHAPU! Nech udelat geometrii za nejakych 500,- , porid novy gumy na misto tech znicenych a budes mit pokoj.

PS: Kdyz vidim ty gumy, nechapu te jeste vic. Rozdil mezi Regal a Falken jen cca 300,- Kc/ks a uroven tech dvou bude rozdilna asi o celou galaxii.

PPS: Uz jenom mit na zadku a predku jine pneu je spatne (byt ne proti vyhlasce).

Rozdilna prilnavost na predni a zadni naprave muze mit dost neblahy vliv na stabilitu na vlhke nebo mokre vozovce.

Rozum do hrsti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci, ale po zkusenostech v servise se bojim.Akorat zaplatim a to bude asi tak vse a vysledek nulovej.Zeptam se jeste po znamejch jestli nekoho neznaj kdo by mi to udelal

No, ono existuje i něco, jako protokol o geometrii.

Na ten ti napíšou hodnoty - a laserová to dokonce umí napsat sama.

Ty lídi se vůbec nenadřou - a chtěl bych vidět auto, ketrý po ročním používání na CZ silnicích má geometrii úplně v pořádku.

A na závěr malá rada - dostaneš protokol, dostaneš účtenku, zaplatíš a ještě získáš záruku ;)

P.S.: Za 1600 koupíš takové trochu lepší 14".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dik za rady.Takže tehle tejden pujdu nekam na geometrii a budu chtit bejt u toho a budu chtit ten protokol.A pak když to nepomuze pak budu řešit kola a gumy.

A ted jeste jestli nekdo nevite kolik to na fabii muze stat ta geometrie.

Nerad bych aby me zase okradli jako vždycky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...